КОНСПЕКТ
ВІДКРИТОГО УРОКУ
+ презентація - посилання
3 – А клас
Вчитель
Вацик Л.М.
Тема. Самопочуття і здоров’я.
Мета: формування ключових компетентностей, зокрема: вміння вчитися; дати учням уявлення про життєрадісність, настрій, розкрити їх значення та вплив на самопочуття і здоров’я; формувати навички спілкування у групі, колективі; розвивати мовлення, вміння формулювати та висловлювати власні думки, робити висновки.
предметних компетентностей: систематизувати знання учнів про дорожні знаки, правила поведінки на дорозі; розвивати спостережливість, увагу, вміння орієнтуватись на вулицях за допомогою дорожніх знаків, розпізнавати їх; виховувати обережність, культуру поведінки на вулицях.
Обладнання: презентація, дорожні знаки, конверти із завданнями, мультимедійна установка.
Тип уроку: інтегрований урок – казка
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Любі діти, добрий день!
2. Молитва.
Боже, Отче, глянь на діти,
На дрібненькі оці квіти!
Світи сонцем і зірками
Над малими школярами.
Дай нам сили і охоти
До науки, до роботи.
Щоб росли ми здоровенькі
На потіху батька й неньки.
Дух Святий хай з нами буде
Щоб з нас стали добрі люди.
3. Ранкове коло. Привітання.
В нашому класі друзі всі (плескаємо в долоні)
Я і ти, і ми, і ви. (показуємо)
Добрий день тому, хто зліва,
Добрий день тому, хто справа.
Ми – одна сім’я.
В нашому класі веселі всі (клацання пальцями)
Я і ти, і ми, і ви.
Пожалій того, хто зліва.
Пожалій того, хто справа.
Ми – одна сім’я.
В нашому класі щасливі всі (плескання по колінах)
Я і ти, і ми, і ви.
Помирись з тим, хто зліва,
Помирись з тим, хто справа.
Ми – одна сім’я.
В нашому класі здорові всі (плескання в долоні)
Я і ти, і ми, і ви.
Усміхнись тому, хто зліва,
Усміхнись тому, хто справа.
Ми – одна сім’я.
4. Щоденні новини.
Сьогодні –
Число –
Місяць –
Погода –
( В зошитах з української мови записують число, класна робота).
5. Ігровий тренінг «Я обираю настрій».
Пропоную прислухатись до власних почуттів і брати той малюнок, який відповідає вашому настрою, який ви хотіли б зберегти на цілий день.
6.Обмін інформацією.
Сьогодні ми розпочинаємо тему тижня «Піклуємося про здоров’я».
Девіз : Здоров’я – це сила !
Здоров’я – це клас !
Хай буде здоров’я
У вас і у нас ! Слайд 1
7. Інтелектуальна розминка.
(Доберіть дієслова і вставте на місці пропусків).
Щоб здоров’я добре мати
Слід про нього змалку …(дбати)
Кожний ранок обливатись
І зарядкою … (займатись).
У дворі щодня гуляти
Повноцінно їсти й … (спати).
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Хлопчик Нехворійко заблудився в непрохідному густому лісі. І ось перед ним з’явилися три дороги. Кожна може вивести із лісу за певних умов.
ПРАВОРУЧ підеш – велике багатство знайдеш та здоров’я загубиш.
ПРЯМО підеш – половину багатства знайдеш і половину здоров’я загубиш.
ЛІВОРУЧ підеш – нічого не знайдеш, але здоров’я збережеш. Слайд 3
Давайте допоможемо нашому герою і вирішимо якою дорогою іти далі…
Станьте праворуч ті, хто… .
Станьте прямо … .
Станьте ліворуч … .
Як називається те місце, де сходяться три дороги? Слайд 4
(Перехрестя)
Нехворійко пішов далі дорогою, що вела ліворуч.
3.Інтерактивна вправа « Незвичайні приклади»
Іде Нехворійко…
І раптом він побачив на своєму шляху незвичайний малюнок. Слайд 5
Зображення було йому невідоме.
А давайте допоможемо хлопчику і виконаємо завдання.
ІІІ.Повідомлення теми уроку.
1.Розповідь вчителя.
Дорожні знаки називають помічниками пішоходів і водіїв.
Вони попереджають, наказують, забороняють, дають поради. А щоб їх було далеко видно, то фарбують у яскраві кольори. Їх є багато і вони різні. Але всі дорожні знаки застерігають кожного з нас.
БУДЬ ОБЕРЕЖНИЙ, НЕ ЛОВИ ҐАВ – ЦЕ ТВОЄ ЗДОРОВ’Я !
Тема сьогоднішнього уроку «Самопочуття і здоров’я»
2.Технологія «Мозковий штурм». Слайд 6
Втомився казковий хлопчик:
-підвищилася температура
-зблід
-захотів плакати
Про що свідчать ці ознаки?
Тож давайте, допоможемо Нехворійку і назвемо ознаки здорової та ознаки хворої дитини.
(На дошці плакати здорової і хворої людини. Учні називають ознаки і прикріплюють, утворюючи асоціативний кущ).
3.Фізкультхвилинка
Нехворійко трохи стало краще. Та все потрібна була допомога.
І тут на своєму шляху він побачив… Слайд 7
Для покращення самопочуття давайте виконаємо фізкультхвилинку.
Слайд 8
ІV.Закріплення вивченого матеріалу.
Нехворійко підбадьорився і помандрував дорогою.
Ішов, ішов – і знову нова перешкода. Слайд 9
Щоб дізнатися, як ця перешкода називапється – давайте виконаємо завдання.
1.Словниковий диктант.
Слухаємо загадки, відгадки записуємо в зошит.
Не золото, а найдорожче. (Життя)
Різні скельця є у мене: червоне, жовте і зелене.
Можу ними я сказати: «Йти», «Стояти», «Зачекати». (Світлофор)
Тут рух порядок має строгий – друзі ,слово честі,-
Де схрестилися дороги. Там і … (Перехрестя)
На дорозі звір лежить. Весь у смужку, ніби спить.
Цього звіра звати «зебра», В нього є смугасті ребра.
Знає кожний пішохід – Це безпечний … (Перехід)
Стоять вони всі при дорозі, Допомогти людині в змозі,
Це знає кожен, знає всякий – Слід поважать дорожні … (Знаки)
Тротуаром йдуть малята, жваві хлопчики й дівчата,
Не кричать і не пустують – дуже ввічливо крокують.
Симпатичні всі на вроду. Наші дітки - … (Пішоходи)
Чого не купиш за гроші? (Здоров’я)
Перевіримо диктант. Назвіть орфограми.
3.Вправа «Добери слова».
Добрати споріднені слова до слова здоров’я.
4.Робота в групах. Слайд 10
І нарешті наш казковий персонаж побачив світло, яке світило прямо в очі.
Давайте підкажемо нашому Нехворійку , дослідимо знаки, відшукаємо підписи до них.
І група
2 група
3 група
4.Звіт про виконану роботу.
V. Релаксація. Слайд 11
VІ.Самооцінювання.
Слайд 12
VІІ.Домашнє завдання
VІІІ.Підсумок уроку. Слайд 13
Зрозумів Нехворійко, треба бути уважним, вчитися і вже сам розшифрував приказку.
Тож, будьте обережні, бережіть своє здоров’я, майте хороший настрій та відміні успіхи! Всього найкращого! Дякую.