Тема. Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами.
Мета:
Тип уроку: комбінований.
Методи навчання: робота в парах, групах, експрес-опитування, тест, рефлексія.
Обладнання: плакати та листівки з висловлюваннями про математику; картки із завданнями; кубик з запитаннями; сигнальні картки; малюнки для рефлексії.
Девіз уроку: «Щоб дійти до мети, треба насамперед йти» (Оноре де Бальзак)
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
1.1. Привітання гостям:
Ми раді вам, добрі люди,
І вітаємо щиро вас,
Та запрошуємо ласкаво
На урок у 6-й клас.
– Сьогодні на нашому у році ми будемо подорожувати нашою прекрасною Україною. Ми відвідаємо її найкращі місця, тобто 7 Чудес України.
Подорожувати ми будемо ось на такій колісниці. Відкрити на карті всі 7 Чудес України ми зможемо, виконавши всі завдання.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Щоб дізнатись назву І нашої зупинки ми повинні перевірити як ви знаєте правила.
(Софія Київська)
Подорожуючи далі ми наближаємося до ІІ зупинки, виконавши графічний диктант, дізнаємось як вона називається.
(Києво- Печерська Лавра)
V. Формування вмінь і навичок.
1. Розв’язування рівнянь (самостійна робота)
Щоб дізнатись назву ІІІ зупинки ми повинні розв’язати рівняння
а)
б)
в)
г)
(Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець»)
г) Фізкультхвилинка.
Доки ми вчилися, тихенько та швидко
До класу ввійшла синьорита-помилка.
І щоб вона геть пішла без зупинки,
Ми зробимо зараз фізичну хвилинку.
Правильно – руки вгору, неправильно – вперед,
Правильно лічимо, помилкам – кінець!
1) (так)
2) Обернене до є . (ні)
3) (так)
4) (ні)
5) (ні)
6) (так)
Ми відкрили назву ІV нашої зупинки – це Хотинська фортеця
2. Тести на комп’ютері і на картках.
Наближаємось до V нашої зупинки, щоб дізнатись її назву потрібно виконати тестові завдання.
1. Виконайте множення :
а) |
б) |
в) |
г) |
д) |
2. Виконайте ділення :
а) |
б) |
в) |
г) |
д) |
3. Знайдіть число, обернене до :
а) |
б) |
в) |
г) |
д) |
4. Запишіть десятковим дробом :
а) |
б) |
в) |
г) |
д) |
5. Знайдіть від 63:
а) |
б) |
в) |
|
г) |
д) |
||
6. Мультфільм займає об’єму пам’яті диска, що становить 420 Мб. Який об’єм інформації може вміститися на диску?
а) |
б) |
в) |
|
г) |
д) |
||
(Парк «Софіївка»)
3. Робота в парах.
Для того щоб дізнатися назву VІ зупинки ми повинні правильно розв’язати приклади по діям.
(Учні об’єднуються в пари. Кожна пара самостійно розв’язує завдання. Хто перший виконав – піднімає сигнальну картку.)
І)
ІІ)
ІІІ)
Розв’язання:
І)
ІІ)
ІІІ)
(Херсонес Таврійський)
4. Бліцтест
1) (Х)
4) (Т)
2) (О)
5) (И)
3) (Р)
6) (Ц)
7) (Я)
|
|
|
1 |
|
25 |
|
|
|
|
|
|
А |
Ф |
Х |
Я |
Н |
Р |
О |
Т |
Ь |
И |
Х |
Ц |
(Хортиця)
VІ. Домашнє завдання.
VІІ. Рефлексія.
Вправа «Валіза»
– якщо ви не отримали ніякої цінної для себе інформації або вам було нецікаво – стікер « відправляєте» до корзини для сміття;
– якщо є знання, але їх треба ще раз «прокрутити» – до пральної машини;
– якщо отримані знання корисні – до валізи, щоб забрати з собою та втілювати в життя.
Давайте попрощаємось з нашими гостями, скажемо їм:
– На все добре! До побачення!