Конспект уроку. Робота з пластиліном. Ліплення грибочків

Про матеріал
Трудове навчання. Конспект уроку з теми "Робота з пластиліном. Ліплення грибочків. 2 клас
Перегляд файлу

 

Тема: Робота з пластиліном. Ліплення грибочків

Мета. Формування предметних компетентностей:

           Ознайомити із способами ліплення із пластиліну, найпоширенішими видами їстивних та отруйних грибів; удосконалювати навички роботи з пластиліном,  розширювати уявлення    учнів про композицію виробу, формувати навички користування інструментами,  планування послідовності роботи; розвивати пізнавальну активність, самостійність, інтерес до предмета; виховувати бажання працювати в парі, любов до природи

 

Формування ключових компетентностей

             у галузі природничих наук, культурної, екологічної, навчання впродовж життя, вільного володіння державною мовою

Обладнання: пластилін, дощечка для роботи, стеки, серветки для рук, ілюстрації із зображенням грибів, кошик з грибами

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Освітні галузі: соціальна, здоров’язбережувальна, природнича, мовно-літературна.

                                                                 Хід уроку

 І. Організаційний момент

 1.Привітання

 Лісовик всім дав наказ —

 До роботи швидше в клас.

 Попрацюємо всі старанно,

 Щоб пройшов урок цей гарно.

  

 2.Перевірка готовності до уроку

А чи всі готові до уроку? Пластилін, стеки, дощечка та кольоровий картон у всіх є на столі?

 3.Упорядкування робочих місць

 

  ІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

  1. Оголошення теми та мети уроку

Сьогодні на уроці ми помандруємо у подорож до лісу, а що ми там знайдемо- ви дізнаєтесь, відгадавши загадку

  В теплий дощик народився

 Парасолькою накрився.

 Може б, з лісу пострибав,

 Якби другу ногу мав. (Гриб)

 

 -Так, це гриб. Сьогодні в лісі ми з вами збиратимемо грибочки. А грибочки ми будемо збирати не самі, а з Лісовичком. 

А хто такий лісовик, і чому він так називається?

              2. Вступна бесіда

- Отже, діти, Лісовичок запросив нас на гостину до грибного царства. І він має вам перед нашою подорожжю задати кілька питань. Готові?

-Хто з вас уже збирав гриби в лісі?

- Які гриби ви знаєте?

-А чи всі гриби можна збирати?

-Чому?

-А які отруйні гриби вам відомі?

 -Як ви знаєте, гриби є їстівні й отруйні. Але слід пам’ятати, що коли ми в лісі зустрічаємо отруйного гриба, то не слід його зривати чи збивати ногою, тому що для людей він отруйний, а для лісових звірів він — як ліки від хвороби.

   3. Розпізнавання грибів

А загадки ви любите, діти? Давайте розгадувати

  1.      Біля кущика сидять

            І у кошик не хотять.

            Жовті братики й сестрички 

            Називаються... (лисички).

 

            2. У зеленому гаю Під березою стою,

                Через те і маю

                 Назву я свою. (Підберезник)

 

         3.Їх масляні голівки 

Заховались в сосняки, 

Руденькі, симпатичні 

Грибочки. (маслюки).

 

  4.  В нього шапочка така,

      Як у друга — маслюка.

      До вологи й моху звик,

      Має назву. (моховик).

-Які з них отруйні, а які їстивні?

Дуже добре, молодці.

 

Хочу вам ще розказати правила збирання грибів

1.Збирати тільки добре відомі гриби.

2. Зрізати ножем, а не виривати з коренем.

3.Не знищувати неїстівні гриби.

4.Не збирати гриби побіля шосейних доріг, бо вони вбирають в себе шкідливі речовини.

5.Не споживати в їжу маленьким дітям, хворим, стареньким людям, так як вони важко перетравлюються.   

Гриби одні з них стрункі, мають досить тендітні ніжки та розлогі, наче парасольки чи тарілочки, капелюшки. У деяких — на ніжках наче оборочки. Інші — як, наприклад, білий гриб — виглядають міцними. Ніжки в них товсті, шапочки круті, схожі на половинку кулі. У третіх — капелюшки мають дещо хвилясті риси. І, певна річ, у всіх капелюшки різного кольору.

 

 

4.Практична робота учнів

 

А з чим ми будемо працювати сьогодні і як робитимемо гриб, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку

Спочатку твердий, а в руках еластичний

З нього витвориш щось симпатичне.

Схожий на глину він

З нього вийде грибок пречудовий 

Правила роботи з пластиліном. Повторення БП при роботі з пластиліном

 • Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці;

 • розрізати пластилін стекою;

 • невикористаний пластилін класти в клітинку упаковки;

 • після завершення роботи з пластиліном руки витирати серветкою;

 • не можна брати пластилін до рота, торкатися брудними руками обличчя, очей, одягу, брати до брудних рук зошити, книги, гумки — скрізь будуть жирні плями, по яких жодна ручка не пише.

— Отже, почнемо. Для кожного гриба, який ви схочете зліпити, підготуйте два шматочки пластиліну певного кольору. Щоб відділити шматок пластиліну, користуємось стекою. Перед роботою завжди зігрівайте шматочок пластиліну в долонях та розминайте його, тоді він стане дійсно м’яким та піддатливим.

Білий гриб

— Візьміть більший шматочок коричневого пластиліну для виготовлення шапочки та менший — білий — для ніжки;

— коловими рухами рук утворіть коричневу кульку;

— розплющте кульку, надаючи їй форму шапочки;

— прямими рухами рук зробіть білий стовпчик, заокругліть його у формі ніжки;

— «одягніть» шапочку на ніжку;

— можете зробити зелену травичку.

(Якщо вистачить часу, можна на картоні виліпити лісок, сонечко, хмаринки, пташок.)

Фізкультхвилинка.

- Бачу трішки ви стомились. Час прийшов для відпочинку, розпочнем  фізкультхвилинку.

Раз, два, три, чотири п’ять!
Час,прийшов нам спочивати.
Тож піднімемо руки вгору,
І поглянемо на зорі.
А тепер всі — руки в боки!
Як зайчата — скоки-скоки!
Десять, дев’ять, вісім, сім —
Час за парти нам усім.

Виставка та оцінювання робіт.

— А тепер покажіть свої роботи Лісовичкові.

— Він дуже задоволений вашою роботою і дякує вам за те, що ви так гарно працювали! Всі грибочки ми складемо у кошики — окремо їстівні, окремо — отруйні.

— Яка робота сподобалася найбільше?

— Як називаються гриби, які ви зліпили?

Хвилинка-цікавинка. Перегляд відеосюжету «Цікаві факти про гриби»

ІV.  Підсумок уроку. Рефлексія

   -Що нового ви дізналися про гриби?

- З якими інструментами та матеріалами ми сьогодні працювали?

     - Якому виду роботи був присвячений урок?

     - Розкажіть порядок виконання роботи?

     - Чи сподобалась вам ваша робота?

     - Чия робота вам здалась найохайнішою, найяскравішою?

Покажіть цеглинку: якщо вам було важко- червоного кольору, 

Якщо вам було легко-зеленого, 

якщо мали труднощі -синього

 Сьогодні ви сумлінно, охайно працювали. Я дякую вам за роботу.

 

docx
Додав(-ла)
Коваль Ірина
Додано
13 жовтня
Переглядів
481
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку