Методична розробка уроку
Клас:10
Навчальна дисципліна: Всесвітня історія
Тема: Радянський Союз Мета:
- освітня: перевірити рівень знань, умінь учнів, щодо пройденої теми, закріпити знання учнів з неї.
- виховна: виховати національну свідомість, любов до свого народу та держави.
- розвивальна: розвинути логічне мислення учнів, усне й писемне мовлення, творчу уяву.
Форма навчання: очна
Тривалість: 45 хвилин
Тип уроку за дидактичною метою: комбінований урок
Засоби: Підручник з всесвітньої історії, фотографії, карти, наочні посібники ілюстрації
Використані джерела: Підручник з всесвітньої історії 10 клас.
Хід заняття
|
Етапи уроку |
Тривалість |
Зміст роботи учителя |
Засоби навчання |
Прийоми та методи |
Принципи навчання |
0 |
Організаційний |
1-2 хв. |
Мотивація учнів до праці |
- |
Прийом зацікавлення |
Принцип свідомості |
1 |
Перевірка домашнього завдання |
2-7 хв. |
Усне опитування |
- |
Прийом навмисних помилок, заплутування учнів |
Принцип свідомості й активності учнів у навчанні |
2 |
Постановка мети уроку перед учнями |
7-12 хв. |
Створення ситуації новизни. |
Наочні посібники, карти |
Наочний метод(демонстрація) |
Принцип зв’язку навчання з життям |
3 |
Організація сприйняття та осмислення нової інформації |
12-25 хв. |
Розповідь та первинне пояснення нового матеріалу. |
Методична література, підручник з всесвітньої історії |
Метод емоційного стимулювання у поєднанні з словесним методом (цікаві аналогії, порівняння) |
Принцип науковості |
4 |
Первинна перевірка розуміння нової інформації |
25-35 хв. |
Перевірити успішність засвоєння учнями нового матеріалу |
Фотографії, ілюстрації, посібники |
Навчальна дискусія(прийом парадоксу) |
Принцип міцності засвоєння знань, умінь і навичок |
5 |
Підведення підсумків уроку |
35-40 хв. |
Систематизація нових знань, їх логічне введення до вже вивченого матеріалу |
Підручник |
Методи, які стимулююють пізнавальні запитання учнів |
Принцип емоційності навчання |
6 |
Домашнє завдання до наступного уроку |
40-45 хв. |
Запис на дошці параграфів, які потрібно самостійно опрацювати, завдань, які потрібно виконати. |
Підручник |
Проблемнопошуковий метод |
Принцип доступності навчання |
Варіанти домашнього завдання Загальне завдання:
Опрацювати вказаний параграф в підручнику, знати та розуміти інформацію з нього.
Завдання за рівнями навчальних досягнень учнів
Рівень |
Зміст завдання |
Початковий |
Виписати в зошит усі терміни з вказаного параграфу(залучення зорової пам’яті, учень зможе оперувати термінами) |
Середній |
Скласти 6 запитань до теми |
Достатній |
Написати есе “Як ви ставитесь до цієї проблеми?” |
високий |
Твір-роздум “Ваше ставлення до політики Радянського Союзу (в період 1945-1991 року.) |