Тема: Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої для роботи з текстовою , звуковою, відео інформацією.
Цілі:
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Моя пошта: kusovol@hotmail.com
Тема: Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої для роботи з текстовою , звуковою, відео інформацією.
Цілі:
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики, Інформатика 2-й рік навчання.
Використані джерела:
Хід уроку
― Доброго дня, діти! Сідайте. Мене звати Назар Вікторович, і сьогодні урок інформатики у вас проведу я.
― Діти, перш ніж ми з вами обговоримо сьогоднішню тему уроку, давайте проведемо логічну розминку.
4.1. Повторення правил техніки безпеки.
― Сьогодні на уроці, ми будемо працювати з комп’ютерами. Тому давайте всі разом повторимо правила техніки безпеки. Я буду зачитуюти віршовані рядки, які обов'язково відповідають або не відповідають якомусь правилу поведінки в комп'ютерному класі. У разі невідповідності правилу ви підіймаєте червону картку, а якщо віршовані рядки відповідають правилу – піднімаєте зелену картку.
4.2. Повторення вивченого матеріалу
― А зараз ми з вами трішки повторимо, що ж ви вивчали на попередньому уроці.
(«інформація», «перетворення»)
Сьогодні ми вивчимо нове поняття – перетворення інформації.
5.1. Оголошення теми й мети уроку
― Тема нашого уроку – «Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої для роботи з текстовою, звуковою, відео інформацією».
Сьогодні ми:
― Тетянка вирішила привітати подругу з іншого міста. Та лист іде довго, а на комп’ютері вона листівки невміла створювати. Тому написала, що за листівку вона хоче. Листівка має бути прямокутної форми, колір листівки – блідо-фіолетовий, обов’язково мають бути квіти, текст «Вітаю з Днем народження!!!» Тетянка передала листівку тату, щоб він для неї створив на комп’ютері. Тато вирішив спочатку намалювати листівку. Татко сів за комп’ютер та створив листівку. Відбулося перетворення інформації з одного вигляду на інший, а саме текст був перетворений у графічне зображення.
Перетворення інформації – це змінення способу подання тієї самої інформації за допомогою іншого виду без змінення початкового повідомлення.
Ти дивишся мультфільм. Яке це повідомлення за способом подання? (Комбіноване. Адже в ньому скомбіновано різні типи повідомлень — графічне і звукове.)
Ти вже знаєш, що повідомлення можуть подаватися умовними жестами, світловими і звуковими сигналами, графічним, текстовим або комбінованим способами. Повідомлення зберігаються на різних носіях. Це дає змогу використовувати їх і надалі.
На уроці вчитель повідомляє учням їх оцінки за відповіді. Ці повідомлення подаються звуковим способом і зберігаються в пам'яті учнів. Учитель також записує оцінки до журналу та щоденників. У цьому разі спосіб подання повідомлень — текстовий, а зберігаються вони на паперових носіях.
З оцінками, збереженими в щоденнику, можуть ознайомитися батьки та дізнатися про твої успіхи в навчанні.
Одну і ту саму інформацію можна передати за допомогою різних повідомлень.
Відгадування загадок.
Личить шубка їй руда.
Як рушає полювати,
Не виходить зайчик з хати.
Кожушок із голочок.
На нім яблучко,грибочки,
Золотистії листочки.
Має в шафі два кожухи.
Влітку одягає сірий,
Ну а взимку — теплий білий.
Має здібності до мови.
Слово птаху лиш скажіть,
Він його повторить вмить.
5.3. Словникова робота.
― Діти, візьміть до рук свої робочі зошити з друкованою основою та розкрийте їх на форзаці позаду зошита, зараз ми запишемо до ваших словничків нове слово.
VІ. Фізкультхвилинка
― Бачу ви вже трішки стомились. Тому ми всі разом проведемо фізкультхвилинку. Підніміться скоренько та вийдіть із-за своїх парт. Уважно слідкуйте за рухами, які будуть продемонстровані у відео, та старайтеся відтворити всі рухи як найточніше.
VІІ. Набуття умінь та навичок
7.1. Перевірка сприйнятого матеріалу
― З якою інформацією працює цей пристрій? (клавіатура, сканер, мікрофон, монітор, телевізор, принтер, колонки, проектор, диктофон, відеокамера, фотоапарат, годинник).
7.2. Пояснення вчителем комп’ютерного завдання
Щоб виконати завдання на комп’ютері потрібно виконати такі дії:
7.3. Пояснення роботи в зошитах
― Діти, а зараз відкриваємо робочі зошити з друкованою основою на 9-му уроці.
― Поставте всі пальчик на 1 завдання та слідкуйте за мною.
― В даному завдання вам потрібно з’єднати послідовно перетворення інформації.
― Друге завдання ви не виконуєте.
― В третьому завданні вам потрібно позначити знаком «✔» пристрої, які використовують для роботи з відео, знаком «+» пристрої для роботи із звуком, та знаком «―» пристрої для роботи із зображенням.
― В четвертому завданні знайдіть закономірності за якою змінюються фігурки та домалюйте її.
― В п’ятому завданні визначіть зайвий малюнок та обведіть його.
― В шостому завданні розгадайте логічну задачу.
― Шосте завдання. Тут вам потрібно логічно подумати і розв’язати задачу.
VІІI. Закріплення умінь та навичок
― А зараз ми з вами поділимось на варіанти, після чого 1 варіант буде виконувати завдання в зошитах, а 2 варіант працюватиме за комп’ютерами. Через 6-7 хвилин варіанти міняються завданнями.
ІХ. Підсумок уроку
― Навіщо перетворюють інформацію?
― Які пристрої використовуються для роботи зі звуком?
― Які пристрої використовуються для роботи з зображеннями і відео?
― Дякую за увагу! До побачення!