Тема. Веселий зоопарк
Мета. Дати визначення поняття “Сюїта”, ознайомити з творчістю М.Степаненко;
розвивати музичний слух, чуття ритму, формувати вміння сприймати музику як виражальне мистецтво, вдосконалювати вокальні навички;
формувати естетичний смак, любов до музики та тварин.
Тип уроку. Комбінований
Матеріал до уроку: Музичне вітання, гра “Пазли”, М. Степаненко сюїта “Про звірів”, Пісня “Левеня” слова Н. Іванюка музика В. Гребенюка, розспівка, народна пісня “Сіяв мужик просо” ритмічна гра “Боді перкусій”, хмарка слів.
Обладнання: комп'ютер, портрет М. Степаненко, зображення тварин, відеоматеріал.
Хід уроку
Музичне привітання
Актуалізація опорних знань
Дайте будь ласка відповідь .
Якщо пісню виконує більше 10 людей, як називається колектив?
Колектив який має 5 співаків —-це …
Якщо ми заспіваємо удвох, нас називатимуть …
Подовжіть речення.
Чоловіки співають у низькому регістрі а жінки….
Ритмічна гра https://youtu.be/H1rFDZ5Lf3I?si=vwwKMEu_keAx04G5
Мотивація
Гра “Пазли”
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=0ebb329461e2 пазли
Що ми бачимо на зображенні?
Так це зоопарк.
Тож сьогодні ми помандруємо до зоопарку.
Засвоєння нових знань
Які звірі живуть у зоопарку?
У зоопарку живуть різні звірі: великі - маленькі, повільні - жваві.
Як ви вважаєте чи можна музикою відобразити звіра?
Давайте для початку відобразимо звіра рухами.
Перед нами зображення ведмедика.
Спробуйте рухами відобразити ведмедика. На вашу думку, яка музика може відобразити медведика? Музика повинна бути повільна, звучати у низькому регістрі. Подивіться на інше зображення (зайчик)
Виконайте рухи, які відображають зайчика. А яка музика може відобразити зайку? Швидка у високому регістрі.
Слухання М. Степаненко сюїта “Про звірів”
Сюїта — твір, який складається з кількох п'єс, різних за характером, але написаних на одну тему.
Сьогодні ми прослухаємо фортепіанну сюїту “Про звірів”. Сюїта складається з 6 частин: “Бегемот”, “Дельфін”, ”Черепаха”, “Білочка”,”Лисиця”, “Мавпи”. Написав сюїту “Про звірів” Михайло Степаненко.
Видатний український піаніст, педагог, композитор, музикознавець, народний артист України, професор. Був автором музики до театральних вистав, писав симфонічні та хорові твори , романси та пісні.
Слуханняя із сюїти “Про звірів” :”Бегемот”, “Мавпи” , “Білочка”
https://youtu.be/ZrCqBmg3_9o Бегемот
https://youtu.be/n-je205f4F4 Білочка
https://youtu.be/MHeLMNIHoFc Мавпи.
Робота з підручником сторінка 47
У підручнику підберіть слова характеристики до цих творів.
Які шумові інструменти можуть передати образ цих тварин?
Фізхвилинка https://youtu.be/7UIHVxIDc8M
Вокально - хорова робота
Розспівка https://youtu.be/T4SMvp5Ppj8
Виконання пісні “Сіяв мужик просо” https://youtu.be/jIxGTSf2h8w
Прослуховування пісні “Левеня”
Розучування пісні
Заключний етап уроку
Вибеіть слова, які ми найчастіше вживали на уроці.
Що таке сюїта?
Хто написав сюїту “Про тварин”?
Чи можна сюїту “Про тварин” назвати програмною музикою?