Конспект уроку з хімії для 7 класу на тему " Прості речовини.Метали й неметали"

Про матеріал
поняття про багатоатомність речовин, дати елементарну класифікацію елементів на метали та неметали, їх поширення в природі, навчити розрізняти металічні та неметалічні елементи за їх положенням у періодичній системі показати суттєву відмінність фізичних і хімічних властивостей металів і неметалів, розвивати вміння порівнювати метали і неметали за їх властивостями, робити логічні висновки, формувати інтерес до навчання, показувати важливість набутих знань.
Перегляд файлу

7 клас
Тема: Прості речовини.. Метали й неметали. Металічні та неметалічні елементи.
Мета: увести поняття про багатоатомність речовин, дати елементарну класифікацію елементів на метали та неметали, їх поширення в природі, навчити розрізняти металічні та неметалічні елементи за їх положенням у періодичній системі показати суттєву відмінність фізичних і хімічних властивостей металів і неметалів, розвивати вміння порівнювати метали і неметали за їх властивостями, робити логічні висновки, формувати інтерес до навчання, показувати важливість набутих знань.
Обладнання: періодична система хімічних елементів Менделєєва, таблиця «Прості речовини», блок схеми, дидактичні матеріали.
Тип уроку: засвоєння нових знань.

                                                          Хід уроку

 

  1. Організація класу

    Я рада зустрічі новій
    Із вами, любі діти.
    Нові знання на вас чекають.
    Ярмарку двері відкривають.
    Активні, уважні будьте,
    Високі бали і нові знання здобудьте.
     

Актуалізація опорних знань

Перш ніж потрапити на ярмарок, ви маєте запастися балами-жетонами, які потім вам допоможуть отримати знання. ( Тест-контроль виконують всі учні, потім підраховують шляхом взаємоперевірки набрані бали й отримують жетони, які використовують на ярмарку)

 Тест контроль
1.Прості речовини містять
- атоми 1 виду
- кілька видів атомів

2. Ядро атома містить
- протони
- електрони
- нейтрони

3. Якщо нейтральний атом приймає електрон, утворюється
- суміш
- йон
- молекула

4.Складною речовиною є
- азот
- натрій
- нітроген 5 оксид

5. Установіть відповідність між назвами хім. Елементів та їх символами
1. Кальцій    Fe
2. Купрум   Ca
3. Силіцій  Cu
4. Ферум    Si

6. Закінчіть речення

Речовин на Землі набагато більше, ніж хім. елементів, тому що…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  1. Відповіді на тест контроль
    1.А
    2. А, В
    3. Б
    4. В
    5. Б В Г А
    6. Елементи утворюють сполуки молекули
  2. Мотивація навчальної діяльності

    За результатами набраних балів клас ділиться на дві групи.
    Інструктаж з БЖД.
    Демонстрація зразків простих речовин. Експерти з кожної групи шукають подібні за фізичними властивостями речовини за якими подані зразки діляться на дві групи: метали й неметали. Таку класифікацію простих речовин запропонував видатний французький вчений А.Лавуазье, наприкінці 18 ст..

    Випереджальне завдання

    Особливості, цікаві факти про прості речовини (метали й неметали).
    Про поширення в космосі, гідросфері, біосфері, атмосфері металів вам уже відомо. З історії відомо про існування мідного, бронзового, залізного віків. Ці факти свідчать про величезне значення металів і неметалів. Отож сьогодні на ярмарку знань представлені знання про метали й неметали.
     
  3. Вивчення нового матеріалу

    Клас поділено на 2 групи : метали й неметали.
    На торги представлено лот « Розташування елементів у п.с. Менделєєва» - ціна 2 бали.
    (представник групи приносить бали за отриману інформацію і кладе їх у  « банк знань » іншої групи)
    Учень1 групи демонструє розташування металів у п.с..
    Учень 2 групи демонструє розташування неметалів у п.с..
    На торги представлено лот « Фізичні властивості » - ціна 3 бали.
    Учні розповідають про фізичні властивості металів і неметалів.
    На торги представлено лот « Будова » - ціна 2 бали.
    Одна група розповідає про « метали ».
    Інша група розповідає їх будову.
    На торги представлено лот « Цікавинка »  - ціна 3 бали.
    Виступ обох команд.
     
  4. Закріплення вивченого матеріалу

    1. Гра «Так чи ні»
    Метали у п.с містяться в лівій нижній частині +
    Металам характерний блиск  +
    Більшість неметалів тверді -
    Для Ме характерні низькі температури плавлення +
    Для Ме характерна атомна крист. Решітка -
    Для неметалів характерна молекулярна крист. Решітка +
    Кальцій  міститься в гемоглобіні крові -
    Карбон утворює понад 3 млн речовин +
    Оксиген утворює 2 прості речовини кисень, озон +
    Срібло має бактерицидні властивості+

    2. Хімічний лабіринт
    Виграшний шлях – метали ( додаток 2)
    Виграшний шлях неметали (додаток 3)

    3. Загадки
    Я найлегший від усіх
    Ти без мене- ані кроку
    А як з киснем я зійдусь
    То отримаєш вологу . ( Гідроген)

    Метал я – всім кажу
    Хоч і не схожий дуже
    З термометром дружу
    Отруйний, любий друже. (Ртуть)

    Утворюю я дві прості сполуки
    Одна усе живе оберігає
    А інша дихати допомагає
    Без мене на Землі
    Життя б не було,ні. ( Оксиген )

    Він легкий у каструлях наших
    В яких ми варимо суп чи кашу,
    У літаках сріблясто - білих
    Потужних, але легкокрилих
    Він сріблястий, наче іній
    І зветься (Алюміній)


    4. Метод «Мікрофон»

    Охарактеризуйте фізичні властивості металів.

    Охарактеризуйте фізичні властивості неметалів.
     
  5. Підсумок уроку. Оцінювання.

    Ось і закінчився незвичайний ярмарок, на якому ви були не лише продавцями знань, а й покупцями.
    Підрахуйте отримані жетони, і з’ясуймо, яка група найактивніше працювала, і нагородимо оцінками найактивніших.
     
  6. Д/з вивчити параграф.


 

 

docx
Додав(-ла)
Борисенко Віта
Пов’язані теми
Хімія, 7 клас, Розробки уроків
Додано
11 лютого 2022
Переглядів
1547
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку