Розв’язування задач на знаходження суми. Знаходження значення виразів зі змінною
Мета: закріпити вміння учнів розв'язувати завдання на застосування табличного множення і ділення; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі на дві дії; розвивати логічне мислення; прищеплювати інтерес до точних наук.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 137 № 6, ст. 138 № 5)
Завдання 6
— Які знаки ви поставили в нерівностях?
Завдання 5
— Скільки чашок було на виставці?
2. Хвилинка каліграфії
— Випишіть числа, які діляться на 10.
21; 50; 37; 70; 40; 22; 60; 100; 30; 85; 80; 99; 90.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.
IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 137)
Завдання 2. Усно. Учні ланцюжком виконують обчислення.
Під час перевірки учні читають приклади і пояснюють обчислення.
Завдання 5
Учні складають і розв’язують задачу за таблицею.
Глина |
Маса однієї пачки |
Кількість пачок |
Загальна маса |
Біла |
10 кг |
4 |
? |
Червона |
7 кг |
5 |
План розв’язання:
1) Яка маса 4 пачок білої глини?
2) Яка маса 5 пачок червоної глини?
3) Яка загальна маса глини?
Після колективного ознайомлення зі змістом задачі сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити.
Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.
Завдання 3. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
6 п. по 10 кг
? п. по 5 кг 1 ц
Після цього учні працюють самостійно.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.Обчислення значень виразів
3. Офтальмологічна пауза
Накресли прямокутник, довжина якого 6 см, що у 3 рази більше за ширину.Обчисли його периметр.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Друкований зошит ст. 58 завдання 1, 2, 3.