Конспект уроку "Усне додавання і віднімання. Повторення нумерації трицифрових чисел. Сума розрядних доданків трицифрових чисел. Додавання і віднімання сотень. Визначення вартості"

Про матеріал
Узагальнити та систематизувати вивчене, вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення учнів, зв’язне мовлення, виховувати товариськість, вміння працювати в команді, стимулювати цікавість до вивчення математики.
Перегляд файлу

Тема уроку: Усне додавання і віднімання.  Повторення нумерації трицифрових чисел. Сума розрядних доданків трицифрових чисел. Додавання і віднімання сотень. Визначення вартості покупки. Повторення одиниць довжини геометричних фігур.

Мета уроку: Узагальнити та систематизувати вивчене, вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення учнів, зв’язне мовлення, виховувати товариськість, вміння працювати в команді, стимулювати цікавість до вивчення математики.

Форма проведення:  урок-змагання.

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організаційний момент.

Ось дзвінок пролунав.

 Для навчання час настав.

Діти, сядьте всі зручненько,

Руки покладіть гарненько.

Бо урок у нас не звичний,

Чарівний математичний.

2. Мотивація навчальної діяльності.

-Сьогодні у нас урок незвичайний.

- Ми проведемо математичне змагання між хлопчиками та дівчатками.

Девізом нашого уроку будуть такі слова:

Щоб усе прекрасно знати

Будем добре міркувати,

Додавати, віднімати

Свій розум розвивати

У нас 2 команди:  Винахідливі і кмітливі.

3. Представлення команд.

Команда винахідливі: Наш девіз.

Винахідливі завжди сухими виходять із води

Важких завдань для нас немає

Сьогодні ми перемагаєм.

Команда кмітливі: Наш девіз.

Кмітливі труднощі долають

Вони завжди перемагають

Перемогу ми здобудемо

В боротьбі ми перші будемо..

ІІ. Основна частина.

1.Бесіда.

- За кожну правильну відповідь ви отримаєте фішку. У якої  команди буде їх більше – той і переміг.

Пам’ятайте, що математика – наука точна і серйозна.

І прожити нам без неї  навіть дня не можна.

Щось купити в магазині. Гроші полічити.

Чи задачу розв’язати, гостей запросити.

Треба вміти додавати, множити, ділити.

Більше, менше визначати, креслити, лічити.

Тож вивчаєм цю науку, старанно й серйозно.

 І тоді усі завдання виконати буде просто.

2. Змагання між командами.

1. Конкурс. «Математична розминка» усні обчислення

 

Носять воду черепашки.

Черепашкам трохи важко.

В діжку скільки було сили,

20 літрів наносили.

Мама їжу готувала,

І 12  вже  забрала

Запитання не змінилось

Скільки літрів залишилось? (8)

 

Зводять їжаки будинок,

Привезли вагон цеглинок:

Є зелених там 16,

А червоних 18.

Порахуйте їжачкам

Скільки всіх цеглинок там? (34)

 

Заготовлено ведмедем

Внукам 9 банок медом.

А бабуся ведмедиха

Їм варення варить стиха.

На вечерю й на сніданок

 Є вже 28 банок!

Скільки разом -  чи не мало –

Дід і бабка готували? ( 37)

 

Килимок плете лисиця.

Скільки їй клубків згодиться?

7 клубків зелених треба.

10 синіх, наче небо,

9 білих, жовтих 5

 Треба всіх порахувать. (31)

 

На перерві школярі

Розважаються у грі:

10 гралися в квача,

 14 – у м’яча

Бадмінтон у Петі й Васі.

Скільки діток в цьому класі? (26)

 

На гілках вербички

23 синички,

8 з них – запам’ятай –

 Полетіли десь у гай

А назад вернулось 3.

Скільки стало говори. (15)

 

2. Конкурс «Банкір»

- Що повинен уміти банкір? (рахувати)

 А) назви  по порядку  числа 987 до 1000, 887 до 900

Б) полічи сотнями від 100 до 500, від 500 до 1000

3. Конкурс «Бліц – турнір» хто швидше!

А) записати як одне число суму розрядних доданків


700+3=

800+10+3=

500+700=

600+60=

600+6=

200+50+9=

200+20=

900+6=


 

4. Конкурс «Капітанський»

- Пригадати, як виконуються дії з сотнями. Розкажи


400+500=900

4с+5с=9с

900-500=400

9с-5с=4с


 

5.Конкурс «Математична естафета»


700+300=

700-200=

400+600-500=

92-67=

4*(25/5)=

35+28/7=

4*5/2=

800+200=

700-600=

300-100+800=

73-48=

4+25/5=

(35+28)/7=

54/9*2=


 

6.Конкурс  «Ерудити»

У підручнику математика на с. 3 Потрібно визначити , яка маса кожної покупки.

-Катруся купила батон, сир, печиво.

- Антон купив чай, сир і йогурт

- Матвій купив батон і сметану

- Олеся купила чай і батон.

 

7. Конкурс «Штурм вершин»

 

 

-         Назви одиницю довжини, якою  скористалися під час вимірювання (метр, сантиметр, дециметр, міліметр)

 

 

8. Конкурс «Геометричний»

Вправа  «Знайди зайве»

На дошці різноманітні багатокутники і один круг. Доведіть свою думку при  виборі зайвої фігури.

 

 

ІІІ. Підведення підсумків змагань.

  1.  Вправа «Мікрофон»

А) оголошення результатів

 

І на завершення хочеться сказати:

Нехай у вас радість тільки додається

Печалі і тривоги віднімаються

Знання і достатки множаться

Тепло ваших сердець ділиться,

Хай всі негаразди  остепеняться

І все складене буде коренем вашого існування.

 

Дякуємо всім

docx
Додав(-ла)
Базима Ольга
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
13 березня
Переглядів
114
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку