Конспект уроку: "Створення і надсилання електронних листів"

Про матеріал

Конспект 3 уроку з інформатики: "Створення і надсилання електронних листів" по підручнику Л. Козак

Перегляд файлу

Конспект уроку 4 клас, урок 3

Тема: «Створення і надсилання електронних листів»

Мета: навчити учнів входити до свого облікового запису поштової служби,    надсилати листи; поглибити знання про електронну пошту та листування в ній; виховувати культуру спілкування при листуванні.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Методи та прийоми: прийом «Психологічна настанова», розповідь, називання правил ланцюжком, « незакінчене речення».

Здоров’язберігаючі технології : фізкультхвилинка, гімнастика для очей, пальчиків.

Міжпредметна інтеграція: українська мова, математика

Обладнання: підручник, робочий зошит, презентація, комп’ютер.

 

Хід уроку:

І. Організація класу

1)Добрий день, діти! Давайте з вами привітаємося за допомогою великих пальців. Який у вас зараз настрій?Великі пальці вгору – чудовий. Великі пальці вниз - поганий.

2)Усміхніться, побажайте один одному успіхів на цілий день!Покладіть руки на парту, закрийте очі і промовляйте разом зі мною:

Люблю я свій розум,

Увагу та пам’ять.

Працює мій мозок і вчусь я старанно.

Сприймаю нове і мислю логічно,

Учителя слово здійсню я практично.

1.Переставте літери в словах таким чином, щоб утворилося правильне слово.

Щоб дізнатися про, що буде йти на уроці давай виконаємо завдання, а саме переставимо букви у словах;

1) електронна пошта  -    нерокелант шопат

2) інтернет    - ретенінт

3) повідомлення  -  доменляновіп

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Кросворд

1.Як називається спосіб спілкування зі співрозмовником за допомогою Інтернету та поштових сервісів( Електронний)

2. Де зберігаються всі електронні листи?(Поштова скринька).

3. Як називається вкладка поштової скриньки, куди надходять нові листи?(Вхідні)

4. Як називається вкладка поштової скриньки, де зберігаються листи, які ви відправили?(Надіслані)

 5. Як називається спеціальний символ,який міститься у другій частині адреси електронної скриньки?(ет)           2.

С

Е

Л

Е

К

Т

Р

О

Н

Н

И

Й

Т

             5.               

Р

И

В

Х

І

Д

Н

І

Ь

К

А

А

Д

І

С

Л

А

Н

І

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VI. Повідомлення теми уроку

V.Вивчення нового матеріалу

1. Як ви вже знаєте, електронна пошта- це спосіб обміну листами за допомогою Інтернет.

Щоб написати новий лист потрібно:

1) Відкрити поштову скриньку.

2) Знайти та вибрати посилання Написати листа.

3) У поле Кому введи адресу електронної пошти отримувача.

Перша частина-ім’я користувача або логін, друга частина спеціальний символ равлик, «ет»- @, третя частина- адреса сайту. Наприклад: melnikovaa69@gmail.com

4)У поле тема ввести слово або кілька слів, що коротко пояснюють зміст листа, як і заголовок до оповідання.

5) У поле для введення тексту введи текст листа.

6) Вибери кнопку Надіслати. Лист буде надіслано адресату.

 

Щоб підтвердити все сказане вами, розгорніть свої підручники на с.12 і давайте розглянемо листа вчителя до учнів. (Слайд 3)

 

2. Давайте розглянемо ще одного листа(Слайд 4)

Дорогі учні!

У неділю, 15 вересня, планується екскурсія до легендарного міста Львова.

Бажаючих прошу записуватися у  педагога-організатора.

 

Яку тему можна зазначити для такого листа? (екскурсія)

 

3. Папки електронної скриньки. Папка Вхідні.( Слайд 5)

Усі листи в електронній скриньці розміщуються в папках. Нові листи надходять у папку Вхідні. Якщо заголовки цих листів виділені жирним шрифтом, це означає, що цього листа ще ніхто не читав.

 

4. Емоції та ставлення до співрозмовника. Емотикони (Слайд 6)

В особисті листи можна вкладати емотикони (смайлики), щоб передати свій настрій, емоції та ставлення до співрозмовника. Також можна  передавати іншу графічну інформацію

Назвіть емоцію, яку ви зараз відчуваєте і смайлик, який вам найбільше підходить до цієї емоції

 

5. Презентуємо себе від імені іншої особи та підбираємо під цей опис нікнейм. (Слайд 7)

Вправа. «Мій друг розповів би про мене» ?

Розкажи про себе 3-4 реченнями від імені свого друга (презентуй себе). А інші учні нехай намалюють смайлик, щоб передати свої емоції.

Який нікнейм підійшов би під цей опис?  Вигадайте собі ім’я користувача для спілкування.

Нік, нікнейм – вигадане ім’я користувача інтернету в сервісах для спілкування чи співпраці.

 

6. Пам’ятка етичного листування (Слайд 8)

1. Зазначай коротко та влучно тему листа.

2. Будь щирим та ввічливим, шанобливо привітайся та підпиши свого листа.

3. Уживай слова подяки для позначення своїх почуттів.

4. пиши грамотно.

5. Пересилай тільки перевірену інформацію.

6. Не використовуй текст,  написаний ВЕЛИКИМИ літерами.

 

7. Відповідаємо на лист  вчителя/вчительки. (Слайд 9)

Ваш вчитель надіслав вам листа у ваші електронні скриньки

  1. Зайдіть у вашу особисту скриньку та прочитайте надісланого листа
  2. Натисніть кнопку Відповісти
  3. Тут пишемо лист у відповідь із 3-4 слів
  4.   Додайте доречні смайлики
  5. Натисніть кнопку Надіслати
  6. Завершіть роботу з поштою – клацніть мишею на аватарці скриньки та виберіть Вийти
  1. Вправа (підручник): Підприємливість
  1. Розглянемо зображену на конверті марку на с.12. Для чого її використовують? Для оплати доставки листів використовуються поштові марки (знаки поштової оплати), які наклеюють на конверт.
  2. Яку важливу інформацію вона містить? Цінний папір, що є свідоцтвом оплати поштового відправлення
  3. Чию працю оплачує куплена марка? ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів».
  4. Чи потрібна марка для надсилання електронного листа? Ні
  5. Хто оплачує роботу електронної пошти? Вартість пересилки звичайної пошти значною мірою залежить від того, куди вона повинна бути доставлена, її розміру та типу. У електронної пошти такої залежності або немає, або вона досить невідчутна.
  6. Намалюй якщо захочеш, яскраву власну марку.

 

  1. Вправа (підручник):  Міркуємо та аргументуємо

Які переваги та недоліки спілкування очного та за допомогою електронної пошти?

VІ. Закріплення матеріалу

Відкрийте свої робочі зошити на с. 38.Ваше завдання 2,3. В цих вправах вам потрібно пригадати та написати або пронумерувати послідовність, тобто алгоритм при написанні нового листа та надсилання відповіді на одержаний електронний лист.

VІІ. Фізкультхвилинка

VІІІ. Робота за ПК

2. Категорично забороняється:

-Знаходитися в лабораторії в верхньому одязі

- Класти одяг і сумки на столи;

- Знаходитись в класі з напоями та їжею;

- Пересувати комп’ютери і монітори

- Вмикати і вимикати комп’ютери самостійно;

- Намагатися самостійно усувати несправності в роботі апаратури;

- Приносити і запускати комп’ютерні ігри та інше програмне забезпечення.

3) Робота з ПК

 

4) Гімнастика для очей

Очі щоб відпочивали

Дивимося вліво-вправо.

Потім блимаєм очима,

Знову ними вправо вліво.

ІХ. Підведення підсумків

-Що нового ви дізналися на цьому уроці?

-Як можна ще спілкуватися в Інтернеті?

- Чи сподобалося вам електронне листування?

ХІІ. Повідомлення домашнього завдання

Вдома вам потрібно попрацювати із робочим зошитом і виконати завдання 1 с.38, і завдання 4 на ст. 39.

Тож який у вас зараз настрій?

Урок закінчено, до побачення.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Губар Алла Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Інформатика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
18 вересня 2022
Переглядів
2248
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку