Мета уроку:
- розповісти дітям, як колись передавали інформацію і як вона доходить до нас у наш час;
-розвивати знання з української мови;
-розвивати пам'ять, уяву, мислення;
-виховувати інтерес до інформатики.
Урок для 4 класу
Тема: Передавання інформації.
Мета: - розповісти дітям, як колись передавали інформацію і як вона доходить до нас у наш час;
Тип уроку: вивчення нового матеріалу;
Обладнання: програма «Карта України»
Література:
1) Інформатика: підруч. для 4 кл. загальноосвіт. навч. закладів/ Г.В. Ломакоська. Г.О. Проценко, Й. Я. Ривкінд. – К.: Видавничий дім «Освіта» 2015.- 176 с.
2. Інформатика. Робочий зошит: навч. посіб. для 4 кл./ Г. В. Ломаковська, Г.О. Проценко, Й. Я. Ривкінд. – К.: Видавничий дім «Освіта» 2017.- 64 с.
Хід уроку
І. Організація початку уроку.
1) Привітання.
- Подивіться на мене,
Усміхніться усі:
Хто готовий до роботи?
Хто бадьорий? Молодці!
-Сідайте.
2) Знайомство.
- Сьогодні урок інформатики проведу у вас я. Звати мене Валентина Юріївна.
3)Перевірка робочого місця.
- Діти, подивіться уважно на свої робочі місця і приберіть усі зайві речі.
4)Повторення правил техніки безпеки у комп’ютерному класі.
(Робота з сигнальними картками)
Розминка
Гра „Знайди голосні букви”
прапаррнкггдолліотттчоррсенеекеккулрнгнфіеінгевнпорпорпйнкцгнееншгноідлодлідлолодлчррорлорвлорплопфлпопгнгунгггннуцекйуцчожджзіхзщвщгшншгавнвапрпврпроитсьтиьтиясмчуфіцййеннгшігшгшішгіоіоліололіоліолілззззйщцшгункеранкрапврпілюябьбчттсииммавпеукаіпвраолапдджєжєїїхзщшгнейкаіррртчорттттсчимаааіьороррпнепаапвккуккуквпавпарпввіоррвааврврпвпрпвоолрйцгненуйеккуціавіпасчрпоьиивррврвоіобьтябьттьттивмтимвтимвтсмтмсвимвсимнцнрролдлшшо
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні ми вивчимо, що таке анаграми. Це загадки, для розв’язання яких треба переставити місцями букви. Спробуйте розгадати анаграми і виключити зайве слово.
ААЛТІРК (тарілка)
ААЗІВЛ (валіза)
КОЖАЛ (ложка)
ШКААЧ (чашка)
- Яке слово зайве? (валіза)
- Чому?(Тому що тарілка, ложка, чашка - посуд, а валіза ні)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Бесіда.
- Я дала інформацію про анаграми. За допомогою цієї інформації ви змогли їх розгадати.
- Пригадайте, що таке інформація?
(Інформація-відомості про ті чи інші події чи речі)
- Які є властивості інформації?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.Розповідь з елементами бесіди.
Тема нашого сьогоднішнього уроку – передавання інформації.
Здавна люди зображували на скелях тварин та рослин, знаряддя праці та мисливства, сюжети воєнних походів та життєві ситуації. Завдяки цьому ми дізналися про те, яким був світ у той час.
Спочатку люди спілкувалися – передавали інформацію – за допомогою міміки і жестів.
Потім з’явилася мова.
- А ви знаєте як тварини передають інформацію?
- Цікавий факт, що своїми рухами бджоли-розвідники «розповідають» іншим бджолам «куди їм слід летіти по мед»
- А ще також не менш цікавий факт з історії людства.
Восени 1794 року французька армія відступала, тому що голландці відкрили шлюзи каналу й затопили дороги. Раптом французький генерал звернув увагу на поведінку павуків, які дуже швидко плели павутину. Так вони себе поводять перед сухою й холодною погодою.
І дійсно, вода замерзла. Французи перейшли у наступ.
Відбулася передача інформації від павуків до людини, яка була уважною і спостережливою.
2. Передача інформації.
- Давайте діями передамо інформацію. Потрібно передати смуток на обличчі, здивування, захоплення.
- А тепер спробуйте самостійно вигадати якусь інформацію, яку можна передати за допомогою рухів, ф всі інші будуть відгадувати.
3. Робота в зошиті с. 54
Завдання 1. Наведи приклади передавання інформації.
Приклад передавання інформації |
Джерело інформації |
Адресат інформації |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4.Фізкультхвилинка.
Раз-два – всі присіли
Потім вгору підлетіли.
Три-чотири – нахилились
Зі струмочка гарно вмились
П’ять-шість – всі веселі,
Крутимось на каруселі.
Сім-вісім – в поїзд сіли,
Ніжками затупотіли
Дев’ять-десять – відпочили
Всі за парти дружно сіли.
V. Практична робота. Робота з програмою «Карта України»
1) Пуск – Всі програми – «Карта України»
- Діти, погляньте, перед вами – карта України. Вам потрібно розробити туристичні маршрути, але з певним завданнями:
1) Щоб був наголошений перший склад.
2) Щоб був наголошений другий склад.
3) Щоб наголос падав на третій склад.
4) Щоб наголос падав на четвертий склад.
- Добре, із цим ви завданням також справились. Молодці!
2) Релаксація
Вправи для рук
Витягнути праву руку вперед. Слідкувати очима, не повертаючи голови, за повільними рухами вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вверх і вниз. Повторити 5 разів.
Вправи для очей
Уявіть колесо, що рухається. Помітьте на ньому точку і слідкуйте за нею, спочатку вправо, потім вліво.
VI. Розвиток знань учнів.
Гра „Перевір свою пильність”
|
|
6. Підсумок уроку.
1. Узагальнююча бесіда
- Як люди передають інформацію один одному?
- Чи можуть тварини передавати інформацію?