Тема: Число і цифра 3. Порівняння чисел у межах 3.
Мета:
-
Ознайомити учнів з утворенням числа 3, його місцем у числовому ряді, цифрою 3.
-
Вчити порівнювати числа в межах 3, використовуючи знаки «>», «<», «=».
-
Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, математичне мовлення.
-
Виховувати інтерес до математики, вміння працювати в колективі.
Обладнання:
-
Предметні малюнки (3 яблука, 3 груші, 3 машинки).
-
Картки з цифрою 3.
-
Числовий ряд (1-3).
-
Картки зі знаками «>», «<», «=».
-
Набір геометричних фігур (круги, квадрати, трикутники).
-
Робочі зошити.
-
Кольорові олівці.
-
Лего-конструктор.
Хід уроку:
І. Організаційний момент:
-
Привітання.
-
Перевірка готовності до уроку.
-
Створення позитивного емоційного настрою.
-
Гра «Комплімент»: учні говорять один одному компліменти, пов'язані з навчанням.
ІІ. Актуалізація опорних знань:
-
Усна лічба: лічба від 1 до 2 та у зворотному напрямку.
-
Гра «Знайди пару»: на дошці малюнки предметів у кількості 1 та 2, учні знаходять відповідні цифри.
-
Бесіда:
-
Які числа ми вже вивчили?
-
Як утворюється число 2?
-
Сьогодні ми познайомимося з новим числом.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку:
-
Сьогодні ми вивчимо число 3, навчимося його писати та порівнювати числа в межах 3.
IV. Вивчення нового матеріалу:
-
Утворення числа 3:
-
Демонстрація предметних малюнків (3 яблука, 3 груші, 3 машинки).
-
Бесіда:
-
Скільки яблук на малюнку?
-
Скільки груш?
-
Скільки машинок?
-
Як утворилося число 3? (2 та ще 1)
-
Робота з числовим рядом: показ місця числа 3.
-
Знайомство з цифрою 3:
-
Розгляд картки з цифрою 3.
-
На що схожа цифра 3?
-
Друкування цифри 3 в повітрі, на парті.
-
Письмо цифри 3:
-
Пояснення вчителем написання цифри 3 на дошці.
-
Письмо цифри 3 в зошитах за зразком.
-
Порівняння чисел у межах 3:
-
Робота з набором геометричних фігур: викладання на парті 2 круги та 3 квадрати.
-
Бесіда:
-
Чого більше: кругів чи квадратів?
-
Яке число більше: 2 чи 3?
-
Знайомство зі знаками «>», «<», «=».
-
Використання карток зі знаками для порівняння чисел.
-
Робота з лего-конструктором: побудова веж з 2 та 3 деталей, порівняння.
-
Фізкультхвилинка:
-
«Раз, два, три» - руки вгору підніми.
-
«Раз, два, три» - дружно всі присіли.
-
«Раз, два, три» - вправо, вліво повернись.
-
«Раз, два, три» - до роботи знов берись.
V. Закріплення вивченого матеріалу:
-
Робота в зошитах:
-
Письмо цифри 3.
-
Порівняння чисел за допомогою знаків «>», «<», «=».
-
Малювання предметів у кількості 3.
-
Гра «Знайди сусіда»:
-
Учні називають сусідів числа 3.
-
Робота з інтерактивною дошкою (за наявності):
-
Виконання інтерактивних вправ на закріплення вивченого матеріалу.
VI. Підсумок уроку:
-
З яким числом ми сьогодні познайомилися?
-
Як утворюється число 3?
-
Які знаки ми використовували для порівняння чисел?
-
Що вам найбільше сподобалося на уроці?
VII. Рефлексія:
-
Оцінювання роботи учнів на уроці.
-
Використання смайликів для самооцінювання.
-
Прощання.
Додаткові завдання (за наявності часу):
-
Складання задач на порівняння чисел у межах 3.
-
Розфарбовування малюнків, де є 3 предмети.