Урок 68
Тема Вчимося складати медіатексти
Мета: ознайомити учнів з різновидами медіа, учити створювати медіатексти, користуватися ними; розвивати фонематичний слух, уважність; формування ключових компетентностей; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії.
Очікувані результати.
Мовно-літерат. освітня галузь
Розвивати творче мислення та уяву через створення казкових історій. Вчити дітей давати характеристику дійовим особам, уміння висловлювати свою думку, уміння обговорювати зміст і форму медіатексту. Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати любов до читання та пізнання світу через літературу, інтерес до книжок, вчити дітей бути добрими, чемними, поважати і допомагати один одному.
Змістова лінія «Досліджуємо медіа»
Сприймає критично доступні медіатексти; визначає мету й цільову аудиторію окремих медіапродуктів; висловлює власні погляди на події, явища, предмети, цінності, представлені в медіатексті; створює прості медіапродукти, враховує мету й аудиторію; обговорює (в парі чи групі) враження від створеного медіапродукту.
Змістова лінія «Взаємодіємо усно»
сприймає уважно усну інформацію; ставить уточнювальні запитання відповідно до мети слухання; виконує усні інструкції й настанови вчителя щодо навчальних завдань;
передає зміст почутого творчо (змінює оповідача в тексті-розповіді, послідовність наведених ознак в описі, послідовність аргументів у міркуванні, доповнює опис іншими ознаками, а міркування іншими аргументами); вибирає з почутого інформацію для створення власного висловлення з конкретною метою (усний стислий переказ); узагальнює і систематизує почуту інформацію; прогнозує, як отриману інформацію можна використати з користю; зіставляє тему й головну думку усного повідомлення з власними спостереженнями, поведінкою, досвідом; висловлює власне ставлення до усного повідомлення; обґрунтовує своє ставлення до почутого, спираючись на набуті знання, власний досвід; визначає позицію мовця, погоджується з нею чи заперечує;
наводить докази; висловлює доброзичливо своє ставлення до думок інших співрозмовників (поділяє їх повністю, частково чи аргументовано відхиляє); висловлює й аргументує свою позицію; обирає вербальні й невербальні засоби спілкування для досягнення мети; дотримується мовленнєвого етикету, норм літературної вимови;
Змістова лінія «Взаємодіємо письмово»
пише розбірливо; робить охайні виправлення; дотримується абзаців, полів зошита;
складає тексти для письмового спілкування (оголошення, запрошення, афіша тощо) створює і записує загадки, невеликі казки тощо з орієнтацією на читача; обирає для власного повідомлення відповідне оформлення (шрифт, розмір, колір букв тощо).
Хід уроку
1.Емоційне налаштування
Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаєм-
Працювати починаєм!
2. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні на уроці ми попрацюємо з темою, яка стала дуже популярною в останні часи.
3. – Записуємо число. На хвилинку чистопису запишемо склади.
Діа ме сти тек
4.Повідомлення теми уроку.
- Вірно, ми поговоримо сьогодні про медіатексти. Запишіть слово з нового рядка.
5. Вивчення нового матеріалу.
- Це слово складається з двох частин: медіа і текст. Що таке текст ми знаємо, а що ж таке МЕДІА?
(МЕДІА- засоби передавання і отримання інформації.)
- Через що ми отримуємо цю інформацію?( Радіо, телевізор, інтернет, газети, журнали…)
- Звідки до нас прийшло це слово? СЛАЙД 4
( Учні зачитують правило із слайда) СЛАЙД 5
Медіатексти – це повідомлення, які дають нам певну інформацію.
6. – Що ми відносимо до медіатекстів? ( Діти самі називають по можливості) СЛАЙД 6
Діти зачитують види медіатекстів із слайда.
ця інформація може бути правдивою і неправдивою, або іншим сучасним словом – ФЕЙКОВОЮ. СЛАЙД 7
7. Спробуємо визначити , які світлини справжні, а які фейкові.
СЛАЙДИ 8,9
8. Фізкультхвилинка
9. Робота в групах Слайди 11-14
– А зараз попрацюємо у групах.
1 і 2 група попрацює з коміксами.
3 група – створює текст – рекламу загадок про інструменти.
Заб’є будь-який ….цвяшок.
Дерево пиляє ……пилка.
В будівництві – вищий клас.
Можем грядки ним копати.
Підкажіть, як його звати?....( лопата)
4)Легко з ним усе свердлити
Різні дірочки робити.
Працювати йому не лінь.
Відгадайте, що це? (дриль)
Ним ми криєм наші хати. (Шифер)
10. Перевірка виконаних робіт.
Учні 1 і 2 групи виставляють і зачитують по черзі свої історії. ( В особах)
ЗАПИТАННЯ
Учні 3 групи зачитують загадки – рекламу інструментів.
ЗАПИТАННЯ
11.Робота над прислів’ями.
- Яке прислів’я може бути головною думкою нашого коміксу?( Готуй сани влітку, а воза - взимку)
( Додатково: пояснити значення прислів’їв)
Додатково.
12. Рефлексія
- Чи сподобалося вам працювати з коміксами?
- Рекламую вам книгу коміксів з нашої бібліотеки.(Журнали)……………
13. Домашнє завдання
Створення сімейного фотоколажу на тему «Наші домашні улюбленці»