Конспект уроку з геометрії для 8 класу
за підручником: О.С.Істер Київ, «ГЕНЕЗА», 2016 рік
Тема. Розв’язування задач
Мета. Узагальнення та систематизація знань учнівза темами:
«Центральні та вписані кути»,
«Вписані та описані чотирикутники»,
«Середня лінія трикутника»,
«Середня лінія трапеції».
Підготовка до контрольної роботи.
Розвиток логічного мислення.
Розвиток навичок самоконтролю та взаємоконтролю.
Підвищення інтересу учнів до вивчення математики.
Обладнання. Комп’ютерна презентація, роздатковий матеріал.
Хід уроку.
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорного матеріалу.
Навчальна гра «Батл».
Вчитель викликаєодного учня на батл: вчитель та учень по черзі розказують будь – яке правило за матеріалом заданої теми, причому, відповідь учня повинна продовжити ту ж саму тему. Якщо учень розказав 5 правил – він переміг і викликає наступного учня.
Якщо ні – вчитель викликає наступного учня. (10 хв.).
ІІІ. Робота з презентацією.
Слайд 2. Вислови про математику.
Слайд 3. Розповідь про Фалеса Мілетського.
Слайди 4-9. Усне розв’язування задач за готовими малюнками з поясненням. Задачі 1-6.Слайд 9-10.
Розв’язування задач 7- 8 із записом на дошці та в зошитах.
ІV. Графічний диктант.
Пояснення вчителя.
Якщо я говорю правильне твердження, ставите «V», якщо неправильне «-». Кожна правильна відповідь – 0,5 бала. Виправлення не дозволяються.
V. Робота в парах. Взаємоперевірка за схемою:
1)-, 2) -, 3) V, 4) -, 5) V, 6)-, 7)-, 8) V, 9) V, 10) - , 11) V, 12) -.
VІ. Самостійна робота. Учням пропонуються 4 задачі різного рівня. Вони повинні розв’язати 2 задачі з власним вибором.
VІІ. Підсумки уроку. Робота за слайдом 12. Чи може таке бути?
VІІІ. Домашнє завдання. Домашня самостійна робота №2.