УРОК МАТЕМАТИКИ В 1 КЛАСІ
ТЕМА. Перевіряємо свої досягнення з теми “Числа першого десятка”.
Мета: формувати ключову компетентність «уміння вчитися»; предметну математичну компетентність: удосконалювати навички лічби в межах 10, утворювати склад числа, порівнювати числа в межах 10, складати приклади до сюжетних малюнків, правильно читати числові вирази; розвивати загальнокультурну компетентність : дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися з теми, дотримуватися норм культури спілкування; соціальну компетентність :вміння співпрацювати в парі, виявляти ініціативу.
Матеріали та обладнання: ноутбук, мультимедійний проектор, відеопрезентація «Математичне колесо»; індивідуальні картки «Математичні перегони»; набір наочності «Квіти»; малюнок Незнайки.
ХІД УРОКУ:
І. Організаційний момент
Пролунав шкільний дзвінок –
Починаємо урок!
Чи все необхідне до уроку ви приготували?
Голову – щоб думати.
Вуха – щоб слухати.
Очі – щоб все бачити
Руки – щоб їх піднімати
І вірно відповідати!
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Ви вже багато чого знаєте про числа 1–10. Необхідність в числах виникла в далеку давнину. Але в різних народів цифри були різні. Звідки ж взялися ті цифри, якими користуємося ми?
Гадаю, дехто з вас уже чув, що це арабські цифри! Дійсно, європейці познайомилися з цифрами через арабів, і це сталося близько тисячі років тому. Проте звичний нам запис чисел з’явився в Індії.
Спочатку цифр було дев’ять: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9; значно пізніше з’явилася цифра 0. Індійська система числення була зручною і поширилась у багатьох країнах світу тому, що найпростіший лічильний прилад — пальці — завжди був «поряд» з людиною…
Сьогодні на уроці ми повторимо все те, що ви знаєте про числа від 1 до 10.
А для цього я зіграю з вами у гру «Математичне колесо». Що ж, розпочнемо?
ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дій.
Завдання № 1 «Нумерація чисел». Слайд № 1
Питання до слайду.
ІІІ. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
А хто це заглядає до нас на урок ? Впізнали цього героя ? Так, це Незнайко. Він теж хоче зіграти з нами у гру. Ну що ж, крутімо колесо.
Завдання № 3 «Порівняння натуральних чисел».
Питання до слайду: як порівняти два числа?
Фізкультхвилинка
Завдання № 4 «Склад числа».
Одного разу Незнайко сидів під великим кленом і писав паличкою приклади. Раптом налетів сильний вітер, позривав з дерева листя, воно попадало на землю і вкрило частину прикладів.
Допоможіть Незнайкові розібратися, які числа заховалися під кленовими листочками.
Тільки-но Незнайко впорався з прикладами, як побачив великого Равлика, що поспішав у гості до свого друга Жучка повз велике густе соняшникове поле. Равлик так поспішав, що не помітив , як своїм будиночком пошкодив деякі квіти.
Давайте приведемо соняшники до ладу (завдання на дошці)
3. Закріплення розуміння суті додавання і віднімання.
Завдання № 5 «Склади приклад до задачі».
Питання до слайду: коли ми застосовуємо дію додавання ?
А коли віднімання ?
4 – 3 = 1 5 – 1 = 4
4.Формування навичок додавання і віднімання на основі складу числа та розташування чисел у натуральному ряді.
А чи знаєте ви, що у Незнайка є друзі Гвинтик і Шпунтик? Вони дуже люблять машини . В них є навіть своя власна машина. А хочете позмагатися з ними в перегони?
Завдання № 6 «Математичні перегони». Робота в парах.
Пояснення : кожен учень отримує картку із завданням. За 4 хвилини потрібно виконати завдання. Перевірка здійснюється в парах.
ГОНЩИК:____________ ГОНЩИК:_____________
ГОНЩИК:________________ ГОНЩИК:___________________ ГОНЩИК:________________
СТАРТ СТАРТ СТАРТ
3 … 5 4 … 8 6 … 9
7 … 10 6 … 7 5 … 8
4 + 2 = 7 + 2 = 4 + 3 =
5 + 3 = 6 + 2 = 3 + 2 =
4 + 3 = 3 + 3 = 5 + 4 =
5 – 3 = 7 – 4 = 8 – 3 =
9 – 4 = 8 – 5 = 6 – 4 =
ФІНІШ ФІНІШ ФІНІШ
ЧАС:_____ ЧАС :______ ЧАС:______