Детальний конспект уроку для повторення і закріплення вивченого матеріалу з теми «Шкільні речі», де оремо дібрано та описано алгоритм дій з учнем, який має ООП
Конспект уроку з англійської мови у 2 класі
Вчитель: Лісова Людмила Петрівна, вчитель англійської мови Вершино-Кам’янської філії ЛІЦЕЮ Новгородківської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області
Клас: 2 клас
Тема уроку: Повторення і закріплення вивченого матеріалу з теми «Шкільні речі»
Мета:
Навчальна :
Розвивальна: розвивати навички монологічного та діалогічного мовлення учнів, вміння розуміти співрозмовника, культуру праці та спілкування учнів; розвивати швидкість та мислення учнів, їх довільну пам’ять та мовну здогадку, мовленнєву реакцію, стійку увагу, вміння переносити знання та навички в нову мовну ситуацію, розвивати творчу уяву учнів, фонематичний слух та правильну вимову.
Освітня: Поглиблювати знання учнів про особливості англійської мови.
Виховна: формувати ціннісне ставлення учнів до праці, людей, виховувати у дітей старанність та наполегливість, почуття взаємодопомоги та дружби, прищеплювати інтерес до вивчення англійської мови.
Тип уроку: урок повторення і закріплення вивченого матеріалу.
Підручник: О. Карп’юк “Англійська мова 2 клас”
Обладнання: комп»ютер, презентація «Прислівники місця», презентація «Шкільні речі», відео «The song Hello!», відео на релаксацію, підручники, зошити, технічні засоби навчання, граматичні структури та картки зі звуками, тематичні картки «Шкільні речі».
Конспект уроку розроблений згідно з навчальною програмою для учнів 1 – 4 класів за Державним стандартом початкової освіти, затвердженим Постановою КМУ від 21 лютого 2018 року №87, та Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом О. Я. Савченко.
Надя_- учень з ООП.
Хід уроку:
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Greeting Teacher: Good morning, children!
Pupils: Good morning, dear, teacher!
Гра з м’ячем Teacher: Let’s see How do you feel?? ( кидаю м’яч із запитання) How are you ? Pupils: I am fine. ( кидає м’яч назад)
Teacher: (запитую Надю) How are you? Відповідає, демонструючи відповідну картку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Т:Well done!sit down,please. Погляньте будь-ласка хто до нас ще завітав на урок ( відкриває половину дошки, де на малюнку зображений смайлик).
T: Do you know him? P:Yes, we are. T: Who is this? P: This is a Smiley.
T: Yes, you are right. ( він допомагає нам у вивченні англійської мови, але сьогодні він допомагатиме не тільки нам, а й іншим діткам, тому він буде присилати нам свої «меседжі» із завданнями які ми протягом уроку будимо виконувати)
ІІІ. Перевірка Homework ( Звучить запис СМС- повідомлення)
Т: Look here! We have already got the first sms from Smiley. Have a look. Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вчитель вибирає одного учня, який дістає смс і читає його в голос) Let’s go to the blackboard Vova. Take the phone and read the sms . Надя читає завдання зі мною разом.
SMS 1: Пропоную переглянути домашнє завдання. (Homework)
T. Thank you .Sit down please. Open your workbooks at page two and four. Look at task one. Work in pairs. Check your task. What did you choose in the first sentence?
Учні читають один одному свої слова та перевіряють їх. Тим часом я ходжу по класу і перевіряю наявність домашнього завдання в усіх учнів.
T. Well done! Say the sentence. P1. The pencilbox is on the desk.
T: What did you choose in the second sentence?
What did you choose in the third sentence?
Please your sentence Sonja. You are right . Thank you.
Аналогічно учитель перевіряє решту вправ. Наприкінці уроку збираю зошити учнів для детальної перевірки та оцінювання. У Наді одне усне завдання на читання з звуковим записом/супроводом.
ІV. Актуалізація вивченого. 1 Мотивація до повторення лексичного матеріалу. ( Звучить запис СМС повідомлення)
Т: Look here! We have already got the second sms from Smiley.Have a look. Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вчитель вибирає одного учня, який дістає смс і читає його в голос. Sasha let’s go and read the second sms.
SMS 2: Гра в перекладача :повторити слова з теми «Шкільні речі»
Слайд 3 (Шкільні речі зображення) T: Thank you Sasha, sit down.
T: Let’s play. (пропоную пограти в перекладача), кидаю м’яч. Називаю слово англійською або українською мовою, діти повинні швидко сказати переклад і повернути м’яч T: Pencil. – P: Олівець. T: Copy-book. – P: Зошит. T: Shelf. – P: Полиця. T: T: Стіл. – P: Table. T:. T: Chair. – P: Стілець. T: Book. – P: Книга
Надя показує відповідну річ з запропонованого набору.
V. Вивчення нового матеріалу.
Teacher: Well done!. Let’s start our lesson .Today we are going to speak about our classroom. We’ll review prepositions of places; we shall do different interesting exercises. The topic of our lesson is “School Things”. Тема нашого уроку «Шкільне приладдя».We are going to practice in a listening, speaking, writing and reading. To train make up words and sentences.
Revise the phrases wich we have studied
To train a question like “ Where is the … ? ”
And train a little dialogue like “ Where is the…? ”
Вивчимо буквосполучення «wh» Який дає звук [ w]. І на цьому уроці ми навчимося будувати питальні речення про те, де знаходиться шкільне приладдя.)
2.Мотивація до фонетичної зарядки. (Звучіть запис СМС- повідомлення)
Т: Look here! We have already got the third sms from Smiley. Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вибираю одного учня, який дістає смс і читає його в голос) для Наді зміст повідомлень окремо перекладаю я або сильний учень.
SMS 3: Пропоную вивчити новий звук, який позначається буквосполучення «wh» за Cлайдом 5
T: Зробимо зарядку для нашого язичка. Teacher: Look at the screen, please! You can see the letters “W” and “h”. Together they make the sound [W]: , щоб правильно вимовити цей звук, округліть губи, наче хочете подути на свічку, і швидко вимовте український звук [в]. При цьому не торкайтеся верхніми зубами нижньої губи. Repeat all together [ w w w] (учні повторюють). Звук [ w] позначають таким транскрипційним знаком ( показує картку із зображенням транскрипційного знака [ w] та прикріплює її на дошку). Repeat after me: [w], [w], [w], (Діти повторюють за вчителем) Repeat, please this sound one by one.[w] (діти повторюють один за одним ланцюжком звук [w] Слайд 6
Teacher: Very well! Зверніть увагу, що буквосполучення «wh» завжди буває на початку слова, і його читають як [ w]
T:Look at the screen,please. Who is he? What is he doing?
P: He is a boy.He is crying .
And now read and say each sound in the words all together. Прочитайте та вимовте кожен звук у слові. Now Lool at the screen please. Follow and read the words with the sound [ w] . Now please listen to the chant. (Звучить запис )
Tongue twister “Why, Willie” mp3 (діти слухають, потім звучить запис удруге, діти повторють за диктором хором, учитель зупиняє аудіозапис після кожної репліки, а учні повторюють їх хором. Say the chant all together! (Учні читають вірш разом з учителем під аудіозапис) потім в парах і самостійно. Я з Надією вчимося вимовляти новий звук та тільки кілька слів з ним. Далі вона за аудіозаписом повторює самостійно.
Відпрацювання практичних навичок. ( Звучіть запис СМС- повідомлення) T : Look here! We have already got the fourth sms from Smiley. Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вибираю одного учня, який дістає смс і читає його в голос. Sonja Let’s go to the board and read it.)
SMS 4: Пропоную навчитися будувати запитання про те, де міститься шкільне приладдя, тобто навчитися будувати речення Where is the…? і застосовувати його в діалозі. Cлайд 7.
T: Open your pipil’s book at page fourty six. Look at task one (вправа у підручнику і запитую Who is this? (малюнок із зображенням хлопчика). P1: A boy.
T: Well done! Що він робить ?
P2: Хлопчик дивиться на крісло, де лежить його шкільне приладдя.
T: OK! Name all school things you see.
P: (один за одним) A pencil-case, a bag, a pencil, a chair. P: ( хором) Where is my pencil-case? T: Well done! Що хлопчик про книгу? Say all together, please.
P: ( хором) Where is my book?
T: Well done! Якщо нам потрібно запитати, де міститься певний предмет, то слід використовувати запитання “Where is …?”. ( Учитель бере книжку зі свого столу і кладе її на першу парту). Where is the book? Repeat, please. (Учні повторюють хором). Where is the book, Oleh?
P3: The book is on the desk. T: Well done!
Надія на даному етапі вибирає навчальні предмети, що озвучують учні з запропонованого сету і з допомогою вчителя повторює назви.
VI . Закріплення вивченого. Слайд 8
Тренування та застосування нових граматичних одиниць
(PB, task 2 p. 46)
T: Самостійно побудувати речення за поданим зразком типу Where is the…? і застосовувати його в діалозі.
Look at the picture ( task 2) . Point to number one. Where is the bag? (Указує на малюнок під номером 1).
P: It is under the chair. ( Учні вказують на малюнок із зображенням портфеля під кріслом, і повторюють хором).
Т: Well done!. Ask and answer. Use “ Where is … ? Учні працюють. Один із учнів за партою ( І варіант) ставить запитання, другий учень за партою ( ІІ варіант) дає відповідь. Надія на даному етапі на окремій картці виконує адаптоване завдання: з’єднати річ з її місцем розташуванням за малюнком підручника.
6.Relaxation (22-25хвилина)
Teacher: Let’s relax and do some exercises /video/. (Виконуємо вправи. Приклад рухів на моніторі)
(Звучіть запис СМС –повідомлення Т: Look here! We have already got the fifth sms from Smiley. Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вчитель вибирає одного учня, який дістає смс і читає його в голос .Katja Let’s go to the board and read the sms.
7.Reading SMS 5: Пропоную почитати. Let’s read Слайд 9
Навчання читанню слів із буквосполученням «Wh» (PB, task 5 p. 47)!
|слайд 5 /повернути назад.
T: Зараз ми читаємо англійські слова із буквосполученням «Wh»
( слова: What, White, Where на дошці ). Укажіть пальчиком на слова у хмарці з цими літерами. ( учні вказують, а вчитель дивиться, чи всі пізнали літери).
Надя наводить ці буквосполучення на картці та вимовляє.
Follow and read the words with letters “Wh”. (Учитель читає , а учні стежать пальчиком і читають за вчителем слова у хмарці).
Well done. Read and say each sound in the words one by one. (Решту слів учні читають та вимовляють по звуках по черзі один за одним /у парах/один у голос, а решта мовчки). Now follow and read the sentences. Very well done!Look at the first sentence.Read the word with the sound [w]. (Учні читають слово what). Read the word with the sound [w] in the third sentence .OK!Work in groups. The group one reads the question. The group two reads the answers. Let’s read!(Учні читають речення хором). Well done! Very well done! Де знаходиться буквосполученя «wh у словах, які ви щойно прочитали? P:1: на початку слова T: Well done!
Надя повторює лише слова та новий звук. Показує слова, в яких він є.
( Звучіть запис СМС- повідомлення) Т: Look here! We have already got the sixth sms from Smiley. Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вибираю одного учня, який дістає смс і читає його в голос. Kyryl Let’s go and read the sixth sms,please. SMS 6: Пропоную пописати. Let’s writing Слайд 10
8. Writing
T: Навчимося правильно записувати вивчене питання Where is the….?
Розвиток навичок письма. Робота в зошитах (WB,tasks 1-2p.25) T: Open your workbooks at page two and five. Task one. Read the task. Що слід зробити в завданні? (Написати речення) Polina,read the sentence. Well done!Let’s do the task. (Учні виконують завданя). 1.Надя наводить слова з новим звуком, написані пунктиром. 2. Надя позначає вивчене буквосполучення в даних словах.
VII. Систематизація та узагальнення. Удосконалення навичок діалогічного мовлення.
SMS 7: Пропоную скласти діалог Слайд 11
9.Making mini–dialogues T:Let’s listen the dialogue. Складіть діалог у парі, використовуючи речення, вивчені раніше, а також питальне речення типу «Where is the …?» . (Учитель викликає дітей по парах до дошки, діти виходять у парах і ставлять один одному запитання).
P1:Helo P2:Hi! What is your name?
P1:My name is…What is your name?
P2:My name is.. Nice to meet you.
P1:Nice to meet you too. How old are you?
P2:I am seven. How old are you?
P1:I am seven. Where do you live?
P2:I live in Ukraine. Where do you live?
P1: I live in Ukraine. What is your hobby?
P2: My hobby is sport. What is your hobby?
P1:My hobby is drowing. What is it?(показує олівець) P2:It is a pencil.
P1: Where is the pensil? P2: The pencil is in the pencilbox
P1: Where is the pensil? P2:The pensil is on the desk.
P1:Goodbye! P2: Goodbye!
T: Tank you very much for the great dialogues.
Надя в даний момент вибирає та викладає картки з малюнками шкільних речей, що почула в цих діалогах.
VІІІ. Рефлексія.
Що ми з вами робили на уроці і чого ми навчились? Чи важко вам було працювати на уроці? Was it difficult for you? P:No,(діти відповідають віршем)”English is easy”
T:Look at task too.Read it. Учні читають завдання. Look at the first picture. Where is my copybook? It is on the chair. Look at the second picture. Where is my bag? It is under the desk. Усі зрозуміли, як виконувати завдання? It is your homework. Також прочитайте вдома слова та речення із вправи своїм бтькам. Task five, page four and seven. Для Надії прописати нові слова за пунктиром на називати їх за записом.
X. З’ясування емоційного стану
Evaluation А зараз давайте з’ясуємо, із яким настроєм ви закінчуєте урок. На парті в кожного з вас є різні «фейсики»: Той, кому сподобався урок, наклеє усміхненого смайлика на середню дошку, той, кому не зовсім сподобалося, наклеює серйозного смайлика справа, а той, кому було важко, наклеює сумного смайлика зліва. (Учні розміщують смайли на дошці .)
XІ. Вербальне оцінювання учнів. T. I see that you like the lesson very much I liked the way you worked at the lesson, thank you very much.
Сьогодні на уроці зразком для інших були:
Сьогодні на уроці старанними були:
Сьогодні на уроці активними були:
Сьогодні на уроці умілими були:
Сьогодні на уроці молодці:
Сьогодні на уроці добре працювали:
Пісенька-прощання. The song “Goodbye!”
The lesson is over. Good-bye! I wish you good Luck!
Література: