«ТЕОРІЯ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНОЇ ДИСОЦІАЦІЇ»
(конспект уроку з хімії для учнів 9 класу)
Резвін К.М., вчитель
Безуглівського ліцею
Талалаївської сільської ради
Ніжинського району Чернігівської області
Тема. Реакції обміну між розчинами електролітів
Мета:
3. Виховна. Виховувати самостійність і працьовитість, вміння працювати в групі. Екологічне виховання.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форми організації навчально-виховного процесу: фронтальна,
групова, індивідуальна.
Методи навчання: словесні, частково-пошукові, практичні (лабораторний дослід), інтерактивні, використання ІКТ.
Наочність та обладнання: таблиця розчинності кислот, основ, солей у воді, реактиви відповідно до змісту лабораторних дослідів, комп’ютерна презентація комплект табличок «екологічні проблеми людства», дидактичні картки «Хімічне лото», «Катіони і аніони».
Хід уроку:
|
Етап уроку |
Назва та зміст уроку |
Діяльність вчителя та учнів |
|||||||||||||||||
|
Великий шлях починається з маленького кроку вперед |
|||||||||||||||||||
|
І. |
Організаційний етап. Привітання, налаштування на робочий настрій, перевірка організації робочого місця, правила роботи на уроці. |
Організація класу, налаштування на роботу |
|||||||||||||||||
|
ІІ. |
Актуалізація опорних знань.
|
Фронтальна бесіда
Робота біля дошки 4 учнів, решта дітей працюють в зошитах за 4 варіантами; взаємоперевірка |
|||||||||||||||||
|
ІІІ. |
Оголошення теми уроку. Учні формулюють основні цілі уроку, свої сподівання щодо уроку. |
Фронтальна бесіда. Слайд №1 |
|||||||||||||||||
|
ІV. |
Мотивація навчальної діяльності. У 30-50 роки ХХ ст. активно розвивалася наука і техніка. Значно збільшилися обсяги хімічних виробництв. З якими проблемами стикнулося людство? (сировинна, збільшення кількості і небезпечності відходів, кислотні дощі, шкода здоров’ю) Які механізми дії цих проблем? Можливі шляхи вирішення проблем. |
Фронтальна бесіда |
|||||||||||||||||
|
V. |
Первинне сприйняття і осмислення.
Відбудеться хімічна реакція
Лабораторний дослід № 2. Реакції обміну між розчинами електролітів, що проходять з випаданням осаду.
|
Фронтальна бесіда
Моделювання взаємодії речовин Слайд № 2
Табл. розчинності
Складання опорної схеми Слайд №3
Повідомлення
Лабораторний дослід
Слайд № 4
Підручник
Слайд № 5
Слайд №6 Робота біля дошки 4 учнів. (вимкнення проектора) Пояснення з використанням дидактичних карток «катіони і аніони». |
|||||||||||||||||
|
VІ. |
Вторинне сприйняття і засвоєння
а) Fe³ + 3OH- =Fe(OH)3↓; б) K+ + NO3- = KNO3.
а) РbSO4 i KOH; б) KNO3 i NaOH; в) H2SO4 i KNO3; г) K2SiO3 i HNO3.
|
Спільна робота учнів та вчителя біля дошки з використанням дидактичних карток «катіони і аніони» та завдань на картках. Слайд №7
Слайд № 8, 9 |
|||||||||||||||||
|
VІІ. |
Підведення підсумків.
На початку уроку ми поставили запитання: з якими проблемами стикнулося людство? (сировинна, збільшення кількості і небезпечності відходів, кислотні дощі, шкода здоров’ю) Які механізми дії цих проблем?
|
Фронтальна бесіда
Мікрофон.
Дерево рішень «екологічні проблеми людства» |
|||||||||||||||||
|
VІІІ. |
Домашнє завдання. Параграф №10 підручника, вправа 3. Пояснення ходу виконання ДЗ. Підготувати повідомлення про реакції йонного обміну, які відбуваються в організмі людини. |
Пояснення |
|||||||||||||||||
Список використаної літератури: