Конспект уроку "Як сприймати невідоме? Вітер. Вітрові електростанції Старого Самбіра. "

Про матеріал
Конспект уроку ЯДС з теми "Світ невідомий". Тема уроку "Як сприймати невідоме?"
Перегляд файлу

Тема. Як сприймати невідоме? Вітер. Вітрові електростанції Старого Самбіра. Користь та шкода вітру. Правила безпечної поведінки під час урагану, буревію.

Мета. Продовжити знайомити дітей з унікальними місцями Львівщини, поглибити знання про дію вітру, про роботою вітряних електростанцій, про користь та шкоду від вітру.  Збагачувати словниковий запас учнів відповідно до тематики тижня; активізувати пізнавальну діяльність дітей, розвивати самостійне мислення, уяву, доказове мовлення.

Розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, фантазію, критичне мислення, навички вільного спілкування.

Виховувати вміння учнів працювати в команді, берегти своє здоров’я та навколишнє середовище.

 

Перебіг заняття

1.Ранкова зустріч.

  1.           Привітання.

Діти стають у коло. Вчитель вітається з дітьми.

Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня.

 Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.

 Хай сміється мирне небо і дивує світ.

А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

 Бо здоров’я, любі діти, в світі головне.

 А здорових і веселих – щастя не мине!

Головне – здоровим бути –

Це потрібно всім збагнути!

 Бо як є здоров’я й сила,

 То весь світ людині милий.

Діти, давайте спочатку посміхнемось та привітаємо один одного і побажаємо «Доброго здоров’я! Доброго дня!».

  1.           Гра  «Передай усмішку по колу».

Хід гри. Учасники утворюють коло, беруться за руки. Починає гру вчитель: за годинниковою стрілкою повертається до учня зі словами: «Я дарую тобі свою усмішку». При цьому, звичайно ж, усміхається. Наступний учень повторює те саме

1.3. Заповнення щоденних новин.

  • Дата …
  • Місяць…
  • Сьогодні…(день тижня).
  • Який день тижня за порядком?
  • Яка сьогодні погода?
  1. Розв’язання проблемного запитання.

(Діти працюють із Гугл картою.)

- Розгляньте Гугл карту. Знайдіть місто Львів. Подумайте до якого унікального населеного пункту Львівщини направилися жевжики, якщо їх шлях пролягає через Великий Любінь, , Рудки, Новий Калинів, Самбір. (Старий Самбір)

Щоб дізнатися скільки кілометрів подолають жевжики від Львова до Старого самбіру, розв’яжіть вираз.

350-200-50- (7*2)=…(86 км)

 

- Як ви думаєте, що могло привабити жевжиків у цьому населеному пункті?

- Щоб дізнатися про цікавинку Старого Самбіру пропоную виконати вправу де потрібно поєднати  слова за змістом.  

  • Поясніть, чому ви створили саме такі пари

Які 2 слова ви поєднали останніми? Чому?

. Оголошення проблемного запитання.

- Сьогодні ми продовжимо подорожувати Львівщиною. Побуваємо в унікальних місцях Львівської області. Поглибимо свої знання про вітер, його користь та шкоду.

1.4. Вправа «Очікування».

- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього заняття?

 - Яким, на вашу думку, воно має бути?

- Отже, сподіваюся, ми разом проведемо цікаве, творче, корисне заняття, на якому кожен з вас відкриє для себе щось нове.

  • Біля міста Старий Самбір жевжики помітили величезні лопаті вітрової електростанції. “Певно, тут завжди вітряно”, — сказав Номул.
  • Чи погоджуєтеся ви з думкою Номула? Чому?
  • Пригадайте, до яких джерел енергії належить вітер.

Перегляд відео “Чим може пишатися Старий Самбір, що на Львівщині”

  • Чим може пишатися місто Старий Самбір?
  • Коли було побудовано електростанцію? (2014 р.)
  • Скільки вітряків працює на цій електростанції? (2)
  • Скільки будинків може забезпечити електроенергією ця станція?(600)

Самооцінювання.

 

Вправа “Як побачити вітер?”

  • Чи можна побачити вітер?
  •  На яких малюнках зображено доказ того, що вітер дме? Наведіть власні приклади.

Робота в групі.

  • Складіть сенкан до слова «Вітер»
  • Фізкультхвилинка

На Львівщині піднявся вітер. (Тренер тре долоні).

Починає крапати дощ. (Клацання пальцями.)

Дощ посилюється. (Плескання долонями по грудях.)

Починається справжня злива. (Плескання по стегнах.)

А ось град— справжня буря. (Тупіт ногами.)

Але що це? Буря стихає. (Плескання по стегнах.)

Дощ стихає. (Плескання долонями  по грудях.)

Рідкі краплі падають на землю. (Клацання пальцями.)

Тихий шелест вітру. (Потирання долонь.)

Сонце! (Руки догори.)

 

  • Як ви думаєте, чому дме вітер?
  • Наші жевжики засперечалися: шкідливий вітер чи корисний? Наведіть три аргументи на підтвердження кожної думки. Запишіть їх у таблицю

https://svitdovkola.org/images/metodic/3/tema5/yds3_zosh6_zavd3.jpg

Самооцінювання. Оцініть свою роботу у групі.

 

Розповідь про те, яких правил треба дотримуватися під час урагану

  • Як поводитися під час урагану

1. Якщо ви знаходитесь в квартирі під час урагану, щільно закрийте всі вікна.

2 Вимкніть всі електроприлади, перекрийте газ.

3. Якщо ураган застав вас на вулиці, намагайтеся триматися подалі від мостів,  будівель, дерев, машин, рекламних щитів - всього того, що може на вас впасти. Сховатися можна в метро або в добре укріпленому будинку. А от від тимчасових будівель, таких як торгові намети, тримайтеся подалі.

4.  На відкритій місцевості сховатися можна в будь-якому заглибленні. Ляжте там на землю і закрийте голову руками або одягом.

5. Після проходження  урагану не можна торкатися до обірваних проводів.

6. На вулиці навіть після урагану продовжуйте триматися подалі від усього, що може на вас впасти, наприклад, дерев, старих балконів, рекламних щитів.

7. Не можна заходити в пошкоджені буревієм будівлі. Це можна зробити тільки після дозволу рятувальників. Навіть якщо цей будинок - ваш власний.

 

  •  Давайте викладемо з тангрму те, що приносить найбільшу користь від вітру.

 

 Підсумок

 

Рефлексія.

  • Чи здійснилися ваші очікування від уроку?
  • Яке унікальне місце Львівщини вас сьогодні вразило? Чим?
  • Що нового ви дізналися про вітер?

Перевірте себе. Пригадайте все, що вчили протягом першої пригоди з  теми

 «Світ невідомий».

Самооцінювання. Оцініть свою роботу на протязі уроку.

 

 

 

 

 

 

Шкала оцінювання, очікування, поділ на групи. | Diy and crafts, Disney  characters, Diy

https://svitdovkola.org/images/metodic/3/tema5/yds3_zosh6_zavd3.jpghttps://svitdovkola.org/images/metodic/3/tema5/yds3_zosh6_zavd3.jpghttps://svitdovkola.org/images/metodic/3/tema5/yds3_zosh6_zavd3.jpghttps://svitdovkola.org/images/metodic/3/tema5/yds3_zosh6_zavd3.jpg

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 січня 2022
Переглядів
941
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку