Конспект уроку з географії на тему "Клімат" 6 клас, НУШ

Про матеріал
Створено відповідно до модельної навчальної програми «Географія. 6—9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С. П., Карпюк Г. І., Гладковський Р. В., Довгань А. І., Совенко В. В., Даценко Л. М., Назаренко,Т. Г., Гільберг Т. Г., Савчук І. Г., Нікитчук А. В., Яценко В. С., Довгань Г. Д., Грома В. Д., Горовий О. В.)
Перегляд файлу

                                                                                  Конспект уроку з географії

                                                                                  6 клас, НУШ

                                                                                  підготувала вчитель географії

                                                                                 

                                                                                  Вікторія Гончарова        

Тема уроку. Клімат

Мета уроку:

Знаннєвий компонент: дати поняття про клімат, назвати чинники клімату та показати їх вплив на формування клімату в різних частинах Землі, охарактеризувати кліматичні пояси Землі;

Діяльнісний компонент: формувати вміння узагальнювати матеріал та робити висновки; розвивати образне, просторове та критичне мислення, встановлювати  взаємозв’язки явищ і процесів, що відбуваються в атмосфері;

Ціннісний компонент: використовувати   самостійно або з допомогою вчителя здобуті знання і набутий досвід для розв’язання  життєвої проблеми, наводить приклади подолання спільними зусиллями громади атмосферних явищ і процесів; виявляти емоційно-ціннісне ставлення до власних географічних досліджень.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Методи та методичні прийоми: прийоми «Пароль», «Ребус», «Географічне лото», «Тест-кросс»,  «Термінологічна хвилинка», «Картографічний практикум», постановка проблемного питання, обговорення, розповідь учителя, заповнення схеми, робота з підручником, картографічним та статистичним  матеріалом,  методи демонстрації та ілюстрації.

Засоби навчання: медійні і друковані джерела інформації, ,  підручники, атласи, відеоролики.

Ключові компетентності:

  1.     Спілкування державною мовою: вміння в правильному контексті застосовувати знання про клімат та кліматотвірні чинники , використовуючи сучасну українську термінологію, формувати чітко та логічно питання та відповіді.
  1. Інформаційно-цифрова компетентність: уміння аналізувати, систематизувати навчальну інформацію з різних Інтернет контентів, використовувати наочні матеріали з достовірних, офіційних інтернет-джерел.
  2. Уміння вчитись упродовж життя: уміння організовувати самоосвітню діяльність, раціонально використовувати час на здобуття та обробку потрібної навчальної інформації.
  3. Ініціативність: виявити інтерес до пізнавально-дослідницької діяльності, вміння бути креативним, активним під час виконання навчальних та практичних завдань,  обговорення, висновків.
  4. Просторова компетентність: вміння працювати з роздатковим матеріалом, формування просторового уявлення про;  розвиток дослідницьких навичок на місцевості.
  5. Соціальна компетентність: здатність особистості творчо та успішно співпрацювати з партнерами; залучення учнів до обговорення матеріалу, проблеми або результатів самостійно-пошукової роботи.
  6. Компетентність самоосвіти та саморозвитку: вміння самостійно опрацювати різні джерела інформації, вміння самостійно складати та заповнювати структурно-логічні схеми, таблиці, приймати участь в  обговоренні та презентації результатів роботи, знаходити креативні рішення поставлених проблем.

     8. Екологічна грамотність і здорове життя  усвідомлення важливості ощадного природокористування, пошанування внеску

кожного в досягнення високих результатів у роботі.

 

Структура уроку:

І. Організація класу

ІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

ІV. Актуалізація опорних знань

V. Сприймання та усвідомлення матеріалу

VІ. Узагальнення та систематизація знань

VІІ. Підсумок уроку

VІІІ. Інструктаж з домашнього завдання

ПЕРЕБІГ УРОКУ

Діяльність учителя

(викладання)

Діяльність учнів

(учіння)

І Організація класу

 

Привітання вчителя

Прийом «Пароль».

 

Налаштування учнів на урок.

Відповіді учнів.

 

ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

 

Для початку пропоную здогадатися тему нашого уроку

 

Прийом « Ребус»

 

 

Учні переглядають ребуси та говорять припущення про що хотіли б дізнатися на уроці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Повідомлення теми, мети та плану уроку

 

Тема уроку: Клімат

План уроку:

1. Погода і клімат

2. Причини, що впливають на клімат

3. Кліматична карта

 

Записують дату та тему уроку

IV. Актуалізація опорних знань

 

 Прийом «Географічне лото».

https://learningapps.org/17392206

 

 

 

 

Прийом « Тест-кросс»

 

1. Водяна пара у повітрі –  це вода у  ..................  стані.

А твердому             Б рідкому   В газоподібному    Г кристалічному

2. Погода змінюється лише в

А екзосфері     Б  тропосфері     В  мезосфері

3. Температура вимірюється в....

А °С  або °F  Б мм    В мм. рт. ст.   Г  балах

4. Кількість опадів вимірюється в...

А  °С  або °F  Б мм    В мм. рт. ст.   Г балах

5. Сила вітру вимірюється в .....

А  °С  або °F  Б мм    В мм. рт. ст.   Г балах

6. Тиск вимірюється .....

А барометром  Б термометром  В флюгером  Г на око  Д опадоміром

7. Хмарність вимірюється ......

А барометром  Б термометром  В флюгером  Г на око  Д опадоміром

8.Стан нижнього шару атмосфери в даному місці і в даний час-це

А   метеорологія    Б  погода   В  клімат  Г  прогноз погоди

Повторення основних понять про атмосферу та показники погоди.

 

 

Учні виконують тести в зошиті.

Потім результати озвучують на клас

V. Сприймання та усвідомлення матеріалу

 

1. Погода і клімат

Пригадаємо, який день був вчора. Теплий чи прохолодний, ясний чи похмурий, вітряний чи спокійний? Відповідаючи на ці питання, ми говоримо про погоду. Якщо  ж йдеться про те, яка з  року в  рік в  даній місцевості зберігається одна й  та сама погода, то ми характеризуємо клімат

 

 

Вправа «Термінологічна хвилинка» 

Користуючись текстом підручника, скажіть:

Що таке клімат?

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Причини, що впливають на клімат.

 

Прийом «Робота в групах».

Завдання: за допомогою підручника стор. 156-158 скласти схему « Кліматичні чинники»

 

 

3. Кліматична карта

Прийом « Картографічний практикум»

За допомогою карти атласу визначте, що зображено на кліматичній карті?

 

 

 

 

 

 

 

 

За кліматичною картою України в  атласі визначте:

1) які січневі та липневі ізотерми проходять

поблизу вашого населеного пункту; обчисліть

середню річну амплітуду температур для вашої

місцевості;

2) середню річну кількість опадів, що випадає

у  вашій місцевості;

3) у яких частинах України зафіксовано найвищі

та найнижчі значення температури повітря;

4) у  яких частинах України випадає найбільша

та найменша кількість опадів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учні працюють з матеріалом підручника,

Очікувана відповідь: це багаторічний режим погоди, характерний

для певної місцевості.

 

 

 

 

Учні здійснюють схему.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Очікувана відповідь : середні температури, опади, області високого та низького тиску, напрями переважаючих вітрів.

 

Учні працюють з кліматичною картою України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІ. Узагальнення та систематизація знань

 

Вправа «Відеохвилинка»

Перегляньте відео https://youtu.be/gqBCzWTs3r4

Зробіть аналіз змін клімату за певні роки. Які причини?https://youtu.be/gqBCzWTs3r4

 

 

Учні дивляться відео. По черзі висловлюють думку

 

VІІ. Підсумок уроку

 

Вправа «Світлофор»

В учнів на столі сигнальні картки.

Піднімають картки.

Зелена – все зрозуміло

Жовта – є питання

Червона – нічого не ясно

 

 

VІІІ. Інструктаж з домашнього завдання

 

 

Учням з початковим та середнім рівнем знань:

опрацюйте теоретичний матеріал §26.

Учням з достатнім рівнем знань:

додатково дайте відповіді на питання 1, 2 після §26 у розділі «Оберіть, що вам цікаво!» (ст. 162).

Учням з високим рівнем знань:

додатково дайте відповіді на питання 3 після §26 у розділі «Оберіть, що вам цікаво!» (ст. 162).

 

 

 

Використані джерела:

1. Галина Довгань. ГЕОГРАФІЯ 6 клас. Навчальний посібник.Харків

Видавництво «Ранок». 2022.Створено відповідно до модельної навчальної програми  «Географія. 6—9 класи» для закладів загальної середньої освіти

(автори Запотоцький С. П., Карпюк Г. І., Гладковський Р. В., Довгань А. І., Совенко В. В., Даценко Л. М., Назаренко,Т. Г., Гільберг Т. Г., Савчук І. Г., Нікитчук А. В., Яценко В. С., Довгань Г. Д., Грома В. Д., Горовий О. В.)

2.Інтернет ресурси:

https://learningapps.org/17392206

https://youtu.be/gqBCzWTs3r4

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Мосійчук Альона
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
11 січня
Переглядів
902
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку