Конспект уроку з математики для 1-го класу на тему "Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6" + Презентація

Про матеріал

Методична розробка призначена формувати математичні здібності і навички школярів. Розвивати обчислювальні вміння та вправляти в розв'язанні задач на знаходження суми і на збільшення числа на кілька одиниць, навчити порівнювати і розпізнавати їх. В розробці є віршовані задачі, вправи на розвиток математичних уявлень, різноманітні завдання пов'язані із табличним додаванням та відніманням, а також цікаві задачі. Розробка пригодиться вчителям початкових класів.

Перегляд файлу

Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6. Задачі на знаходження суми і на збільшення числа на кілька одиниць.

Мета:  - навчальна:  забезпечити засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6; вправляти в розв’язанні задач на знаходження суми і на збільшення числа на кілька одиниць, навчити порівнювати і розпізнавати їх;

       - розвивальна:  розвивати обчислювальні вміння, логічне мислення, кмітливість, пам'ять та  увагу;

- виховна:  виховувати самостійність,  любов до книги, зокрема до жанру казки.

Обладнання: ілюстрації до казки «Гуси-лебеді», записи на дошці, малюнки тварин та рослин, презентація.

Тип уроку:  урок застосування ЗУН.

Вид уроку: урок – казка.

Хід уроку

 

spshkol_05.jpgІ. Організаційний момент.

 

Всі сідайте тихо,діти,

На уроці- не шуміти,

Руку гарно піднімати.
Чітко всім відповідати.

Приготуйтеся,будь ласка,

Сьогодні у нас – урок-казка.

ІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

  1. Усний рахунок (на дошці).

           

                                                         

 

 

 

2. Задачі-вірші.

  • 23098676.jpgБуло у Галини

Шість ягід малини,

П’ять ягідок з’їла,

А скільки лишила? (6-5=1)

  • Йшли корівоньки лужком,

тут чотири, а там шість.

Скільки всіх корів разом?

Хто з вас, діти, відповість?(4+6=10)

3.Каліграфічна хвилинка.

Щоб дізнатися, яку цифру будемо писати, треба розв’язати задачу віршовану:

  В капелюшечках стоять.

  Два грибочки, три грибочки,

  Скільки разом буде?  ( 5 )

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Вступне слово вчителя.

— Дiти, чи любите ви слухати казки?

— А які казки ви вже знаєте?

— Яка казка є вашою улюбленою? Чому?

img_56cabd48a5260.jpg— Сьогоднi ми також потрапимо у вiдому вам казку «Гуси-лебеді», але будемо її не просто слухати.

ІV. Розвиток математичних знань.

Розпочнемо казку.

Жили собi дід та баба. І були у них донька та синок маленький.

Якось дочка посадила братика на травичку під вiконцем, а сама побiгла гуляти на вулицю.

Налетіли тут гуси-лебеді, пiдхопили на крила хлопчика й понесли. Кинулася дiвчинка доганяти. Бачитъ — стоїтъ пiчка.

— Пiчко, пiчко, куди гуси-лебедi полетіли?

— Виконай моє завдання — тодi скажу.

— Дiти, допоможемо дiвчинцi виконати завдання?

1. Вставити потрібнi знаки дiй.

5...1=6       3...2=1

2...2=0       4...6 = 10

6...1=5       1...1=0

5...2=3       4...2=6

6...2=8       6...3=3

Пiчка сказала, що гуси-лебеді полетіли до яблунi.

Бiжить дiвчинка далі — стоїтъ яблуня.

— Яблуне, яблуне, куди гуси-лебеді полетіли?

— Виконай моє завдання — тоді скажу!

-         Діти, давайте знову допоможемо дівчинці.

2. Що рахувала кожна тваринка?

(На малюнку тваринки тримають цифри: миша – 3, їжак – 4, білка – 6. На другому малюнку зображено 3 квітки, 4 грибочка, 6 горішків).

Яблуня сказала, що гуси-лебедi полетiли до молочної ріки. Бiжить дівчинка далi. Дивиться — тече лугом молочна річка з кисільними берегами. 

— Рiчко, рiчко, скажи, куди гуси-лебедi полетiли?

— Виконай завдання — тодi скажу!

— Дiти, знову потрiбно допомогти дiвчинцi.

3. Виконання завдань 1, 2 на с. 69 підручника.

— Чим схожі ці дві задачі?

— Чим відрізняються?

novyy_risunok.png— Порівняємо ще дві задачі.

Задача 1.

Два лящі і шість сомів.

Скільки риб піймали ми?

Задача 2.

Двох лящів зловили ми

Ще піймались і соми!

Більше їх було на шість.

Скільки? Хто з вас відповість?

— Що знаходимо в першій задачі? (Суму двох чисел.)

—А в другій? (Друге число.)

—Молодці, діти!

Фізкультхвилинка (під музичний супровід)

Всі ми гарно працювали,

всі чудово рахували,

а тепер відпочиваєм

разом з сонечком співаєм.

Рiчка сказала, що гуси-лебедi полетiли до хатинки на курячих нiжках. Побiгла дiвчинка до хатинки на курячих нiжках. Бачитъ у вiкно — Баба Яга пряде кужiль, а на лавцi братик сидить, срiбними яблучками грається.

Дiвчинка ввiйшла у хатинку, привiталася i попросила дозводу вiдпочити.

Дала Баба Яга їй веретено, а сама вийшла. Раптом вибiгає мишка i говорить:

— Баба Яга пiшла лазню топити. Вона тебе вимиє, підсмажить i з’їсть, а сама на твоїх кiстках покатається. Але я тобi допоможу, коли ти виконаєш моє завдання.

f9103018c057148a4a90c9a2cb0e5859.jpg— Діти, допоможемо дівчинці?

4. Потрiбно виконати такі завдання:

1) Робота в групах.

Збільшити на 6.

1, 4, 3, 2,0.

Зменшити на 6.

9, 8, 6, 7, 10.

2)Розв’язати кругові приклади.

5+5          4+4           7—2           2+5

3+6          9—5         10—7         8—6

3) Розв’язати задачi.

1. У бiлочки було 5 горіхів i 2 гриби. Вона з’їла всi гриби i 3 горiхи. Скiльки горіхiв у неї залишилося? (2).

2. У квартирi було З кiмнати. З однієї кімнати зробили дві. Скiльки кімнат стало у квартирi? (4).

3. На подвiр’ї гралися 7 хлопчикiв i 3 дiвчинки. Петро, Галинка i Юрко пiшли у клас. Скiльки хлопчиків залишилося на подвір’ї? (5).

4. Щука важить бiльше від карася. А карась — бiльше від в’юна. Хто найлегший? (В’юн).

5. У Тані було 5 горiхiв. Один вона вiддала братовi, i горiхiв у них стало порівну. Скiльки горіхiв було в брата спочатку? (3).

Дiвчинка схопила братика i добiгла, а мишка кужiль пряде. Баба Яга підiйде до віконця i запитує:

— Чи прядеш, дiвчино?

Мишка й вiдповiдає:

— Пряду, бабусю!

Витопила Яга лазню i пішла за дiвчинкою. Бачить — у хатинцi нікого.

Тоді вона послала навздогін гусей-лебедiв.

Добiгає дівчинка до пічки:

— Пiчко, пічко, врятуй нас!

   А з’їж мого житнього пиріжка!

Дiвчинка з’їла i спасибi сказала. Пiчка сховала їх.

Так само було i з яблунькою, i з рiчкою. Усе покуштувала дівчинка i за все подякувала.

Так i не наздогнали втікачiв гуси-лебедi.

А дiвчинка з братиком саме добiгли до будинку, а тут i батъко з матiр’ю прийшли.

Ось i все, казка закiнчилася. Дiвчинка знайшла братика Але заслуга у цьому є i ваша, адже ми допомагали дiвчинцi виконувати завдання.

V. Підсумок уроку.

1.Розвязати ребуси

9189.jpg пі  2  л   7 “ я   5 “ ниця

2.Заключна бесіда:

- Чи сподобався вам урок ? Чим ?

-Що ви навчилися на уроці?

- Дякую всім за старанну підготовку і участь у роботі.

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6. Задачі на знаходження суми і на збільшення числа на кілька одиниць. Кондратюк Олеся Петрівна

Номер слайду 2

Задачі-вірші. Було у Галини Шість ягід малини,П’ять ягідок з’їла,А скільки лишила? 6 – 5 = 1

Номер слайду 3

Йшли корівоньки лужком,тут чотири, а там шість. Скільки всіх корів разом?Хто з вас, діти, відповість? 4 + 6 = 10

Номер слайду 4

Номер слайду 5

5...1=6 3...2=12...2=0 4...6 =106...1=5 1...1=05...2=3 4...2=66...2=8 6...3=3ppt_x

Номер слайду 6

Що рахувала кожнатваринка?

Номер слайду 7

Задача 1. Два лящі і шість сомів. Скільки риб піймали ми?Задача 2. Двох лящів зловили ми. Ще піймались і соми!Більше їх було на шість. Скільки? Хто з вас відповість?

Номер слайду 8

ВСІ МИ ГАРНО ПРАЦЮВАЛИ,ВСІ ЧУДОВО РАХУВАЛИ,А ТЕПЕР ВІДПОЧИВАЄМРАЗОМ З СОНЕЧКОМ СПІВАЄМ.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Розв’язати кругові приклади.5+5 4+4 7—2 2+5 3+6 9—5 10—7 8—6

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

zip
Додано
28 лютого 2018
Переглядів
1058
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку