Тема: Гриби
Мета: розширити та поглибити знання учнів про гриби як царство живої природи; розвивати вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки, розрізняти їстівні та отруйні гриби, формувати вміння спостерігати та аналізувати. Виховувати : бережливе ставлення до природи, бажання пізнати навколишній світ.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Повідомлення чергового про сьогоднішній день (рік, пора року, місяць, число, стан неба, температура)
ІІ. Актуалізація опорних знань
РОСЛИНИ ТВАРИНИ




![]()
![]()
![]()



ІІІ. Оголошення теми уроку
Щоб дізнатися якого, треба подумати, що об’єднує всі ці малюнки.
-Допоможе вам ребус.
Г
И
(ГРИБИ)
Технологія «ЗНАЮ – ХОЧУ ДІЗНАТИСЯ – ДІЗНАВСЯ / дізналася»
( За якими ознаками гриби належать до живої природи?
Як розмножуються?
Чим живляться?
Яка від них користь?
Яка будова?)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Називаємо ознаку і перевертаємо частину малюнка. В результаті отримуємо малюнок гриба.
ШАПИНКА
![]()
НІЖКА
ГРИБНИЦЯ
Шапинкові гриби бувають їстівні і отруйні.
Опрацюємо статтю «Стережись отруйних грибів».
Але в шапинкових грибів є родичі, яких можна роздивитися тільки за допомогою збільшувальних пристроїв:
За допомогою цеглинок лего об’єднуємо дітей в групи і опрацьовуємо повідомлення про гриби.
І група
Цвілеві гриби — це мікроскопічні організми (мукор, пеніцил), що утворюють пухнастий наліт на харчових продуктах, грунті та вологій деревині. Вони розмножуються спорами, які переносяться повітрям. Хоча деякі види використовують для створення антибіотиків (пеніцилін) або сирів, цвіль на їжі є небезпечною, викликаючи алергію та отруєння.
ІІ група
Сажкові гриби — це здебільшого паразити рослин, і більшість їхніх видів не є їстівними та можуть бути отруйними для людини, особливо для дітей.
ІІІ група
Дріжджові гриби (або просто дріжджі) — це група одноклітинних мікроскопічних грибів, які не утворюють типового грибного міцелію (грибниці). Вони існують у вигляді окремих клітин овальної або кулястої форми.
(діти опрацьовують інформацію і діляться знаннями з іншими).
Тож пропоную вам провести дослід.
В дві однакові ємності всипаємо по 2 ложки борошна і додаємо по 50 мл води, додаємо по 30 мл дріжджів, розчинених у воді. Розмішуємо. В одну ємність додаємо цукор. Ставимо ємності в теплу воду, накриваємо плівкою. Через деякий час перевіримо вміст речовини в ємностях. Зробимо висновки.
ІV. Узагальнення і систематизація набутих учнями знань.
Стаття «Значення грибів»










V. Підсумок уроку
ДІЗНАВСЯ/ДІЗНАЛАСЯ
Вправа «Мікрофон»