Конспект уроку "Велика буква у кличках тварин".

Про матеріал
Нестандартний урок. Подорож містом Великих букв. Велика буква у кличках тварин.
Перегляд файлу

Урок української мови в 2 класі

Вчитель.  Тетяна Сідорчук

Тема.  Подорож до міста Великих букв. Велика буква у кличках тварин.

Мета. Формувати предметні компетентності: поняття «кличка», уміння писати їх з великої букви,  уміння розрізняти назви тварин  і їх  клички;  розвивати зв’язне мовлення, мислення, збагачувати словниковий запас, розвивати уміння добирати влучні клички тварин; виховувати любов до тварин, бажання про них піклуватися.

Стимулювати цікавість до вивчення української мови.

Обладнання. Презентація, підручник для 2класу (автор І.О Большакова, М.С. Пристінська), робочий зошит для 2 класу частина 2 (автор І.О Большакова, М.С. Пристінська).

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

Освітня галузь. Українська мова і література , природнича, технологічна, здоров′язбережувальна. 

Методи, використані на уроці. Словесні (пояснення, бесіда), наочні (презентація, ілюстрації), практичні вправи.

Структура уроку.

І. Організація класу .

ІІ. Актуалізація опорних знань.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІV. Повідомлення теми та завдань уроку.

V. Вивчення нового матеріалу.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.  

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

Перебіг уроку

І. Організація класу

1.Перевірка готовності учнів до уроку.

2.Психологічне налаштування.

Вправа «Створюємо настрій».

- Я прийшов на урок для …

- Мені цікаво …

- Я всім бажаю …

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.Каліграфічна хвилинка.

2. Повторення вивченого про іменник.

- Яку частину мови вивчаємо?

-Які слова відповідають на питання «хто?».  Наведіть приклади.

-Які слова відповідають на питання «що?». Наведіть приклади.

-З якої букви пишемо імена, прізвища, по батькові?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Місто великих літер.
  •      Діти, а хто пам’ятає, як називається місто, до якого ми подорожуємо вже кілька уроків?

У цьому місті є багато будиночків. У кожному з них сховалися правила написання слів з великої букви.

  • З яким правилом ми ознайомились, коли завітали до першого будиночку?  (Ми вивчали правила написання прізвищ, імен, по батькові.)
  • Давайте перевіримо, як ви вивчили це правило.
  1. Вправа «Редактори»
  • Вам потрібно виправити помилки у словах.

        Бабуся надія, оксана, інна петрівна.

3.Бесіда

- З яким правилом ми ознайомились, коли завітали до другого будиночку?

(Слово Батьківщина завжди пишемо з великої букви)

  • Усно складіть речення з словом Батьківщина.

ІV. Повідомлення теми та завдань уроку

     Сьогодні на уроці ми продовжимо подорож по місту Великих букв. Завітаємо до ще одного  будиночка.

Тема нашого уроку «Велика буква у кличках тварин».

Завдання нашого уроку: навчитися писати клички тварин з великої букви, вчитися розрізняти поняття «кличка» тварин з їх назвою.

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

V. Вивчення нового матеріалу.

1.Робота з ілюстраціями.

- Які тварини зображені на слайді?

(Півень, котик, песик)

Півень, котик, песик – це назви тварин. Назви тварин пишемо з малої букви.

Давайте підберемо клички для цих тварин. (Гребінець, Мурчик, Кудлай)

Кличка – це ім’я, яке дають тваринам. Клички тварин пишемо з великої букви.

2.Робота з підручником. (ст.26)

Ознайомлення з правилом.

3.Вправа 1 с.26

- Які клички дали для тварин? З якої букви ми їх пишемо?

3. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

4.  Колективна робота.

Записати клички для тварин. (Робота з ілюстраціями)

5. Робота в зошиті з друкованою основою.

- Запишіть назви тварин і придумайте їм клички.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.  

  1. Робота з віршем.
  • Назвіть тварину та її кличку.

У кота Василька іменини

Друзі прийдуть на гостини

Будуть нявкати до ранку,

Пити молочко й сметанку.

(Кіт Василько)

  • Які ще клички можна дати для котика?
  1. Бесіда «Як доглядаєте за домашніми тваринами?

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • У якому місті ми сьогодні були?
  • Яка тема нашого уроку?
  • З якої букви пишемо назву тварини?
  • З якої букви пишемо клички тварин?

Вправа «Продовж речення»

  • Сьогодні я дізнався …
  • Тепер я можу …
  • Мені було цікаво …
  • Ці завдання я зможу використати …

 

Список використаних джерел

1.Типова освітня програма

https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/programy-1-4-klas/2019/11/1-2-dodatki.pdf 

2. Програма «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА» у  поступі до цінностей.

https://ipv.org.ua/prohrama-nova-ukrainska-shkola/

3.Большакова І.О. Українська мова та читання: підруч. для 2 кл. закл. згал. серед. освіти (у 2-х ч.): Ч.2/ І.О.Большакова, М.С.Пристінська. – Харків: Вид-во «Ранок», 2019. – 96 с.: іл.

4. Большакова І.О. Українська мова та читання. 2 клас: робочий зошит: до підручника Інни Большакової, Марини Пристінської: У 2ч.Ч2/ І.О. Большакова, М.С. Пристінська, О.І.Шибкова. – 3-тє вид. – Харків: Вид-во «Ранок», 2021. – 64 с.: іл.

 

docx
Додано
16 квітня 2023
Переглядів
385
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку