Урок математики 1 клас
Тема:
«Число і цифра 7. Склад числа 7»
Мета: формувати поняття про число 7, поняття «сьомий»; формувати поняття про склад числа 7; учити подавати число 7 у вигляді суми двох доданків, співвідносити число предметів і цифру 7; учити писати цифру 7; ознайомити учнів зі способом утворення числа 7, з місцем числа 7 у натуральному ряді; закріпити склад чисел 2, 3, 4, 5, 6, знання назв днів тижня та їхній порядок; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; формування вміння раціонально та з користю витрачати свій час; формувати навички правильної поведінки, коли дзвонять у двері; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу.
Обладнання: картки для групової роботи, телевізор, ноутбук, відеозаписи, ілюстративний та
роздавальний матеріал.
Тип уроку: комбінований урок.
Освітні галузі: математична, мовно-літературна, здоров`язбережувальна.
Хід уроку
Слайд №1
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок.
Приготуйте без мороки
Все, що треба до уроку.
Зошит, гумку, олівці, веселий настрій.
Приготувались?
Молодці!
Оголошення теми уроку.
Пригадаймо : на уроці діти – уважні, розумні, організовані, кмітливі.
Слайд №2
Чи любите ви, діти, зустрічі з казковими героями?
Сьогодні у нас буде урок-зустріч з героями казок. Та вони прийшли до вас з проханням про допомогу. Погоджуєтеся допомогти?
Слайд № 3
Чи впізнали, хто завітав першою? Так, це – Білосніжка.
Її гномики дуже веселі, непосидючі та бешкетливі. Вона не може їх порахувати.
Допоможемо?
Усний рахунок – лічба.
Слайди № 4- 9
1, 2, 3, 4, 5, 6, а який же буде наступний?
Ви переконані, що після шостого – буде сьомий?
Тобто, якщо до 6 гномиків прибіжить ще один, то буде 7?
Слайд № 10
Ви, мабуть, здогадалися, про що ми дізнаємося на уроці?
Тема нашого уроку звучить так: «Число і цифра 7. Склад числа 7.»
Слайд № 11
Число 7 гармонує з природою та являє собою 7 кольорів веселки, 7 днів тижня, є ще й 7 чудес світу.
Слайди № 12 – 13
Часто зустрічається у прислів`ях та приказках.
Слайди № 14 – 15
Говорять у народі:
«Семеро одного не ждуть»
«Сім раз відмір, а раз відріж»
(Як ви розумієте ці прислів`я?)
А в якій казці ще зустрічається це число? («Вовк та семеро козенят»)
Чи пам`ятаєте ви, що сталося у цій казочці? (Вовк з`їв шістьох козенят)
До нас завітало козенятко, яке сховалося від вовка. Воно просить допомогти врятувати братиків та сестричок.
Слайд № 16
II Основна частина
Вовк погоджується звільнити козенят, якщо діти виконають завдання.
Слайд № 17
Завдання 1
Слайди № 18-23
Вставити пропущені числа на числовому промені.
Назвіть сусідів числа 5.
Яке число передує числу 3?
А яке є наступним після числа 2?
Ви звільнили 1 козеня.
Слайд № 24
Завдання 2
Слайд №25
Заселити будиночки з числами.(Тобто, пригадайте склад вивчених чисел.)
Робота в групах.
(Щоб об`єднатися в групи, потрібно знайти у себе на парті кружечок з цифрою та уважно послухати завдання)
Ви звільнили 2 козеня.
Слайд № 26
Здається, що дехто стомився, відпочинемо.
Фізкультхвилинка
Слайд № 27
Завдання 3
Слайд № 28
«На що схожа цифра 7?»- запитує вовк.
Цифра 7 як кочерга,
В неї, бач, одна нога.
Ще вона схожа на …
Тепер ви звільнили 3 козеня.
Слайд № 29
Завдання 4
Слайд № 30
Написання цифри 7.
Аналіз елементів. Написання у повітрі, у зошиті.
Відкрийте зошити ст. 20
Звільнили 4 козеня.
Слайд № 31
Завдання 5
Слайди № 32-44
Склад числа 7.
Заповнити будиночок.
Нам допоможуть квіточки у вазах, які назбирала дбайлива господарка - Коза.
Відкрийте підручник на ст. 23
Звільнили 5 козеня.
Слайд № 45
Завдання 6 складається з кількох частин.
Слайди № 46-47
Спочатку відгадайте загадку.
Послухайте та підспівайте пісеньку.
Слайд № 48
А тепер розташуйте назви днів тижня по порядку на пелюстках квіточки.
Слайд № 49-56
Ось звільнили й 6 козеня.
Слайд № 57
Дякую. Ви, дітки, врятували козеняток.
Слайд № 58
А як ви думаєте, чому з ними трапилася така біда?
Про що потрібно пам`ятати?
Слайд №59
(Читаю вірш «Не відчиняй дверей незнайомим»)
III Заключна частина. Рефлексія.
Вправа «Незакінчене речення»
Сьогодні на уроці я навчився(лася)…
На уроці було складно…
У мене добре виходило…
Ці знання мені знадобляться для того, щоб…
Діти, ви старанно попрацювали. Допомогли казковим героям.
Мама-коза назбирала у своєму чарівному квітнику для вас букет квітів.
Слайд № 60
Дякую за увагу!
Слайд №61