Урок з математики у 6 класі на тему:
«Додавання і віднімання раціональних чисел»
Підготувала вчитель математики та інформатики
Околіта Марія Володимирівна
Вчитель Околіта М. В. 09.02.2022р.
6 – Б клас
Тема: Розв’язування вправ.
Мета:
- закріпити навички додавання і віднімання раціональних чисел,
поглибити систему знань з даної теми;
Обладнання: підручник, завдання, картки з круговими прикладами, роздатковий матеріал,
Тип уроку: узагальнення і закріплення знань
Хід уроку
І.Організація учнів до початку уроку
1. Привітання.
2.Перевірка робочих місць.
3. Перевірка домашнього завдання.
Гра «Так чи ні»
- Зараз я читатиму твердження, якщо ви погоджуєтесь із ними, то плескаєте в долоні, а якщо ні – не плескаєте. Ну що почнемо?
1)Число нуль додатне.
2) Найбільше натуральне число 1999.
3) При додаванні протилежних чисел одержимо нуль.
4)Модуль числа -4 дорівнює -4.
5) Нуль завжди більше від’ємного числа.
6) При додаванні двох від’ємних чисел одержимо від’ємне.
7)Цілі числа належать до раціональних.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Актуалізація опорних знань
-9 |
|
11 |
23 |
|
-23 |
|
|
9 |
ІV. Закріплення і удосконалення раніше набутих знань
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
A |
-4 |
-22 |
-45 |
-1,2 |
-20 |
-12 |
-1 |
B |
-1/18 |
-4/5 |
0,4 |
-18 |
-2,5 |
7 |
-1/9 |
C |
-0,4 |
2 |
-5 |
-9 |
-7 |
-6 |
18 |
D |
-44,5 |
48,3 |
-51 |
-11,78 |
-48,3 |
5/9 |
0 |
А5 і D2: -20+48,3
В4 і С1: -18 + (-0,4)
D1 і D2: -44,5+ 48,3
В5 і C3: -2,5 – (-5)
А5 і С7: -20-18
Вправа №1202
Вправа №1220
1 ряд 2 ряд 3 ряд
47-83 36-79 53-71
-36-35 -43-42 -18-42
-71+69 -84+79 -60+49
-2-62 -5-49 -11-16
-64+111 -54+90 -27+80
- Молодці, швидко впорались. А тепер обміняйтеся картками і перевірте правильність розв’язання.
5. Гра «Знайди помилку»
- А зараз трохи пограємо. На дошці знаходяться розв’язані приклади. Якщо відповідь правильна ви плескаєте в долоньки, якщо неправильна – не плескаєте.
-9+(-16)=-25 14+(-8)=6 14+(-5)=-9 -17-10=-27 -16+6=10 -12-(-54)=42 -27+14=-13 -42+79=-36 14-80=66 79+(-42)=36
21+(-28)=-7 1-3,8=2,8 0-(-11,9)=-11,9 12,7+(-1)=11,7 -4-(-41)=-37
6.Закодовані рівняння
- Ви дуже гарно впорались з попереднім завданням. А зараз наступне завдання. Необхідно розв’язати рівняння. Але вони не прості, а закодовані. Розв’язок кожного з них відповідає одній із букв. Знайшовши правильно корені всіх рівнянь прочитаєте закодоване слово.
- Біля дошки працюватимуть одночасно 4 учні. 2 рівняння, що залишились, розв’яжете самостійно.
Х+16=7; Х-9,2=-4,3; 5,6-У=12,9; У+5,8=-4,7; -10-Х=6; Х+6,2=-7,8
о |
ц |
м |
і |
л |
д |
4,9 |
-16 |
-9 |
-14 |
-7,3 |
-10,5 |
V. Підсумок уроку
Виставлення оцінок
У кожній справі є доробок…
А в народі зветься він жнива.
А в нас сьогодні в підсумку по темі
Це бал високий і знання.
VI. Домашнє завдання.
§26-27 повторити.
Піідготуватися до контрольної роботи.
-9 |
|
11 |
23 |
|
-23 |
|
|
9 |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
A |
-4 |
-22 |
-45 |
-1,2 |
-20 |
-12 |
-1 |
B |
-1/18 |
-4/5 |
0,4 |
-18 |
-2,5 |
7 |
-1/9 |
C |
-0,4 |
2 |
-5 |
-9 |
-7 |
-6 |
18 |
D |
-44,5 |
48,3 |
-51 |
-11,78 |
-48,3 |
5/9 |
0 |
1 ряд 2 ряд 3 ряд
47-83 36-79 53-71
-36-35 -43-42 -18-42
-71+69 -84+79 -60+49
-2-62 -5-49 -11-16
-64+111 -54+90 -27+80
-9+(-16)=-25 14+(-8)=6 14+(-5)=-9 -17-10=-27 -16+6=10 -12-(-54)=42 -27+14=-13 -42+79=-36 14-80=66 79+(-42)=36
21+(-28)=-7 1-3,8=2,8 0-(-11,9)=-11,9 12,7+(-1)=11,7 -4-(-41)=-37
Х+16=7; Х-9,2=-4,3; 5,6-У=12,9; У+5,8=-4,7; -10-Х=6; Х+6,2=-7,8
о |
ц |
м |
і |
л |
д |
4,9 |
-16 |
-9 |
-14 |
-7,3 |
-10,5 |