План-конспект уроку фізичної культури для 5 класу
Модуль: Футбол.
Тема: Ведення м’яча внутрішньою та зовнішньою частинами підйому по прямій, по колу, «вісімкою».
Мета: Виховувати в учнів потребу систематично займатися фізичною культурою засобом гри у футбол.
Завдання уроку:
Навчальна: навчитися техніки ведення м’яча внутрішньою та зовнішньою частинами підйому по прямій, по колу, «вісімкою».
Розвивальна: розвивати витривалість, швидкість, спритність на уроках футболу засобами рухливих ігор.
Виховна: сприяти вихованню дисципліни на уроці футболу.
Оздоровча: зміцнювати системи організму учнів за допомогою спеціальних вправ.
Інвентар:
М'ячі футбольні - 16, фішки – 6 шт., свисток, пульсоксиметр.
Місце проведення: спортивний зал.
Проводив: Мельник О.М.
План-конспект уроку фізичної культури для 5 класу
Частина уроку |
Короткий зміст |
Дозування |
Навчально-методичні вказівки |
Підготовча |
Шикування, привітання, повідомлення завдань і мети уроку. ЧСС за 15 сек. Переміщення кроком, приставним кроком, бігом Загальнорозвивальні вправи. 1.Розтягування зв’язок колінного суглобу. Опуститися на коліна, витягни вперед одну ногу. П’яту тримай на землі, а носок спрямуй вгору. Відчуєш велике напруження в підколінних зв’язках. Коли напруження спаде, поверни ногу у вихідне положення і повтори так само з другою ногою. 2.Розтягування м’язів стегна. Стоячи на одній нозі, обхопи рукою гомілковостопний суглоб другої ноги і притягни його до сідниць. Зберігаючи рівновагу, роби розтяжку. Зроби те ж саме з іншою ногою. 3. Розтягування зв’язок паху. Сядь на газон чи підлогу, зігнувши ноги та з’єднавши підошви разом. Намагайся колінами торкнутися долівки. 4. Розтягування м’язів гомілок. Прийми положення випаду. Виконуй пружинні рухи протягом 10 с і зміни положення ніг. 5. Розминання гомілковостопного суглоба. Підніми одну ногу та виконуй колові рухи носком спочатку в один бік, а потім в інший. Зроби це обома ногами по черзі. Вправи з футбольними м'ячами
ЧСС за 15 сек. |
1 хв.
3 хв. 3 хв.
3 хв.
|
Шикування в шеренгу.
Діти стають у дві зустрічні шеренги. Один м'яч на пару.
Підкинути м'яч вгору і, поки він летить, плеснути в долоні 3 рази і зловити його.
Виконати 3-4 рази і передати кидком партнеру
В такт кидкам і ловлі м'яча згинати і розгинати ноги.
Не торкаючись м'ячем тулуба.
|
Основна |
За допомогою ведення м’яча здійснюються всілякі переміщення гравців з м’ячем. При веденні використовується біг (іноді ходьба). Виходячи з тактичних задач удари по м’ячу при веденні виконуються різної сили. Якщо необхідно швидко подолати значну відстань, м’яч «відпускають» від себе на 10-12м. При протидії суперника варто постійно контролювати м’яч і не «відпускати» його далі 1-2м. Необхідно відзначити що часті удари знижують швидкість ведення. При веденні середньою частиною підйому і носком здійснюється переважно прямолінійний рух. Ведення м’яча внутрішньою частиною підйому дає можливість виконувати переміщення по дузі. М’яч торкається внутрішньої частини стопи від великого пальця до гомілки. Гравець ніби штовхає м’яч стопою, розвернутою носком від себе (зовні), а після поштовху повертається в попереднє, звичайне положення. Коліно ноги, якою гравець виконує ведення м’яча, також розвернуте від себе, тулуб дещо нахилений в бік опорної ноги. Кроки гравця під час ведення м’яча трохи збільшені. Ведення м’яча зовнішньою частиною підйому. Стопа ноги, якою гравець виконує ведення м’яча, розвернута носком всередину, тоді рух гравця буде природнім, оскільки швидкість бігу не зменшиться. Ведення м’яча серединою підйому. Цей прийом застосовується рідко, оскільки існує небезпека, що гравець може носком зачепити землю. Рух гравця тут природній, тому що відсутнє розвертання стопи зовні або всередину. Внаслідок такого прийому ведення м’яча збільшується площа дотику до нього, що і гарантує точність виконання. Ведення м’яча носком. Застосовується під час одноборства з суперником на максимальній швидкості.
а) ведення м’яча під час повільного бігу по прямій; відрізок 10 м; б) ведення м’яча зі зміною ніг, збільшуючи швидкість руху, контролюючи м’яч. Відрізок 15 м.
2. Зустрічна естафета з веденням м’яча зовнішньою частиною підйому та зупинкою внутрішньою стороною стопи.
3.Ведення м’яча внутрішньою частиною підйому по колу.
4.Естафета-слалом.
ЧСС за 15 сек.
6.Навчальна гра футбол за спрощеними правилами.
ЧСС за 15 сек |
3 хв.
5 хв.
5 хв.
5 хв.
5 хв.
7 хв. |
Ведення м’яча внутрішньою частиною підйому
Ведення м’яча зовнішньою частиною підйому
Учні об’єднуються на однакові за кількістю команди та шикуються у колони. Кожна колона поділяється навпіл та відступає на відстань 10м. За сигналом перший гравець кожної команди веде м’яч до протилежної половини та передає його партнеру, той веде м’яч у протилежному напрямку і т.д., доки всі гравці не поміняються місцями.
Довжина дистанції – 10м. Відстань між стійками 3м. За сигналом, гравець, який перебуває по переду, починає ведення м’яча внутрішньою частиною підйому поміж стійок. Другий гравець починає ведення, коли йому передадуть м’яч за стартовою лінією. Команда, яка швидше виконала завдання, отримує перемогу.
|
Заключна |
Вправи на відновлення Комплекс вправ біля гімнастичної стінки.
Рефлексія:
Підсумок проведеного уроку.
Завдання додому
ЧСС за 15 сек. Організований вихід з уроку. |
5 хв. |
Жонглювання м’ячем ногою, стегном, головою |