Систематизуватизація та закріплення знання учнів про фізичні , хімічні явища та їх ознаки. Навчитися на практиці визначати тип явища. Розвиваються навички поводження з лабораторним посудом та речовинами. Виховуються уважність , обережність , інтерес до науки., вміння робити висновки
Практична робота
Тема. Явища фізичні та хімічні
Мета. Систематизувати та закріпити знання учнів про фізичні , хімічні явища та їх ознаки. Навчитися на практиці визначати тип явища.
Розвивати навички поводження з лабораторним посудом та речовинами.
Виховувати уважність , обережність , інтерес до науки.
Обладнання і матеріали : аркуш паперу, склянка з водою, цукор, спиртівка, ложечка для спалювання речовин, сірники, мідна дротина, шматочок крейди, ступка, оцет, шкаралупа яйця, пір’їна ,лимонна кислота, сік шовковиці, розчин йоду, шматочок хліба, сніг (лід).
Хід уроку
І .Організація класу
ІІ. Інструктаж з БЖД
ІІІ. Інструктаж по проведенню роботи
ІV. Виконання роботи. Провести досліди, за ознаками визначити та вказати тип явища. Зробити висновки.
Дослід 1. Розчиненя цукру у воді
Дослід 2. Виготовлення паперового літачка
Дослід 3. Карамелізація цукру
Дослід 4. Подрібненя крейди .
Дослід 5. Дія оцту на яєчну шкаралупу
Дослід 6. Спалювання пір’їни
Дослід 7 Виготовлення спіралі з мідної дротини.
Дослід 8. Дія лимонної кислоти на сік шовковиці
Дослід 9. Нагрівання снігу(льоду)
Дослід 10. Дія розчину йоду на шматочок хліба
V. Оформлення записів
VI. Домашнє завдання. Підібрати по 3 приклади фізичних і хімічних явищ, які можна спостерігати в природі