Конспект уроку.Українська література 9 клас

Про матеріал
Конспект уроку.Українська література 9 клас.Іван Котляревський ''Наталка Полтавка''.Поетичний образ дівчини з народу Наталки Полтавки.
Перегляд файлу

                                                                                               Укр. Література 9 клас

Тема уроку

Поетичний образ дівчини з народу Наталки

Мета уроку: через виразне читання уривків з тексту твору, бесіду з елементами диспуту розкрити внутрішню красу Наталки Полтавки; виховувати учнів на прикладі народної моралі, розвивати естетичні смаки, звя’зне мовлення.

Тип уроку: застосування знань, навичок і вмінь (з елементами диспуту).

Обладнання: фонозаписи пісень з опери М. Лисенка «Наталка Полтавка», ілюстрації до твору.

Хід уроку

1. Слово вчителя:

Українська дівчина... Наталка, Оксана, Галинка, Марічка, Леся...

Скільки ніжності і лагідності в цих іменах. Як поетично оспівано красу української дівчини, її душу в народних піснях, легендах, казках. Споконвіку всіх мандрівників, що подорожували Україною, приваблювали українські дівчата. Чимало чужинців вважало за честь вибрати собі тут дружину. Згадаймо легендарну бранку захоплену турками дівчину, яка згодом стала дружиною султана і відома світові під іменем Роксолани.

  •          Що означає ім’я Роксолана?
  •          Українка.

Горда і незалежна, розумна і освічена, вона мала неабиякий вплив на політику чоловіка і допомагала Україні.

Що ж приваблювало чужинців в українських дівчатах? Які риси дівочі?

Перш за все-врода, співучість, охайність.

Скільки письменників описало красу українок. Згадаймо твори Нечуя-Левицького,Квітки-Основ'яненка, а тепер і Котляревського.

Звучить пісня «Віють вітри, віють буйні».

Віють вітри з далекого ХІХ століття і своєю зворушливістю овівають наші серця. Наталка Полтавка! Ось і завітала вона до нашого класу і своєю невянучою красою зворушила не одне серце.

2. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

3. Виконання учнями завдань під контролем і з допомогою вчителя.

- Хто така Наталка?

-Що нам відомо про її минуле?

Інсценізація.

Діалог Терпелихи і Наталки у виконанні двох учениць.

  •          Самохарактеристика Наталки.

Не багата я і проста, по чесного роду,

Не стиджуся преси диити і посити воду.

 

  •          Що про Наталку говорить виборний?
  •          Готовність на самопожертву.
  •          Основні риси характеру.
  •          Особливості мови Наталки.
  •          Чим цей образ приваблює, зворушує?

4. Узагальнения і систематизація.

Бесіда з елементами диспуту про дівочу красу в розумінні сучасників.

  •          Яку дівчину вважаєте красивою?
  •          Яка дівчина може бути для вас ідеалом?
  •          Що традиційне і сучасне ви хотіли б бачити в своєму ідеалі?
  •          Чи має для вас значення зовнішність?
  •          Що найбільше цінуєте в друзях?
  •          Які риси характеру найбільше цінуються в колі ваших друзів?
  •          А яку дружину хотіли б мати наші хлопці?
  •          Чи зважатимете на думку батьків, коли будете обирати пару?
  •          Чи матиме для вас значения, з якої сімї, з якого роду ваша обраниця?

5. Підсумок уроку.

Отже, в образі Наталки Полтавки автор оспівав кращі риси українок, їхню духовну красу. Одна із виконавиць ролі Наталки казала: «Немає меж моїй закоханості в цей образ. Наталка назавжди причарувала мене великою пошаною до матері, до старших, своєю працелюбністю, дівочою чистотою, скромністю і відданістю великому коханню. Це гімн великому коханню. Цей образ буде приваблювати ще не одне покоління людей. Мені хотілося б побажати нашим молодим дівчатам та юнакам наслідувати це велике, чисте кохання...»

Звучить пісня «Де згода в всімействі».

6. Д/з. Характеристика образу Наталки, виписати цитати.

docx
До підручника
Українська література 9 клас (Коваленко Л.Т., Бернадська Н.І.)
Додано
19 березня
Переглядів
16
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку