Тема: Розвиток мовлення. Твір за серією малюнків. Написання твору за серією малюнкв.
Мета: формування в учнів уміння складати розповідь за серією картинок, вправляти дітей у побудові причинно-наслідкових зв’язків, формувати вміння за дією визначати мету героя, фіксувати результат виконання даної мети; розвивати мовлення, увагу, пам’ять; виховувати почуття любові та турботи про тварин.
Обладнання: підручник 2 клас І. О. Большакова, М. С. Пристінська, цеглинки Лего, картки.
Хід уроку
Пролунав уже дзвінок
Нас покликав на урок
- Створення позитивного психологічного клімату класу.
- Робота над загадками
По траві повзла змія.
Налякався добре я.
Від гадюки біг чимдуж,
А то виявився …
Лахматенький,
вусатенький,
Лапки м’якенькі,
а кігтики гостренькі.
. Хвилинка-цікавинка. Відео «Що потрібно знати про вужі»
https://www.youtube.com/watch?v=kOiQisiy3wI
Вв вв ва ву вуж вужі вужик
- Повторюємо будову тексту.
- Пригадаємо правила побудови тексту
Визначаємо послідовність подій. Удосконалюємо навичку читання. Складаємо речення за малюнками.
«Назви дії героїв»
- Спробуємо установити логічний ланцюжок на кожній картинці за «схемою детектива:
(Об’єкт Дія Ціль дії)
?!
Хто? Що робить? Навіщо?
- Розгляньте першу картинку. Хто на ній зображений? Що робить? Навіщо робить?
- Розгляньте другу картинку.
- Розкажіть, що роблять герої на третій картинці?
Довідка слів:
- помітив, стирчав, виднівся, подумав, зрадів;
- схопив, потягнув, старався,впирався, сподівався, зуби , лапки;
- витягнув, злякався, здивувався, вибачився, подружився.
Котик.
Цікавий та руденький.
Галявина, літо, нірка.
Котик хотів знайти друга.
Руденький котик побачив чийсь хвостик.
Котик хотів витягнути з нірки мишку.
Маленький котик витягнув з нірки вужа.
Дуже здивувався котик, коли замість мишки витягнув великого вужика.
- Самостійна робота в зошиті.
Записуємо текст у зошит.
Робота в групах на картках.
- Придумайте продовження пригоди.
- Придумайте клички тваринам.
- Опишіть котика та змію.
- Складіть усно діалог між тваринами.
- Вправа «Інтерв’ю»
- Що нового дізнались на уроці?
- Чого навчились на уроці?
- Що найбільше вас здивувало чи вразило під час уроку?