Конспект уроку з математики для 1-го класу НУШ "Тема. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 9"

Про матеріал
Урок у 1-му класі з математики складений з використанням підручника "Математика"Н.О. Будної, видавництва Навчальна книга – Богдан, 2018 Завдання даного уроку: продовжити формування в учнів поняття «числа», учити писати цифру 9; учити порівнювати числа в межах 9, вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати акуратність.
Перегляд файлу

Тема. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 9

Мета. продовжити формування в учнів поняття «числа», учити писати цифру 

           9; учити  порівнювати числа в межах 9, вдосконалювати обчислювальні 

           навички;

          розвивати мислення;

          виховувати акуратність.

                                                               Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Встали, дітки, всі рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. «Ланцюжок»         сигналізують цеглинками

 8 – 2 …- 1….+ 2 …+1...-4…+3 = …

2. «Хто швидше дістане м’яч»

 

 

                                                       6+2                        5+2

                                                   4-1                                  5-1

                                              3+2                                         2+2

                                            5+1                                              7+1

 

Гра «Так – Ні» сигналізують цеглинками

У веселки 6 кольорів (Ні)

У трикутника – 4 сторони (Ні) 

Два вогники у світлофора (Ні) 

Тиждень – це 7 днів  ( Так) 

За партою 2 учні (Так ) 

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

Повідомлення теми і задач уроку

  Сьогодні на уроці ми познайомимося… .але що я буду говорити. Давайте краще подивимося.

ВІДЕО

Утворення числа 9. Робота із числовим рядом

- Викладіть 8 геометричних фігур А чому8?

Покладіть фігуру відмінну від попередніх. Що ви виклали?

Скільки разом? Чому ?

Лічба предметів в межах 9   (на набірному полотні)

- Що спільного у цих групах предметів? (Кількість)

- Число 9 позначається цифрою 9

 Цифра дев’ять, чи дев’ятка —

Наче в цирку акробатка,

Сторчака як перевернуся,

Зразу шісткою обернуся.

Таємничу силу приписували числа 9: в одні часи добру, в інші - недобру.

 «У дев'ятки не буде шляху», - говорили у давнину. Останнім числом рахунку було число 8, а за ним - щось таємниче, дивне...

Стародавні греки числу приписували добру славу. Тому що вони вже давно вміли рахувати до дев'яти, і це число їх більше не лякало.

- Назвіть сусідів числа 9.

 

— На якому місці стоїть число 9?

— Які числа позначають меншу кількість, ніж 9?

— Які числа позначають більшу кількість, ніж 9?

— На скільки більше?

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

ІV Закріплення вивченого

  1.     3 учні з кожного ряду   Взяти такі купюри грошей, щоб було 9 грн.
  1. Робота з підручником

Завд. 3 рожеве – для дівчаток  - Полічити числа в порядку зростання

 Яке слово вийшло?  СОЙКА фото

Завд. 3 голубе– для хлопчиків - Полічити числа в порядку спадання

Яке слово вийшло?  МІСТО

Завд. 4 Що це за тварини?   Скільки їх?    

- Де взялися ще 2 ? Скільки стало , чому?

Завд. 5.   Де більше квітів: усередині зміїного кільця чи за його межами?

Як утворити приклад на додавання?     На віднімання?

 

Завд. 7 – Знайдіть цеглинки однакового кольору. Що у них ще спільного?

Завд. 8 - Трикутники намагалися сховатись один за одним, але кожного з них було видно хоча б раз.

Скільки всього було трикутників? Яких трикутників не видно у кожному випадку?

  1. Робота в зошиті

-  Письмо цифри 9.

- Утворення числа 9.

-  Порівняння чисел.

3. РОБОТА В ГРУПАХ

1. Правила роботи в групах

2. Математичні планшети

- Хто найшвидше складе цифру 9.

- Складіть фігуру з кутами більше 4, але менше 6.  П’ятикутник.

V.Рефлексія

У вас на столах лежить листочок. Домалюйте цифрі хвостик, щоб вийшла 9,

оживіть її, покажіть, який у неї настрій в кінці уроку.

Хто прокоментує?

 

Garrulus glandarius3.jpg

 

 

Сойка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пов’язане зображення

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таємничу силу приписували числа 9: в одні часи добру, в інші - недобру.

 «У дев'ятки не буде шляху», - говорили у давнину. Останнім числом рахунку було число 8, а за ним - щось таємниче, дивне...

Стародавні греки числу приписували добру славу. Тому що вони вже давно вміли рахувати до дев'яти, і це число їх більше не лякало.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 + 1 = 9

 

    Результат пошуку зображень за запитом "круг"

Результат пошуку зображень за запитом "круг"

 

docx
Додав(-ла)
Іщук Олена
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
3 лютого 2020
Переглядів
1064
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку