Тема: Складання таблиці множення числа 5.
Мета: Вчити складати таблицю множення числа 5, використовувати її знання під час розв’язування задач і вправ.
Розвивати креативне мислення, увагу, пам’ять.
Виховувати інтерес до роботи, наполегливість.
Хід уроку
І. Організація дітей
Ось дзвінок нам дав сигнал.
Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаймо,
До роботи приступаймо
- До нас на урок завітав Незнайко. Він чув, що ви активні, креативні, творчі, наполегливі, можете навчити його математики. Я вважаю, що ми з радістю йому допоможемо.
ІІ. Усні обчислення
1.Гра « Забий гол»
( Встановити відповідність)
91 2*5 +20 38
51 16:2:4 9
2 34+16:4 30
34 98-21:3 3
3*6:2
31+ 4*5
27:3:3
18+2*8
2. Каліграфічна хвилинка
Написання цифри 5.
ІІІ. Тема і мета уроку
IV. Сприймання матеріалу
1.Складання таблиці множення числа 5.
(Діти пояснюють, як складається дана таблиця: на основі заміни суми однакових доданків, а також використання переставної властивості множення
(5*2=2*5, 5*3=3*5, 5*4=4*5) .
2. Вправи на вивчення таблиці множення числа 5.
- самостійне читання таблиці;
- знаходження відповіді за початком;( 5*7=)
- називання виразу за відповіддю. (45 – це 5* …)
V. Фізкультхвилинка
Наші ручки: раз, два, три.
Наші ніжки: раз, два, три.
На носок, на каблучок,
Руки вліво, руки вправо
Ми танцюєм козачок.
Раз- присіли, два- присіли.
Гарний настрій- добре всім.
Покрутились, повертілись
І за столик сіли всі.
VІ. Усвідомлення матеріалу
1.Обчислення значень виразів:
5*3+12=27 5*7-23=12 5*9+50=95
2. Складання задачі за схемою та малюнком (підручник Г. Лишенко
« Математика» 2 клас с. 98)
-Які квіти зображені?
-Скільки букетів на малюнку?
-Скільки квіток в 1 і 2 букетах?
-Скільки в 3 букеті?
-Чи можна відразу дізнатись скільки всього квіток?
-Про що спочатку дізнаємось?
( Скільки квіток у двох букетах)
-Як дізнаємось скільки всього квіток?
( До кількості квітів у двох букетах додаємо ще 3)
Розв’язання:
5*2+3= 13 (кв.)
3.Розв’язування задачі 6
-читання умови задачі та запитання;
- аналіз задачі:
= Якого кольору квіти використовувала квітникарка для букетів?
=Що відомо про червоні гвоздики?
= Що сказано про білі гвоздики?
=Чи можемо зразу дізнатись скільки білих гвоздик? ( Ні)
=Чому? ( Спочатку потрібно дізнатись скільки червоних гвоздик.
Для цього слід 5*7=35).
= Про що дізнаємось другою дією?
( Скільки всього гвоздик. Для цього до числа червоних гвоздик додаємо 25).
Розв’язання:
5*7=35(гв.)
35+25=60 (гв.)
4.Виконання завдання 7.
-Як обчислити периметр трикутника?
-Чи відомі нам довжини всіх сторін?
(Ні. Потрібно знайти довжину другої та третьої сторони, а тоді обчислити периметр)
3*2=6 (см) – друга сторона;
6-2=4(см)- третя сторона;
3+6+4=13(см) – периметр.
VІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Незнайкові дуже сподобалось з вами працювати. Він багато навчився і зрозумів, наскільки важливо вивчати математику, вміти розв’язувати задачі, обчислювати вирази, знати таблиці додавання та відніманнячисел, таблиці множення та ділення. Давайте разом із ним обчислимо значення виразів.
( Приклади 9 – с.98)- самостійне розв’язування
5*6-9=21 5*9+36=81 5*8-19=21 5*4-3=17
5* (12-3)=45 ( 24-19)*7=35 5*(11-5)=30 5*3-4=11
Перевірка виконання.
VІІІ. Підсумок уроку