Тема. Розв’язування логічних задач.
Мета. Навчити розв’язувати логічні задачі, пов’язані з
математичними обчисленнями; розвивати логіко-
математичне мислення та увагу; виховувати наполеглевість
у навчанні.
Обладнання: таблиці, програма «Скарбниця знань».
Тип уроку: комбінований.
Література. Коршунова О.В. Інформатика. 4 клас: Зошит –
конспект. – 2-ге вид.: доп.та перероб. – Харків: ФОП
Співак Т.К., 2011. – 64 с.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
- Подивіться чи все готове у вас до уроку.
- Приготуйтеся мене уважно слухати.
ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу. (15 хв).
1. Повторення правил техніки безпеки.
- Діти, ви знаходитесь у комп’ютерному класі, тому повинні знати і дотримуватися правила техніки безпеки. Давайте їх пригадаємо.
2. Перевірка домашньогоо завдання.
- Вдома вам потрібно було виконати домашнє завдання на c. 37,39.
- Чи всі виконали домашнє завдання? Відкрийте свої зошити на с.37. Як ви виконали це завдання? Які слова ви склали?
-
Розгорніть свій зошит на с.39. Чи виконали ви це завдання?
-
Чи у всіх така відповідь?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (1 хв).
-
На минулих уроках ми з вами працювали з масивами, а сьогодні ми будемо розв’язувати логічні задачі та попрацюємо з програмою «Скарбниця знань».
IV. Вивчення нового матеріалу.
-
Розминка.
-
Але перед тим як розв’язувати логічні задачі ми проведемо з вами розминку. Отже, дайте відплвіді на такі запитання:
-
Який день у році найкоротший?Чому? (22 грудня)
-
Він буває річковий, морський, цукровий. Що це? (Пісок)
-
По землі повзе, а до себе не підпускає? (Змія)
-
Як називається пристрій,який використовується для ловіння метеликів? (Сачок)
-
Робота з зошитом.
-
Розгорніть у зошитах 18 урок, знайдіть завдання 1.
-
Перед вами арифметичний вираз. Вам потрібно у цьому виразі розтавити дужки так, щоб відповідь було правильною.
-
Спробуйте самостійно розтавити цифри.
-
Як ви розтавили цифри?
-
Чи у всіх така відповідь?
-
Знайдіть урок 19 завдання 2.
-
Що ви замітили у рядочку по діагоналі? На скільки збільшується кожне наступне число?
-
Так, на 10. То які числа ви запишете у цей рядочок? (30, 50)
-
Погляньте на перший рядочок по вертикалі. На скільки збільшується кожне наступне число? ( на 2)
-
То яке число ви запишете? (6)
-
Погляньте на другий рядок по вертикалі . На скільки збільшується кожне наступне число? (на 5).
-
То які числа ви запишете? (5, 25)
-
Наступна три рядочки виконайте самостійно.
-
То які числа ви записали у третьому рядку? Чому? (15, 30, 45)
-
Чи всі так виконали?
-
А у наступному рядку? Чому? (35,25)
-
І останньому рядку? Чому? (50, 29)
-
Відкрийте 20 урок завдання 1.
-
А ви здогадалися? То як можна поділити їх між доньками не знімаючи з тарілок?
-
Знайдіть завдання 2.
-
Поміркуйте і скажіть, яке місце у змаганнях хто зайняв?
-
Знайдіть 1 завдання урок 21.
-
Подібне завдання ми з вами сьогодні вже виконували, тому спробуйте виконати самостійно, але числа записуйте по вертикалі.
-
Що цікавого ви мотіли у перших двох трикутниках? (для того щоб отримати у першому трикутник число 44 потрібно 35+9. А у другому до 58+10.)
-
То яке число ви запишете у олстанній трикутник?Чому? (61)
-
Знайдіть перше завдання 23 уроку.
-
Пригадайте, яка клавіша переводить курсор на новий рядок. Запишіть у таблицю.
-
Яка клавіша вилучає символ ліворуч від курсора? Запишіть.
-
Наступні клавіші запишіть самостійно.
-
Які клавіші ви записали?
-
Пояснення домашнього завдання. (1 хв.)
-
Відкрийте свої щоденники, запишіть на вівторок 1 урок інформатика. На с.
-
Практична робота.
Сідайте за свої робочі місця, відкрийте «Скарбницю знань». Зупинка «Логічні задачі».
-
Релаксація.
-
Підсумок уроку.
-
Що нового ви навчились на уроці?
-
Які завдання ми з вами виконували?
-
Що для вас було найважчим? Найлегшим?