План –конспект уроку
на тему:
«Взаємне розміщення прямих на площині. Розв’язування задач»
Підготувала:
вчитель математики
Мазелюк Юлія Анатоліївна
Тема: Взаємне розміщення прямих на площині. Розв’язування задач.
Мета: навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів про взаємне розміщення прямих на площині та застосування набутих знань на практиці;
розвиваюча: розвивати пам’ять, логічні та обчислювальні навички, словниковий запас;
виховна: виховувати інтерес до предмету, бажання вчитися, акуратність записів, старанність, культуру усного мовлення;
практична і прикладна: розв’язання вправ і застосування їх на практиці.
Обладнання: дошка, крейда, підручник, мультимедійна презентація.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Епіграф уроку:
Добре засвоєна мудрість не забувається ніколи.
Піфагор.
Структура уроку:
Хід уроку
1. Організаційна частина
Вчитель: Добрий день! Сідайте! (пропоную учням сісти. Дивлюся чи готовий клас до уроку. Перевіряю виконання домашнього завдання.)
2. Актуалізація опорних знань
Дайте відповідь на запитання:
3.Мотивація навчальної діяльності
4.Закріплення вивченого матеріалу
Завдання 1:
Завдання 2:
5.Самостійна робота
(завдання на картках)
Варіант 1
1. Промінь OD проходить між сторонами кута AOC. Відомо, що АOD=37º,COD=53º. Укажіть вид кута АОС.
а) Гострий; б) прямих ; в) тупий; г) розгорнутий
2. Один із суміжних кутів утричі менший за інший. Чому дорівнює більший із кутів? а) 120º; б) 150º; в) 135º; г) 145º.
3. В результаті перетину паралельних прямих а і b січною с утворилися кути 1-8(див. Рис.). Яке із наведених тверджень правильне?а) 3+ 5=180º; б) 3+ 6=180º; в) 3=8 ;
г) 4= 5.
4. Один із внутрішніх односторонніх кутів, утворених в результаті
перетину двох паралельних прямих третьою, дорівнює 43º. Знайдіть другий кут. а) 43º; б) 147º; в) 127º; г) 137º.
5. За даними рисунка знайдіть кут х
6.
A D Дано: AD BC, ACB = 50,
AC- бісектриса BAD
Знайти: ABC
B C
Варіант 2
1. Промінь ОС проходить між сторонами кута АОВ. Відомо, що АОС=68º,СОВ=22º. Укажіть вид кута АОВ.
а) Гострий; б) прямий; в) тупий; г) розгорнутий.
2. Один із суміжних кутів в 4 рази більший від другого. Чому дорівнює менший із кутів? а) 45º; б) 36º; в) 60º; г) 46º.
3. У результаті перетину паралельних прямих a i b січною p утворилися кути 1-8(див.рис). Яке з наведених тверджень
правильне? а) 5= 7; б) 4= 5; в) 3+ 6=180º;
г) 1+ 8=180º.
4. При перетині двох паралельних прямих січною один із внутрішніх різносторонніх кутів дорівнює 110º. Знайдіть другий кут. а) 70º; б) 55º; в) 110º; г)135º.
5. За даними рисунка знайдіть кут х
6.
А D Дано: AD BC, ACB = 50,
AC- бісектриса BAD
Знайти: ABC
/ B C
6. Домашнє завдання
Вчитель: Запишіть у щоденники домашнє завдання: ст.68-69 впр.12,18(1), 19(1) та підготуватись до контрольної роботи.
7.Підсумок уроку.
Вчитель: Молодці! Бачу що ви сьогодні дуже старались, всім дякую за урок. До побачення! Можете бути вільні.
Список використаної літератури