Тема уроку: Шкільне приладдя.
Тип уроку: комбінований.
Мета уроку:
практична:
розвивальна:
- розвивати мовні догадки з опорою на роздавальні картки.
виховна:
- виховання бережливого ставлення до особистих речей.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: малюнки шкільного приладдя, роздавальні картки, мультимедійне обладнання, картинки-фішки для оцінювання.
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку
1) Привітання вчителя:
P: Bonjour, les enfants!
(Діти відповідають на запитання, використовуючи смайлики)
Il y a quatre petits chats,
Le premier s’appelle Pacha,
Le deuxième s’appelle Chat,
Le troisième s’appelle Sacha.
Le quatrième n’a pas de nom.
Il y a quatre petits chats.
P : Votre devoir était écrire l’emploi du temps pour lundi. Bien, lisons, s’il vous plait!
Apprenons , s’il vous plait, les couleurs.( Відео «Кольори» на диску)
Вчитель показує малюнки шкільного приладдя і питає:
De quelle couleur est cette règle? ……
Alors, devinez-vous quel est notre nouveau sujet?
Dans un cartable d’écolier
Beaucoup de choses on peut trouver
Gomme, stylo, crayons, cahiers,
Règle livre et plumier.
Oui, le sujet de notre leçon d’aujourd’hui est “Les objets scolaires”
Вчитель показує відео «Dans ma sale de classe» (Відео на диску)
Сьогодні на уроці ми будемо говорити про шкільне приладдя. Розглянемо неозначений артикль, граматичні конструкції С’est une (un) – Це є (для однини) і вивчимо нову граматичну конструкцію Ce sont «Це є» для множини.
Écoutons la lexique et répétons avec le dicteur. (Аудіозапис на диску)
Учні читають по черзі і пояснюють правила читання слова. За правильні відповіді отримують фішки-картинки для оцінювання. Учні записують слова в словник.
P : Давайте ми з вами вивчимо якими способами утворюється питальне речення.
загальне запитання
oui, якщо на запитання в стверджувальній формі дається позитивна відповідь:
non, якщо на запитання в стверджувальній або заперечній формі дається заперечна відповідь:
- Tu le peux ?
- Non.
- Vous ne le savez pas ?
- Non.
si, якщо на запитання в заперечній формі дається позитивна відповідь :
Est-ce que + підмет + присудок
Est-ce que Michel a 16 ans ?
Est-ce que cette montre à toi ?
підмет + присудок
Ça vous amuse ?
C’est tout ?
простою при підметі – особовим займенником
присудок + підмет
Est-elle brune ?
Vas-tu à la piscine ?
підмет-іменник + присудок + займенник
Lise est-elle occupée ?
Cela vous semble-t-il juste ?
Часткове запитання
Питальні слова і інтонацію в сполученні з інверсією;
Посилюючі питальні звороти з прямим порядком слів.
Запитання до присудка
Дієслівний присудок:
Que+ присудок + підмет?
Qu’est-ce que+ підмет + присудок?
Qu’est-ce qu’ils font ?
Іменна частина присудка:
Qui ? Qu’est-ce que ? Comment ? Combien ?
Запитання до підмета
Підмет – жива істота:
Qui / Qui est-qui+ присудок ?
Qui est sorti ?
Qui est-ce qui sorti ?
Підмет – нежива істота:
Qu’est-ce qui+ присудок ?
Запитання до прямого додатка
Прямий додаток – жива істота:
Qui + присудок + підміт?
Qui est-ce que + підмет + присудок?
Qui est-ce que vous cherchez ?
Прямий додаток – нежива істота:
Que + присудок + підмет?
Qu’est-ce que + підміт + присудок?
Qu’est-ce que tu as trouvé ?
Запитання до непрямого додатка
Непрямий додаток – жива істота:
A/ de / sur...+ qui + присудок + підмет?
A/ de / sur...+ qui est-ce que + підмет + присудок?
Sur qui est-ce que vous comptez ?
Непрямий додаток – нежива істота:
A/ de / sur...+ quoi + присудок + підмет?
A/ de / sur...+ quoi est-ce que + підмет + присудок?
De quoi est-ce que tu parles ?
Запитання до обставин
Запитання до обставини може включати інверсію або прямий порядок слів в сполученні з запитальними словами або зворотом est-ce que.
Якщо в реченні є прямий додаток або інша обставина, то проста інверсія не використовується:
Où Yvette met-elle des disques ?
Quand David revient-il du Japon ?
Запитання до обставини місця:
- Où va Lise ?
- Où Lise va-t-elle ?
- Où est-ce que Lise va ?
- A l’université.
Запитання до обставини часу:
Запитання до обставини причини:
- Pourquoi est-ce que Denis est absent ?
Проста інверсія після pourquoi не вживається.
Запитання до обставини способу дії:
Запитання до обставини міри і кількості:
- Combien cet ordinateur coûte-t-il?
- Combien est-ce que cet ordinateur coûte?
P: Для того, щоб дати відповіді на запитання “Qu’est-ce que c’est?, Qui est-ce?” використовують граматичні конструкції :
Ex.4,5, p.47 (Écris les articles qui conviennent)
Ведучий виходить з класу, а учні ховають предмет, який він повинен знайти. При наближенні ведучого до місця, де знаходиться захований предмет, учні вимовляють хором: Il fait chaud, а при віддаленні – Il fait froid. Спочатку ведучий задає запитання, а учні відповідають:
Élève 1 – Qu’est-ce que c’est?
Élève 2 – C’est un stylo.
Élève 1 – De quelle couleur est ce stylo?
Élève 2 – Il est rouge, cherche!
Le son [ε]
|
|
|
[ε] |
è è
une rivière |
ê ê une arête |
Phonétique :
être frère tête
rêve rivière
[ε ] – père, faire, très, neige, chaise, frère, paire, rêve, après, chaire, caractère, salaire, maître, grêve, beige, chaîne, crème, carnet, prêter, quai, galère, reine, peigner, quête, retraite, peine, bêche, paix, même, tête, maire, épais, fer, aide, préfère, chère, elle aime.
Le son [k]
|
|
|
|
[i] [k]
|
Cc c une carte |
Qu qu qu quatre |
Kk k un ski
|
P: Donc, montrez-moi le livre (la gomme, le stylo….)
Écoute et montre (на дошці прикріплений малюнок шкільної сумки)
P: Qu’est-ce que nous mettons dans notre cartable? Qu’est-ce qu’il y a dans votre sac à dos? (Що ми складаємо у свою шкільну сумку?)
Учні по черзі називають шкільне приладдя і прикріплюють до дошки магнітом.
P : Ouvrez vos carnets, écrivez le devoir: les exercices 7, page 51. Merci les enfants! Vous avez travaillé bien. Je suis contente de votre travail. Ecoutez les notes et mettez les notes dans vos carnet, je les signe. La leçon est finie. Levez – vous. Au revoir!