Конспект уроку з біології для 6 класу на тему: «Бактерії: будова та процеси життєдіяльності»

Про матеріал
Розробка уроку біології у 6 класі з теми "Бактерії: будова та процеси життєдіяльності" допоможе учителю сформувати знання учнів про будову та процеси життєдіяльності бактерій та вміння застосовувати теоретичні знання на практиці.
Перегляд файлу

 

УРОК                                                             БІОЛОГІЯ 6 КЛАС

ТЕМА. БАКТЕРІЇ: БУДОВА ТА ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

Мета: сформувати знання про будову та процеси життєдіяльності бактерій; розвивати вміння порівнювати, аналізувати, висловлювати власну думку; формувати вміння і навички застосовувати теоретичні знання на практиці; виховувати культуру спілкування та культуру ЗСЖ.

Очікувані результати: учні мають наводити особливості будову та процеси життєдіяльності бактерій, межі їх поширення; учні мають характеризувати процес розмноження бактерій.

Обладнання та матеріали: таблиці, відео, презентація

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

1. Організаційний момент

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.

2. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів

2.1. «Вірю — не вірю».

Чи вірите ви, що дріжджі:

1) належать до еукаріотичних організмів?

2) є багатоклітинними організмами?

3) можуть пересуватися за допомогою джгутиків або війок?

4) можуть спричиняти захворювання у людей?

5) використовують у виноробстві?

6) розмножуються брунькуванням?

7) використовують у хлібопеченні?

8) використовують для лікування хвороб?

9) не мають ядра?

10) мають вакуолі?

Відповіді:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

+

+

+

+

+

+

+

2.2. Конкурс сенканів.

3. Мотивація навчальної діяльності

Постановка проблемного питання

(Учні висловлюють свої припущення.)

4. Вивчення нового матеріалу

План пояснення нового матеріалу

1. Бактерії – прокаріоти. Підручник: стор.64

2.  Особливості будови клітин бактерії - мал.67, стор64

3.  Різноманітні форми клітин бактерії – мал.68, стор.64

4.  Які організми відносять до ціанобактерій – мал..69,70, стор.65

5.  Особливості процесів життєдіяльності бактерій.

 Ф І З К У Л Ь Т Х В И Л И Н К А

5. Узагальнення та систематизація знань

5.1. «Розумний куб».

1. Як називаються організми, клітини яких мають ядро?

2.  Як називаються організми, клітини яких не мають ядро?

3.  Де поширені бактерії?

4.  Які особливості будови клітин бактерій?

5.  Які організми відносять до ціанобактерій?

6.  Особливості розмноження бактерій.

6. Підбиття підсумків уроку

7. Домашнє завдання

7.1. Завдання для всього класу.

Підручник: §17, стор.66, терміни

  1.        Індивідуальні та творчі завдання. Підготувати повідомлення:
  1. Значення бактерій у житті людини, ботулізм.
  2. Підготувати міні-проект «Чому скисає молоко?».

 

doc
Додано
16 квітня 2019
Переглядів
1456
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку