Конспект уроку з математики.1 клас. Дії з числами в межах 10. Задачі на додавання і віднімання.

Про матеріал
Дії з числами в межах 10. Задачі на додавання і віднімання.
Перегляд файлу

Дії з числами в межах 10. Задачі на додавання і віднімання

Мета.

 1. Формувати обчислювальні навики додавання і віднімання числа 10, застосовуючи різні прийоми обчислення.

2. Вчити складати й розв’язувати задачі.

3. Розвивати мислення, мовлення учнів. Вчити аналізувати, узагальнювати, порівнювати.

4.Виховувати поважне ставлення до результатів своєї інтелектуальної праці.

 

Формування ключових компетентностей: вміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;

соціальної –продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі  та команді, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими;

громадянської – поважно ставитися до людей, до  самого себе.

Хід уроку

Організаційний момент

  1. Перевірка готовності до уроку
  2. Читання вчителем вірша

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти просто молодці!

 

Створення доброзичливої ситуації між учнями класу

В цьому класі друзі всі

Я і ти, і ми, і ви.

Добрий день тому, хто зліва,

Добрий день тому, хто справа.

Ми - одна сім'я.

Руку дай тому, хто зліва

Руку дай тому, хто справа.

Посміхнись тому, хто зліва

Посміхнись тому,хто справа.

Ми - одна сім'я.

 

- Діти, який у вас настрій?

Сідайте  зручненько, ми розпочинаємо наш урок математики.

Актуалізація опорних знань

1.Гра «Бліц-опитування»

(завдання учнів відповідати одним словом)

  • На якому уроці ви зараз знаходитесь? (математика)
  • Яка зараз пора року? (осінь)
  • Який склад числа вчили на минулому уроці? (10)
  • Який сьогодні день тижня? (вівторок)
  • Яке сьогодні число? (….)
  • Який зараз місяць? (…..)
  • Чи гарний в тебе настрій? (так)
  • Готовий працювати? (так)

2.Робота в парах. Завдання «Засели будиночок»

Склад числа 10 (Будинок з комірками для чисел)

Перевірка результатів.

Наочний посібник «Склад чисел 2-10»

 

  1. Гра «Десять клітинок»  

— Обведіть у зошиті 10 клітинок. Розфарбуйте 2-гу і 8-му клітинки.

 

Вправа «Очікувані результати»

Перед дітьми на дошці намальоване велике серце.

  • У кожного з вас на парті лежить маленьке сердечко. Ми разом будемо заповнювати на дошці  сердечко сподівань.

Стокові фотографії Серце та роялті-фрі зображення Серце | Depositphotos®

Стокові фотографії Серце та роялті-фрі зображення Серце | Depositphotos®

Стокові фотографії Серце та роялті-фрі зображення Серце | Depositphotos®

Стокові фотографії Серце та роялті-фрі зображення Серце | Depositphotos®

 

  • Чого ви очікуєте від нашого  уроку? (можуть записати на сердечках, а можуть просто прикріпити їх на дошку в велике серце)

- Перед нами велике серце нашого класу, воно таке чудове, як і кожен з вас. Я теж хочу прикріпити своє сердечко. Сподіваюся, що ви будете старанними, активними, працьовитими. І все у нас буде добре.

 

Повідомлення теми уроку

  • Сьогодні на уроці ми будемо відпрацьовувати вже вивчений матеріал та вдосконалимо свої вміння в розв’язуванні прикладів та задач.

 

Робота за темою уроку

1.Каліграфічна хвилинка.  

  • Погляньте на екран, яку будемо прописувати сьогодні цифру? (4)
  • А які асоціації у вас виникають коли ви чуєте слово «чотири»? У мене, наприклад, одразу виникає словосполучення «чотири пори року». А у вас?

 

  1. Гра «Оплески»

 ( В долоні плещуть стільки разів, скільки вчитель показує предметів – олівці, картки, крейда).

  1. Складання та розв’язування задачі за умовою. (робота в зошиті)

Проблемне запитання.

  • Як перефразувати задачу, щоб невідомим стало слово «було»?

(запис в зошит)

Фіз.хвилинка

 

 

Вправа «Віршовані задачки» (робота з Лего)

  • Діти, перед вами лежать цеглинки лего. Ваше завдання уважно слухати віршик та давати відповіді за допомогою цеглинок. Ви будете будувати башту із стількох кольорів, яке число буде відповіддю. Будьте уважні, після віршика я буду задавати додаткове завдання для кмітливих.

    Ось листок та ще листок.

     Заховався між квіток.

     Вам просте завдання, діти:

     Ці листочки полічити. (2)

 

  • Збільшіть відповідь на 3.

На горбочку біля річки

Випурхнули із травички

Два метелики біленькі,

Потім ще один жовтенький…

Ви їх, дітки, не ловіть,

А швиденько полічіть. (3)

 

  • Збільшіть відповідь на 1

 

У Катюші є три груші

Дві забрала Катерина

Скільки грушок залишила? (1)

 

  • Збільшіть відповідь на 3

Дві синички, дві сестрички,

    У зеленому гаю,

    Там і ніжний соловейко

    Веде пісеньку свою.

    Лине звідти дзвінкий сміх

    Порахуйте, скільки всіх?  (3)

 

  •  Зменшіть відповідь на 2

 

 

Робота над прикладами в парах

Фізкультхвилинка

Спробуй пальці рахувать:

Один, два, три, чотири, п’ять.

Один, два, три, чотири, п’ять.

Десять пальців, пара рук

— От твоє багатство, друг.

 

Закріплення знань

Творча робота

  • Розгляньте приклади з хмаринками. Здогадайтесь яке число заховалось. Пофантазуйте, та складіть задачу до одного з розвязків.

Робота в парах з геометричним матеріалом

  • Діти, зараз ми попрацюємо з танграмом та створимо ось такий малюнок.

Танграм (акрил), NATI — в Категории "Детская Мозаика" на Bigl.ua (774578878)

  • Що це?
  • Із скількох геометричних фігур ми створимо рибку? Які використаємо?
  • Чи є серед фігур назви яких ви ще не знаєте?

Підсумкова бесіда

  • Діти, про що ми говорили на уроці?
  • Які завдання виконали?
  • Чи справдились ваші очікування?
  • Де в житті вам стануть у нагоді сьогоднішні знання?

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
3 листопада 2020
Переглядів
10108
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку