Конспект уроку з літературного читання, 4 клас на тему: Вибіркова інсценізація п'єси-казки. Н. Шейко-Медведєва "Лисиця, що впала з неба.""

Про матеріал
закріплення знань про п'єсу; інсценізація вибіркових уривків п'єси; визначення слів дійових осіб, питальних, спонукальних речень; робота з деформованим текстом.
Перегляд файлу

Тема уроку: Вибіркова інсценізація п'єси-казки.  Н.Шейко-Медведєва “Лисиця,           

                     що впала з неба”

 

Мета уроку: удосконалювати навички провильного, інтонаційного, швидкого, виразного читання, закріпити знання про п'єсу, вчити інсценізувати п'єсу, передавати інтонацію почуття дійових осіб; розвивати творчі здібності учнів, увагу, уяву; виховувати позитивне ставлення до знань, рідного слова.

 

Обладнання: складові таблиці, таблиці слів, чистомовки, скоромовка-лабіринт, деформований текст, костюми для інсценізації п'єси.

 

Тип уроку: урок-інсценізація

 

                                           Хід уроку

 

І. Організація класу до уроку.

                Продзвенів уже дзвінок,

                Час почати нам урок.

- Ми починаєм урок, а на уроці ми

  • уважні,
  • розумні,
  • організовані,
  • кмітливі.

ІІ. Актуалізація опорних знань:

    1. Мовна розминка.

- Діти, ми прагнемо навчитися гарно, виразно, інтонаційно говорити, читати, а для цього потрібно тренувати своє дихання. Отож, вправа для дихання:

         -вдихнути повітря носом і видихнути також через ніс; (повт. 2-3р.)

         -здування уявної пір'їнки з долоні (повт. 2-3р.)

    2. Робота зі скоромовкою  (робота в парах)

Завдання: відшукати зміст скоромовки за запропонованим лабіринтом-підказкою, записати на аркуші паперу, щоб прочитати її спочатку повільно, швидше, ще швидше.

    3. Розчитування: читання  чистомовки

    ( індивідуально, хорове читання )

 Ко-ко-ко- не ходіть далеко.

          Ки-ки-ки — мийте чисто руки.

 Жи-жи-жи- чистомовку кажи.

 Же-же-же- хатинку береже.

 Ша-ша-ша- смачна каша.

 Шу-шу-шу — їм кашу.

    4 . Читання складів за індивідуальними складовими таблицями (робота в групах)

              1-ша група — читають перший рядок складів;

              2-га група — другий рядок;

              3-я  група — третій рядок;

              Усі разом — четвертий рядок  (голосно, тихо, пошепки)

 

 скл

 скла

 скло

 склу

 скли

 склі

 скле

 скр

 скра

 скро

 скру

 скри

 скрі

 скре

 спр

 спра

 спро

 спру

 спри

 спрі

 спре

 стр

 стра

 стро

 стру

 стри

 стрі

 стре

 

 

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

- Діти, на попередніх двох уроках ми знайомились із змістом твору Нелі Шейко-Медведєвої “Лисиця, що впала з неба”, з цим працювали і вдома. Чи уважні ви читачі покаже нам виконання тестових завдань

                           (виконання тестових завдань, взаємоперевірка)

 

ІУ. Повторення знань про п'єсу.

 1. Розгадування кросворда “П'єса”   (додаток 2)

 2. Робота з деформованим текстом   (додаток 3)

  3. Дидактична вправа “Пригадай”  (робота в групах)

Дати відповідь на запитання:

 - З чого починається п'єса?    (з переліку дійових осіб)

 - З чого починається кожна репліка діалогу?

                      ( із назви дійової особи, яка промовляє ці слова )

 4. Словникова робота.

- Щоб запам'ятати правильну вимову слів потренуємось у їх читанні

  ( читання слів “луною” )

 ДРИЖИТЬ                             НАТОМІСТЬ

 ЗЛОДІЙКА                            УКИНУТИ

 ШАНОВНІ                             СІЛЬЧАНИ

 ПАМОРОЗЬ                           ОПОЛОНКА

 

V. Повідомлення теми та мети уроку.

- Сьогодні ми не будемо читати зміст п'єси-казки “Лисиця, що впала з неба” Нелі Шейко-Медведєвої, а спробуємо інсценізувати ті уривки, які вам найбільше сподобались. Пам'ятайте про те, що потрібно передати настрій, характер дійових осіб за допомогою голосу, міміки, жестів.

- Попередньо, об'єднавшись у дві групи, ви самостійно вибрали уривки, які вам найбільше сподобались, визначили ролі і зараз нам покажете.

 

VІ. Інсценізація уривків п'єси-казки

 Представлення групами вибраних уривків п'єси-казки, що найбільше сподобалися.

 

 

                                                ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

  Треба дружно, діти, встати

  фізкультпаузу почати.

  Руки в боки, вгору, вниз

                                                 Раз, два, три — не помились ...    

VІІ.  Вправи на розвиток швидкості читання.

 1. Гра “Чиї слова?”

- Пригадайте, кому з дійових осіб належать слова, дочитайте їх до кінця.

   (робота в групах)

 “Нащо мені той візок ...”         (Лисиця)

 “Втікай, Вовче! ...”                   (Ворона)

 “Шановні сільчани! ... “           (Заєць)

 “Не спіймати вам її ...”             (Вовк)

 “А мені оте ...”                           (Овечка)

 “Чого ж ти мовчав? ...”             (Сірко)

 2. Відшукати і прочитати  питальні, спонукальні речення.

                   (робота в парах, кожна пара шукає по три реченні)

 

VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

 Метод “Незакінченого речення”

 - Автором прочитаної п'єси-казки є ...

 - Головні герої твору — це ...

 - Вчинки Лисиці засуджую тому, що ...

 - Вчинок Зайця схвалюю тому, що ...

 

ІХ. Домашнє завдання

    с.124-133,  прочитати текст в особах, або стисло переказати зміст прочитаного, склавши словесний малюнок.

                         

                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

 

 

 

   Б

 О

 К

 О

 Т

 О

 К

Л

    К

  М

 У

 Д

 И

 А

 П

 П

  І

 А

 К

 Т

 Д

 П

 О

 С

  Т

 К

 О

 Т

 Е

 А

 К

 Р

  Й

 О

 У

 О

 Р

 В

 Н

 А

  И

 Т

 К

 П

 Ч

 О

 О

 Л

  В

 Х

 О

 М

 П

 О

 К

 А

  К

 О

 Т

 К

 У

 Т

 У

 П

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Додаток 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Той, хто пасе стадо, череду, отару.  (Пастух)

 

2 Не ходжу я, а стрибаю,

   Бо я спритні ноги маю.

   Через поле навмання

    Перегнав би і коня.

    Я страшенний боягуз,

    Дуже я усіх боюсь.  (Заєць)

 

3 Прийшла кума із довгим віником,

   На бесіду з нашим півником.

   Схопила півня на обід,

   Та й замела мітлою слід.  (Лисиця)

 

4 Гордо птаха походжає,

   Пташенят життю навчає.

   Дуже мудра чорна птиця,

   І біда, як розізлиться.    (Ворона)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

 

 

 саП'є — ец трів, якйи знапринийче дял аральтетної тависви.

  У тексіт с'єп є осипи міцьс, де бувавідтьсяє ідя, свола дувегочо.

doc
Додано
31 жовтня 2019
Переглядів
2534
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку