Конспект уроку та презентація з математики для 3 класу на тему "Нумерація трицифрових чисел. Сума розрядних доданків. Задачі геометричного змісту. Дії з іменованими числами"

Про матеріал
Урок ділова гра та презентація з математики до підручника «Математика» 3 клас, Н. Листопад. Мета: актуалізувати знання учнів про нумерацію трицифрових чисел; закріпити поняття розряду як основи нумерації чисел; вдосконалювати обчислювальні навички пов'язані з нумерацією чисел; розв'язувати задачі геометричного змісту; розвивати математичне мовлення, увагу, логічне мислення, вміння порівнювати, узагальнювати; виховувати у дітей почуття взаємодопомоги, працелюбність, дружні стосунки, уважність.
Перегляд файлу

Тема :Нумерація трицифрових чисел. Сума розрядних доданків. Задачі геометричного змісту. Дії з іменованими числами. Перевірка правильності розв'язуваня  рівнянь.

Формування предметних компетентностей:

 актуалізувати знання учнів про нумерацію трицифрових чисел;

 закріпити поняття розряду як основи нумерації чисел;

вдосконалювати обчислювальні навички пов'язані з нумерацією чисел;  розв'язувати задачі геометричного змісту;

 розвивати математичне мовлення, увагу, логічне мислення, вміння  порівнювати, узагальнювати;

виховувати у дітей почуття взаємодопомоги, працелюбність,  дружні стосунки, уважність.

ФОРМУВАННЯ КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: уміння здобувати нові знання на основі наявних, уміння формувати власну точку зору і доводити власну позицію;

соціальної: висловлювати власну думку, розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах  виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;

громадянської: виховувати старанність, самостійність.

Обладнання: презентація, цеглинки LEGO, індивідуальні картки, картки для роботи в парах, картки для роботи в групах, картки-схеми, роздатковий матеріал для усної лічби, картки з ілюстраціями предметних малюнків, підручник «Математика» 3 клас, Н. Листопад.

Тип уроку :  комбінований.

Форма проведення уроку : урок-гра.

Освітні галузі : математична, соціальна.

Хід уроку

І. Вступна частина

1.     Організація класу до уроку

1.1.  Привітання з учнями(Слайд 1)

Встаньте, діти, всі рівненько

Посміхніться веселенько.

Поверніться до гостей, привітайтесь:

«Добрий день!»

Чи все на парті – подивіться?

Хай додасться вам охоти!

То ж приступим до роботи.

1.2. Створення сприятливого психологічного комфорту

-У мене зараз дуже хороший настрій.

- А у вас ? Покажіть свій настрій.

1.3.  Реклама. Вправа  «Мікрофон»

-Діти, якими ми повинні бути на уроці?

ІІ.    Мотивація навчальної діяльності

-Кожна ділова людина у сучасному економічному світі повинна бути успішною. Щоб стати успішним – потрібно бути розумним, ощадливим, працьовитим, економним, наполегливим. Всьому цьому треба вчитися змалку, тому пропоную вам пограти в ділову економічну гру.

ІІІ. Оголошення теми уроку

Сьогодні нам випала незвичайна нагода працювати «Математичній фірмі 1000». Тільки у математичних офісах ми матимемо змогу : актуалізувати знання  про нумерацію трицифрових чисел; закріпити поняття розряду як основи нумерації чисел; вдосконалювати обчислювальні навички пов'язані з нумерацією чисел;  розв'язувати задачі геометричного змісту; розвивати математичне мовлення, увагу, логічне мислення, вміння  порівнювати, узагальнювати. (Слайд 2)

-Зверніть увагу у яких офісах ви будете  вирішувати різні завдання:

 (Слайд 3)

1. Атестаційний офіс

 2. Числовий офіс

 3. Обчислювальний офіс

 4. Розважальний  офіс

 5. Задачний  офіс

 6. Підсумковий  офіс  (Слайд 3)

VІ. Актуалізація опорних знань

Усний рахунок

-Щоб нам було зручно працювати потрібно правильно розмістити офіси.

4.1. Вправа« Кольорова вежа» ( Слайд 4)

-Як генеральний директор фірми пропоную за допомогою цеглинок розмістити офіси у порядку зростання  чисел.

(Слайд 4)

 

( Слайд 5)

 

4.2. Вправа « Код доступу»

-Підібрати ключі до коду доступу в кожний офіс.

 

 

Робота в атестаційному офісі

4.3. Атестаційний офіс ( Слайд 6)

-Для початку  роботи в атестаційному офісі виконаємо деякі формальності. Вам

потрібно відкрити свої картки- анкети, підписати. Будете працювати в них, у

різних офісах, з метою виявлення рівня вашої кваліфікації.

4.4. Розумова розминка.   Гра «Так чи ні»

11 ігор у парах з набором LEGO «6 цеглинок» для 1-го класу — журнал |  «Освіторія»так11 ігор у парах з набором LEGO «6 цеглинок» для 1-го класу — журнал |  «Освіторія»ні

Найменше одноцифрове число 9(так, ні)

Одиниці ІІ розряду є десятки (так, ні)

За числом 399 іде число 400 (так, ні)

Найбільше двоцифрове число 99 (так, ні)

Одиниці ІІІ розряду є одиниці (так, ні)

Сусідами числа 300 є числа 299, 3001 (так, ні)

У числі 567 є сотень (так, ні)

У числі 732 десятків 3 (так, ні)

4.5. Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Завдання №571

Назвати числа від 895 до 905.

Полічи сотнями від трьохсот до тисячі.

4.6. Прочитати числа (Слайд 7)

- Прочитати числа у якому є 9 одиниць ІІ розряду;  є 1одиниця ІІІ розряду.

4.7. Назвати сусідів числа  (Слайд 8)

140, 539, 800,768.

-Що ж, кваліфікацією вашою задоволена, тому продовжимо працювати   над  її

підвищенням  у наступних офісах.

V. Вивчення нового матеріалу

Робота в числовому офісі

Числовий офіс (Слайд 9)

-Зазначимо дату роботи у офісі

  1.  грудня

1.Каліграфічна хвилинка (Хвилинка ерудита)

-Назвіть найбільше двоцифрове число, утворіть з нього найменше трицифрове

число. Поясніть. Яке число отримали? Запишіть його каліграфічно.

Охарактеризуйте число: парне (непарне), одноцифрове (двоцифрове,

трицифрове), розрядний склад числа, назвіть «сусідів».

 

2. Вправа «Мікрофон». Розклади на розрядні доданки числа

(Робота в картках-анкетах)

-Всі ділові люди повинні вміти вирішувати проблемні питання самостійно.

789, 346, 503, 270, 444,901.

3. Запиши суму розрядних доданків як одне число

(Робота в картках-анкетах самостійно).

100+30+9=            200+5=

500+80+3=            800+1=          

900+40=                400+60+2=

300+30=                700+70+7=

4. Перевірка самостійної роботи. Гра «Так, ні»

11 ігор у парах з набором LEGO «6 цеглинок» для 1-го класу — журнал |  «Освіторія»    так           11 ігор у парах з набором LEGO «6 цеглинок» для 1-го класу — журнал |  «Освіторія»ні                         

 

5. Гра «Кольорові картки» Завдання №575  ( Слайд10- 15)

На картках, що стоять у ящиках, записані розрядні числа – сотні, десятки, одиниці.

-Назвати і записати числа, які склали діти.

Оля   957, Марина 900, Назар 555,

Тимофій 681,Олесь 114, Настя 104.

6. Робота в групах. Гра «Чарівна четвірка» (Заповнити таблицю,  назвати

розрядні одиниці чисел) (Слайд 16 )

Учні об'єднуються у групи за кольором кружечків.

7. Презентація робіт

(Спікери презентують рівень кваліфікації  групи)

8.  Щоденні 3.  Робота з другом ( Слайд 17 )

9. Презентація  рівня кваліфікації з другом

(Пара, яка виконала завдання раніше презентує свою роботу. Представники інших

пар перевіряють роботи за зразком)

10. Математичний диктант. Щоденні 3 (Математика самостійно)

(Робота в картках-анкетах)

Записати число, у якому:

4 с.7 д. 2од.          6с. 2 од.            3с. 8од.

9 с.3 д. 8од.          9с. 4 од.           7с.5 од.

11. Самоперевірка диктанту

472, 938,  602, 904 ,380, 750.

12. Робота в розважальному офісі 

Розважальний офіс ( Слайд 18)

-Ділові люди повинні вміти і розважатися.

 Фізкультхвилинка

Танець з цеглинками.

VІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Робота в обчислювальному офісі

Офіс обчилювальний ( Слайд 19)

-Ділові люди повинні вміти швидко і правильно вести обрахунки.

1.1. Робота в групах. Гра « Поповни матеріальну базу офісу»

Завдання№563

(Учні у групах обчислюють приклади і відбирають  канцелярський товар

відповідної вартості) (Додаток 2)

1.2.Інтерактивна гра «Гарячий стілець»

Завдання №564

(Учні ланцюжком обчислюють приклади. Якщо учень припустився помилки, то

сідає на «гарячий стілець», а наступний учень продовжує обрахунок)

1.3. Групова робота. Вправа «Знайди помилку». Завдання 565

 (Спікери презентують свої роботи, добираючи схеми-розв'язки до рівнянь.

 

 

  1. Робота в задачному офісі

Офіс задачний (Слайд 20)

2.1. Робота над задачею №566. Колективне розв'язання задачі

-Пригадайте, як обчислити периметр прямокутника?

-Які числові дані у нас є?

- Чого бракує?

-Як обчислити периметр прямокутника?

Довжина – 6 км

Ширина -?, у 2 рази довша

Р - ?

2.2. Задача №567. Усне розв'язання задачі

-Чи вистачить 80 г цукру, щоб виготовити 7 порцій десерту?

-А 9 порцій?

ІХ. Заключна частина

Робота в підсумковому офісі

Офіс Підсумковий  (Слайд21)

1.Вправа «Скринька вражень» (Слайд 22)

-Щоб піти з фірми, нам потрібно залишити у «Сриньці вражень» свої повідомлення:

Сьогодні я дізнався…

Було цікаво…

Було складно…

Мені  сподобалося …

Мені було складно …

2. Оцінювання

- Я задоволена вашою роботою у «Математичній фірмі 1000». Ви старанно працювали і підвищували рівень своєї кваліфікації у кожному офісі.

3. Елементи методики «Ейдетики»

–Діти,  на завершення  нашої ділової гри, уявіть себе  художники-чарівники. Візьміть пензлик до рук, виберіть білу фарбу і помандруйте приміщенням школи, пишіть, де захочете. Напишіть букву «м» на дверях класу, букву «о» – на дверях спортивного залу, букву «л» – на вхідних дверях школи, букву «о» – на дверях 1 класу, букву «д» – на вікні, букву «ц» – на стіні, букву «і» – на парті. Закрийте очі і пройдіть ще раз уявним шляхом та зберіть букви до купи. Яке слово вийшло? (Молодці)  (Слайд 23)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1                                               Дата_____________________

Анкета виявлення рівня кваліфікації  в « Математичному офісі 1000»

 учня (учениці) 3 класу ____________________________________________

1.Розклади на розрядні доданки числа.

 (Завдання № 560)

789= _______________________________

346= _______________________________

503=________________________________

270=________________________________

444=________________________________

901=________________________________                                                                 

2.Запиши суму розрядних доданків як одне число.

(Завдання № 561)

100 + 30 + 9 =                   200 + 5 =

500 + 80 + 3 =                   800 + 1 =

900 + 40 =                         400 + 60 + 2 =

300 + 30 =                        700 + 70 + 7 =

3.Записати  утворені числа.

(Завдання №562)

________________________________________________________________

4. Математичний диктант.

Записати числа

_______________________________________________________________________

5.Задача № 566

   1)____________________________________________________________________

  2)_____________________________________________________________________

Відповідь: ______________________________________________________________

 

 

 

Додаток 2.  Картки для гри «Поповни матеріальну базу офісу»

 

 

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Нумерація трицифрових чисел. Сума розрядних доданків. Задачі геометричного змісту. Дії з іменованими числами. Перевірка правильності розв’язування рівнянь

Номер слайду 2

Встаньте, діти, всі рівненько. Посміхніться веселенько. Поверніться до гостей,привітайтесь:«Добрий день!»Чи все на парті – подивіться?Хай додасться вам охоти!То ж приступим до роботи.

Номер слайду 3

Мета уроку:актуалізувати знання учнів про нумерацію трицифрових чисел; закріпити вміння учнів розкладати числа на розрядні доданки; вдосконалювати обчислювальні навички пов'язані з нумерацією чисел; розв'язувати задачі геометричного змісту

Номер слайду 4

ПОБУДУЙ ОФІС, ПОЧИНАЮЧИ ВІД НАЙМЕНШОГО ЧИСЛА200+1004003002001000500900600-200200+300500-300600+300900+100

Номер слайду 5

ПЕРЕВІРКА3002005001000400900

Номер слайду 6

Атестаційний офіс. Математична фірма 1000 Числовий офіс Обчислювальний офіс. Розважальний офіс Задачний офіс Підсумковий офіс

Номер слайду 7

Атестаційний офіс. Математична фірма 1000 Числовий офіс Обчислювальний офіс

Номер слайду 8

Прочитати числа130,494,694,420,297, 790,192,803,990,138, 390, 538, 223, 332,670, 391, 137,199,459, 229,933.

Номер слайду 9

Назвати «сусідів» чисел... 130 …… 649 ….... 800 …… 576 …

Номер слайду 10

Математична фірма 1000 Числовий офіс

Номер слайду 11

Яке число утворилось ?

Номер слайду 12

Яке число утворилось?

Номер слайду 13

Яке число утворилось?

Номер слайду 14

Яке число утворилось?

Номер слайду 15

Яке число утворилось?

Номер слайду 16

Яке число утворилося?

Номер слайду 17

Щоденні 3. Робота з другомз’єднайте5328475052154534с.5д.3од.5с.3д.2од.8с.4.д.9од.2с.1 д.5од.5с.5од.

Номер слайду 18

Робота в групах

Номер слайду 19

Робота в групах

Номер слайду 20

Математична фірма 1000 Розважальний офіс

Номер слайду 21

Математична фірма 1000 Задачний офіс

Номер слайду 22

Математична фірма 1000 Обчислювальний офіс

Номер слайду 23

Математична фірма 1000 Підсумковий офіс

Номер слайду 24

РЕФЛЕКСІЯ. СКРИНЬКА ВРАЖЕНЬБуло цікаво …Я дізнався …Мені сподобалося …Мені було складно …

Номер слайду 25

Молодці!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Шуйська Юлія Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Гониченко Олена
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
zip
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
14 січня 2022
Переглядів
2682
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку