ТЕМА. Розв’язування задач на застосування поняття вписаних і центральних кутів

Про матеріал
ТЕМА. Розв’язування задач на застосування поняття вписаних і центральних кутів Цілі: формування предметних компетентностей: сформувати вміння застосовувати означення вписаних і центральних кутів, теорему про вписаний кут і наслідки з неї до розв’язування задач; формування ключових компетентностей: розвивати культуру математичного мовлення й записів; виховувати працьовитість, виховувати графічну культуру, культуру усного математичного мовлення. Очікувані результати: учні повинні вміти застосовувати означення вписаних і центральних кутів, теорему про вписаний кут і наслідки з неї до розв’язування задач. Обладнання: підручник , презентація, роздатковий матеріал Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.
Перегляд файлу

ТЕМА. Розв’язування задач на застосування поняття вписаних і центральних кутів

Цілі: формування предметних компетентностей: сформувати вміння застосовувати означення вписаних і центральних кутів, теорему про вписаний кут і наслідки з неї до розв’язування задач;

формування ключових компетентностей: розвивати культуру математичного мовлення й записів; виховувати працьовитість, виховувати графічну культуру, культуру  усного математичного  мовлення.

Очікувані результати: учні повинні вміти застосовувати означення вписаних  і центральних кутів, теорему про вписаний кут і наслідки з неї до розв’язування задач.

Обладнання: підручник , презентація, роздатковий матеріал

Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати сьогодні на уроці

II. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань і вмінь

1. Перевірка завдання, заданого за підручником

2. Фронтальне опитування

1. Який кут називають вписаним? Центральним?

2. Як визначити градусну міру дуги?

3. Властивості вписаного кута?

4. Наслідки з теореми про вписаний кут

ІІІ. Формулювання теми , мети уроку, мотивація навчальної діяльності

Сьогодні на уроці ми будемо застосовувати означення вписаних і центральних кутів, теорему про вписаний кут і наслідки з неї до розв’язування задач. Мета нашої роботи – навчитися визначати вписані і центральні кути та застосовувати їх властивості

Ви знаєте, що будь - які знання набувають для того, щоб застосовувати їх на практиці. Уявіть собі що вам потрібно знайти центр круга, виготовленого із фанери. У вас є косинець. Як користуючись косинцем , знайти центр круга? Відповідь: Потрібно скористатися одним із наслідків з теореми про вписаний кут. Оскільки центром описаного навколо прямокутного трикутника , є середина гіпотенузи, то можна цей косинець двічі вписати в круг і знайти точку перетину найбільших сторін, тобто гіпотенуз.

ІV. Актуалізація опорних знань. Вправа «Шифр» ставимо знаки поряд правильне твердження + неправильне -.

Чи правильне твердження:

 1.Величина центрального кута дорівнює величині дуги, на яку він спирається.

2.Центральний кут може бути більшим від розгорнутого.

3.Величина вписаного кута дорівнює половині кутової величини дуги, на яку він спирається.

4.Вписані кути ,що спираються на одну і ту саму дугу, - різні.

5.Якщо вписаний кут прямий, то і відповідний йому центральний кут теж прямий.

6. Центральний кут може бути тупим.

V. Удосконалення знань

Розв’язування задач за готовими рисунками

1.Знайдіть помилки на рисунках:

 

 

 

 

 

 

 

3.Три футболісти пробивають по воротах штрафні удари з точок А,В,С. У кого з них кут обстрілу найбільший

 

  1. Робота з підручником :

Виконання  вправ: № 289,          (294)

VІ. Підбиття підсумків уроку

Математичний диктант

Варіант 1

Варіант 2

1.Знайдіть градусну міру відповідного йому центрального кута, якщо вписаний кут дорівнює

50°.

78°

2. ОА і ОВ — радіуси кола. Знайдіть градусну міру дуги АВ, якщо

AOB = 55°

AOB = 70°

3.О — центр кола, СА і СВ — хорди цього кола. Знайдіть величини кутів АОВ і АСВ, якщо:

 

 

Оцінювання роботи учнів на уроці (оцінки поставити найактивнішим учням).

VIІ. Домашнє завдання

Повторити  п.9   № 288, 292,295*

Творче завдання :скласти задачі за готовими малюнками . Всі задачі,які ви склали ви повинні уміти розв’язувати.

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Не просто слухати, а чути. Не просто дивитися, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати. Дружно і плідно працювати сьогодні на уроці

Номер слайду 2

Бліц-опитування 1. Який кут називають вписаним? Центральним? ˂ ˃ 3. Властивості вписаного кута? 2. Як визначити градусну міру дуги? 4. Наслідки з теореми про вписаний кут

Номер слайду 3

+ вірно, - невірно Запитання 3.Величина вписаного кута дорівнює половині кутової величини дуги, на яку він спирається. ˂ ˃ 1.Величина центрального кута дорівнює величині дуги, на яку він спирається. 2.Центральний кут може бути більшим від розгорнутого.

Номер слайду 4

Запитання ˂ ˃ 5. Якщо вписаний кут прямий, то і відповідний йому центральний кут теж прямий. 6. Центральний кут може бути тупим 4. Вписані кути ,що спираються на одну і ту саму дугу, - різні.

Номер слайду 5

Відповіді 1) + 2)+ 3)+ 4)- 5)- 6)+

Номер слайду 6

задачі за готовими рисунками Знайдіть помилку на рисунку: ˂ ˃ 850 О

Номер слайду 7

задачі за готовими рисунками Знайдіть помилку на рисунку: ˂ ˃ 450 500

Номер слайду 8

задачі за готовими рисунками Знайдіть помилку на рисунку: ˂ ˃ 250 1250

Номер слайду 9

Усно ˂ ˃ 3.Три футболісти пробивають по воротах штрафні удари з точок А,В,С. У кого з них кут обстрілу найбільший? А В С

Номер слайду 10

Усно ˂ ˃ Знайдіть Х А В С О x 40

Номер слайду 11

Усно ˂ ˃ Знайдіть Х О 110 х

Номер слайду 12

Усно ˂ ˃ Знайдіть Х Х 75 О

Номер слайду 13

Самостійна робота ˂ ˃ Варіант 1 1.Знайдіть градусну міру відповідного йому центрального кута, якщо вписаний кут дорівнює 2. ОА і ОВ — радіуси кола. Знайдіть градусну міру дуги АВ, якщо∠ AOB = 55° 3.О — центр кола, СА і СВ — хорди цього кола. Знайдіть величини кутів АОВ і АСВ, якщо дуга АВ дорівнює 76°

Номер слайду 14

Домашнє завдання Повторити п.9 № 288,292,295* Скласти задачі за готовими малюнками. ˃

Номер слайду 15

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Номер слайду 16

Список використаних джерел Література: Геометрія.8 кл: Підручник/ А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якір.-Х.:Гімназія,2016.-208с. Геометрія.8 кл: Підручник/ А.П. Єршова, В.В. Голобородько, О.Ф. Крижановський.-Х.:Ранок,2016.-262с Інтернет-ресурси : http://www.fonstola.ru/download/98995/1920x1080/ http://pedsovet.su/load/412-1-0-45814 http://rosorgtorg.ru/image/245-10.html

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Мовчан Володимир Миколайович
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
zip
Додано
20 січня 2020
Переглядів
1505
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку