Конспект уроку з хімії для 8-го класу на тему "Хімічні властивості оксидів"

Про матеріал

Конспект уроку з хімії для 8-го класу на тему "Хімічні властивості оксидів" відповідає вимогам сучасної навчальної програми ,включає у себе повторення попереднього навчального матеріалу та виклад нової теми.Учням подається навчальний матеріал,що містить хімічні властивості основних,кислотних та амфотерних оксидів.У процесі вивчення та закріплення нової теми учні повторюють способи складання формул бінарних сполук за валентністю та утворення назв оксидів.

Перегляд файлу

Чаплагіна Віра Миколаївна,

вища кваліфікаційна категорія,педагогічне звання «Вчитель –методист»,

ЛССЗШ № 28,

творча група «Інтеграція навчання як один із методів формування ключових компетентностей»

Як відомо,одна з ключових компетентностей,це cпілкування іноземними мовами.Саме тому,пропоную варіант уроку з хімії на англійській мові.

Тема уроку:Хімічні властивості оксидів.

Цілі уроку: вивчити хімічні властивості оксидів,

                   навчитись розрізняти хімічні властивості

                   оксидів відповідно їх класифікації,

                   закріпити поняття "оксиди",

                   формувати відповідальне ставлення до

                   вивчення хімії як науки,що необхідна

                   для життя людини.

Тип уроку: комбінований.

Навчальне обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва.

 

                                           Хід уроку

 І.Організація класу.

 ІІ.Перевірка домашнього завдання.

1. Серед запропонованих формул виберіть формули оксидів та запишіть їх :

MnO2, H2SO4, NaOH, Ca(OH)2, CuSO4, N2O5, HNO3, Al2(SO4)3:

2. Установіть відповідність між назвою та формулою оксиду.

Назва оксиду

Формула оксиду

а) Кальцій оксид

1) CO

б) Карбон(IV) оксид

2) CaO

в) Карбон(ІІ) оксид

3) CO2

г) Нітроген(І) оксид

4) N2O

д) Натрій оксид

5) Na2O

е) Калій оксид

6) K2O

      3. Класифікувати оксиди із завдання №2.

 

III.Мотивація навчальної діяльності.

 З курсу хімії 7-го класу,ми пам’ятаємо,що оксиди можуть взаємодіяти з водою. Які саме оксиди взаємодіють з водою?Які хімічні властивості є в  оксидів, окрім взаємодії з водою?

 ІV.Вивчення нового матеріалу.

Основні оксиди - це складні хімічні речовини, оксиди, які утворюють сіль з хімічною реакцією з кислотами або кислотними оксидами і не реагують з основними або основними оксидами. Наприклад, основні оксиди включають наступне:
K2O (оксид калію), CaO (оксид кальцію), FeO (оксид заліза II-валентне).
1. Реакція з водою:
- реагують з водою та лише основними оксидами, утвореними елементами підгруп IA та IIA.

CaO + H2O → Ca (OH) 2 (реакція, відома як вапнування, звільняє велику кількість тепла!)
2. Реагують з кислотами:
реагують з кислотою і формою солі та води (розчин солі у воді)
CaO + H2SO4 → CaSO4 + H2O (кристали цієї речовини CaSO4 скрізь відомі як "штукатурка Парижа").
3. Реагують з кислотними оксидами: утворюють солі
CaO + CO2 → CaCO3 (ця речовина відома як крейда!)
Оксиди кислот являють собою складні хімічні речовини, оксиди, які утворюють сіль з хімічними реакціями з основами або основними оксидами і не реагують з кислотними оксидами.
Прикладами кислотних оксидів можуть бути:
СО2 –Карбон(IV)оксид , P2O5 – Фосфор (V) оксид , SO3 - Сульфур(VI)оксид .
1.Хімічна реакція з водою
CO2 + H2O → H2CO3
2.Реакція з лугами (основами):
CO2 + 2NaOH → Na2CO3 + H2O
3.Реакція з основними оксидами:
CO2 + MgO → MgCO3

Амфотерні оксиди - це складна хімічна речовина, такі оксиди, які утворюють сіль з хімічними реакціями з кислотами (або оксидами кислот) і з основами (або основними оксидами).
Прикладом амфотерних оксидів може бути:
ZnO – Цинк оксид, Al2O3 – Алюміній оксид.
Хімічні властивості амфотерних оксидів унікальні тим, що вони можуть вступати в хімічну реакцію  з основами та кислотами.

 Наприклад:
1.Реакція з кислотою:
ZnO + H2CO3 → ZnCO3 + H2O
2.Реакція з основами:
ZnO + 2NaOH → Na2ZnO2 + H2O

Прошу задавати питання.Якщо все зрозуміло ,прошу виконати наступні завдання.
 

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Запишіть пропущені в рівняннях формули, розставте коефіцієнти:

а) Na2O +... = NaOH

б) ... + H2O = HNO3

в) MgO +... = Mg3(PO4)2 +...

г) Ba (OH)2 +... = BaCO3 + H2O

д) ... + SO3 = CaSO4

2. Закінчіть рівняння реакцій:

а) K2O + H2O =___________________________________

б) SO3 + H2O =___________________________________

в) BaO + H2SO4 =_________________________________

г) KOH + P2O5 =___________________________________

д) MgO + CO2 =___________________________________

3. Закінчіть схеми хімічних реакцій:

а) Барій оксид + вода →____________________________

б) Сульфур(IV) оксид + вода →______________________

в) Купрум(ІІ) оксид + ортофосфатна кислота →_________

г) Натрій гідроксид + Карбон(IV) оксид →______________

д) Літій оксид + Нітроген (V) оксид →__________________

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ, ОЦІНЮВАННЯ УЧНІВ, ВИСНОВКИ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити параграф підручника, виконати завдання у зошиті

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Криворучко Катерина Степанівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Хімія, Розробки уроків
Додано
25 лютого 2018
Переглядів
7783
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку