формувати предметні компетентності з іноземної мови, навчати та відпрацьовувати правильну вимову іншомовних слів.-відпрацювати вживання вивчених лексичних одиниць і активізувати їх в мовленні, навчати застосовувати отримані знання на практиці під час виконання вправ,уміння висловлювати свої думки англійською мовою, монологічне мовлення учнів уміння працювати в групах, в парах,уміння орієнтуватися в англомовній культурі ;уміння самостійно шукати нову інформацію з різних джерел та критично оцінювати її; розвивати відповідальне ставлення до власного здоров'я та безпеки, підтримувати прагнення учнів до здорового способу життя та залучати їх до підтримання власного здоров'я ( протягом уроку шляхом фізкультхвилинок та релаксацій).
Тема: «Спорт у нашому житті»
Мета:
навчальна: формувати предметні компетентності з іноземної мови:
розвивальна: розвивати ключові компетентності учнів:
виховна:
Інтегрована змістова лінія- здоров’я та безпека життєдіяльності
Тип уроку: урок застосування знань, умінь та навичок
Технології навчання: ігрові технології, технологія диференційованого навчання, пояснювально-ілюстративне навчання.
Методи: дослідницький метод, бесіда, розповідь-пояснення, метод проектів.
Акмеологічні прийоми: «Внесення мотиву», прийом «Шикуйсь», прийом «Ефект навіювання», прийом «Невтручання», прийом «Емоційне заохочення» .
Форми роботи: індивідуальна, робота в групах, парах, фронтальна
Обладнання уроку: підручник, картки із завданнями та із зображенням видів спорту, мультимедійний екран, ноутбук, навчальна презентація.
Очікувані результати:
Учні повинні вміти:
- уживати вивчені лексичні одиниці в діалогічному та монологічному мовленні;
- розповідати про улюблений вид спорту;
- задавати питання з теми та відповідати на них.
План уроку:
І. Орієнтація, мотивація діяльності.
ІІ. Цілепокладання.
ІІІ. Цілереалізація.
враховуючи індивідуальні можливості.
5.1.Створення проекту. Робота в групах.
5.2.Робота з лексичним матеріалом. Індивідуальна робота.
10.1.Інтелектуальна гра «Подумай і відгадай».
10.2.Гра « Забити гол».
ІV. Рефлексивно – оцінюючий
Хід уроку:
І. Орієнтація, мотивація навчальної діяльності
Т: The bell has gone. Stand up, please. Good morning, dear friends! I’m glad to see you. Welcome to English lesson! How are you today?
- Ps :Fine, thanks.
- Sit down, please. I’m fine too. If you are ready, let’s begin our lesson.
Доброго ранку, діти. Я дуже рада вас бачити. Як настрій? Good morning pupils! Today we have guests at the lesson, but don’t be shy and shy. Be brave, smart, happy, try to do your best and be good pupils.)
Сьогодні незвичайний урок. У нас на уроці гості. Будьте розумними, слухняним, уважно слухайте й усе у вас вийде.
Look at the screen. I would like to start our lesson with proverb: “To have a healthy mind you must have a healthy body”. Translate it. Do you agree with this proverb? I’d like to know how you can translate this statement? ( Погляньте на екран. Я хотіла б розпочати наш урок з прислів’я «Для того, щоб мати здоровий розум-треба мати здорове тіло». Ви згодні з ним?)
ІІ. Цілепокладання.
T: Тема нашого уроку: « Спорт у нашому житті». Сьогодні на уроці ми повторимо лексику з теми «Спорт», виконаємо різноманітні вправи, будемо працювати в групах та в парах, розповідати про свої улюблені види спорту ,що допоможе нам систематизувати навчальний матеріал з теми. Today we are going to speak about sports and games, you will speak about your favorite sports, work in groups and pairs, we will revise the material of previous lessons, speak about sport in you life. You know, sport is very important to everybody, Do you agree with me?
T:А як ви думаєте, для чого нам потрібно вивчати цю тему. Відповіді учнів…
Для того щоб бути усебічно розвиненою особистісю ми повинні знати усі види спорту та їх значення в житті та для того , щоб ми могли спілкуватися з іноземними друзями. Цей урок є передостаннім в цій темі. Тому ми повинні добре повторити навчальний матеріал, щоб гарно написати контрольну роботу та я сподіваюся, що ви напишете її відмінно. Ця тема є дуже актуальною, бо у «здоровому тілі-здоровий дух». In order to be a well-developed personality, we must know all the sports and their significance in life and, in order that we can communicate with foreign friends. And this lesson is last before the test. I am sure that you will write this test excellent.
3.Визначення очікуваних результатів.
T: Чого ви очікуєте від уроку? Прийом –Незакічене речення…
ІІІ. Цілереалізація.
1. Уведення в іншомовну атмосферу. Warming –up
T: And now please answer my question.
2.Фонетична розминка. Phonetic drills.
T: Look at the blackboard and repeat after me. Pay attention to the highlighted letters.
Will you repeat the words after Kate?
[æ] |
[ei] |
[u:] |
[o:] |
[p] |
[b] |
can |
day |
school |
basketball |
play |
boy |
|
play |
football |
volleyball |
|
ball |
|
volleyball |
|
football |
|
football |
3.Перевірка домашнього завдання; відтворення й коригування опорних знань, умінь та навичок, необхідних для самостійного виконання практичних завдань уроку.
T: I.Вдома вам треба було вивчити слова .Look at the screen and name the sports. What is your attitude to them?.( А зараз, будь ласка, подивіться на екран. Ваше завдання-перекласти англійською мовою ці види спорту й виразити своє ставлення до них, використовуючи фрази : I like, I do not like, I am fond of, I am good at).
T:ІI Ми знаємо, що в класі є спортсмен і у вас з’вилася можливість задати йому запитання, які вас цікавлять. (високий рівень)
1. Інтерв’ю із спортсменом.
4. Загальний інструктаж, усвідомлення алгоритму дій. (Виконання вправ під контролем та за допомогою вчителя).
Work in pairs.( Робота в парах)
T: Your next task is to make up, as many words as you can, from the word “championship”. (Учні складають якомога більше слів із слова “championship”)
5. Самостійне виконання завдань під контролем і за допомогою вчителя,
враховуючи індивідуальні можливості.
1.Speaking( Говоріння). Робота в групах. Створення проекту.
T: Many people like sport. But a great number of people don’t go in for sports. Are you good or against sport? Let’s divide in two groups. The 1st group will think and tell us about good sides of sport, another one – about bad sides of sport. I will give some pieces of paper , pictures and some phrases and you have to make a poster . Then we will make our general collage “Sport in our life”. You should go the blackboard and stick your poster, and retell what you did.
2. Робота з лексичним матеріалом.( Індивідуальна робота)
T: Complete the chart by matching each sport with and equipment which go with it.
skis racket oar ball gloves river net set table bat goal stick puck bike helmet stop watch sneakers |
sport |
equipment |
football |
Boots |
6.Фізкультпауза.
Ми вже з вами так гарно попрацювали, зробили стільки завдань! Тепер час відпочити! (учні виконують фізичні вправи та співають пісеньку під мультимедійний супровід)
T: Children, are you tired? Let’s have a rest. Stand up, please. Who wants to be the trainer? Kate, come to the front.
7.Аудіювання. Listening Comprehension.
T: Well, children, today we’ve got a letter to our school newspaper. We received it from Olya. She writes about her friend Masha and her interests. You will listen it, then say are the statements true or false. До нашої шкільної газети надійшов лист від Ольги, яка пише про свою подругу Машу та її інтереси. Давайте його послухаємо й спробуємо відповісти на запитання.
8. Повторення граматики-вживання дієслів do, play, go with some kinds of sport .Розвиток навичок писемного мовлення.Writing .
1.T: Діти, уважно подивіться на екран. Вам треба вставити пропущені дієслова. Але спочатку давайте пригадаємо правило уживання цих дієслів. (Діти пригадують правило та виконують завдання в зошитах).
2. Group these activities into indoor and outdoor sports:
(T:Розподіліть ці види спорту на критий спорт та на спорт на свіжому повітрі)
3. T: А зараз , діти , давайте згадаємо, як називаються люди, які займаються тим чи іншим видом спорту.( Подивіться на екран та утворіть від поданих слів іменники).Make up nouns from the following words play-player, swim-swimmer, run-runner, ski-skier, win-winner.
9. Читання тексту та виконання після текстової вправи .Reading
T:Read the text about Ben and say are the statements true or false?( У вас на партах тексти із завданнями. Ви повинні прочитати іх та сказати правильні твердження чи ні).
Hello. My name is Ben. I’m 11. I go in for sport. I like to play football. I go to the stadium to play football. I can play football very well. My favourite sport is judo. I cannot play basketball. My father can play baseball very well. What sport do you like?
True/False
10.Узагальнення та систематизація учнями результатів роботи
1. Guessing game( Інтелектуальна гра)
Children are given pictures with sports. They listen to the teacher and raise the picture.
T: And now I would like you solve the riddles about sport.( А зараз, будь-ласка, відгадайте загадки про спорт)
Favorite sport in England (football).
A game similar to tennis (badminton).
Sport on two wheels (cycling).
Another name for table tennis (ping-pong).
The queen of sport (athletics).
2.Score your goal.( Забити гол)
T:You have some balls on your tables, take one, please and write down your opinion of the lesson or your good wishes for your classmates, teacher or our guests and stick your ball into the gates on the blackboard.
ІV. Рефлексивно – оцінюючий
T: Наш урок підходить до кінця. Ви молодці! Ви сьогодні дуже гарно попрацювали! Сподіваюсь, що зараз ви всі зможете виконати домашнє завдання до наступного уроку й добре впораєтеся з контрольною роботою.
I’d like to say that you were perfect. We have done a lot and learned a lot about sports. I like your active work at the lesson.
2. Повідомлення домашнього завдання
1.T:Your home task for the next time will be exercise 6 page 76( Fill in the sentences with the linking words ‘and’, ‘because’, ‘but’.
2.T:The next home task will be to do a project “Popular sports in Great Britain”. You must do some research and find out:
What kinds of sports are popular in Great Britain?
Describe one of these sports: name, history, equipment, manner of play, tournaments, and greatest sportsmen.( high level)
3.Рефлексія. Метод «Мікрофон»
T: Вам сподобався урок?
Які завдання вам сподобалися найбільше?
Чого ви навчилися на уроці?
Did you know anything new?
What have you learnt today?
Which of you is pleased your work?
4. Цінування. Оцінювання.
T:Ви молодці! Мені сподобалось…
Thank you very much for your work. Have a nice day!
Коментування оцінок…
1