Тема: Узагальнення і систематизація знань учнів.
Мета: Удосконалювати вміння й навички обчислювати вирази, порівнювати величини, розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка і суми.
Розвивати логічне мислення, обчислювальні вміння, самостійність, увагу, пам’ять. Виховувати акуратність, старанність, працьовитість, наполегливість.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ.
Після цього уроку учні зможуть:
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань учнів.
Обладнання: презентація у програмі Power Point, предметні та сюжетні малюнки, олівці, запис музичного супроводу для руханки, цеглинки.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Вчитель:
Ви, мої маленькі учні,
Вже дзвінок почули гучний?
На урок усіх скликає,
До роботи спонукає!
То, будь ласка, не баріться
До роботи вже беріться!
Слово вчителя.
Дітки , дружно поверніться
І на гостей подивіться,
Ми вітаєм щиро вас,
І запрошуємо люб’язно
На урок у перший клас.
Зараз ми усі разом покажемо з яким настроєм ми сьогодні прийшли на урок.
Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку, а навпаки покращився.
Читання девізу напам’ять.
Девіз уроку:
Наш девіз - усе пізнати,
Вчитись добре рахувати,
Швидко творчість проявляти.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Сталася така пригода:
Випадково я почула,
Наш комп’ютер вихвалявся,
Що такий собі удався,
Що усе на світі вміє,
Рівних він собі не має,
І усе він робить, знає:
«І прийде вже скоро час,
Що заміним, люди, вас».
Будем, дітки, працювати,
Щоб змогли ми показати,
Що такому не бувати.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Повідомлення теми та мети уроку
Ознайомлення з темою, метою і планом уроку.
- Сьогодні ми узагальнимо і систематизуємо знання. Отримаємо завдання від Компутика і позмагаємося з ним. Покажемо, як ми вмієм «+» і «-» в межах 100, порівнювати вирази, розв’язувати задачі, вирішувати завдання з логічним навантаженням. За кожну правильну відповідь ми отримаємо ключик знань.
1. Усні обчислення.
1) Гра «Збільши на одиницю»
14 |
34 |
54 |
4 |
24 |
74 |
94 |
64 |
84 |
44 |
2) Гра «Порівняй»
45 |
- |
5 |
|
4 |
|
|
78 |
- |
70 |
|
7 |
|
|
0 |
|
10 |
- |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
56 |
+ |
1 |
|
|
99 |
+ |
1 |
|
100 |
|
|
8 |
|
80 |
- |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IІІ. Узагальнення і систематизація знань учнів.
У дорогу вирушаєш
І валізу ти збираєш.
Подорож легка,
Якщо валіза неважка.
Спорядження – 7 кг
Фізкультхвилинка.
Здоров'я хочеш гарне мати
корисні продукти треба вміти вибирати.
2)
- 70 г.
- ? г.
Компутик хоче перевірити, чи уважний ти у повсякденному житті? Вибери справжній світлофор, у якого червоне світло розташоване вище, ніж зелене, а жовте – між червоним і зеленим.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Фізкультхвилинка.
Робота з геометричним матеріалом.
1.Чим подібні ці фігури? Що в них однакове? Це – чотирикутники.
2. Серед даних фігур є три циліндри і 3 куби. Вибрати, під яким номером циліндри, а під яким куби?( На дошці зображення цеглин, а під ними номери.)
1 2 3 4 5 6
Із кожного зображеного круга вирізали менший круг. Із круга якого кольору вирізали найбільший круг?
Встанови послідовність.
Встанови послідовність між серією малюнків, розклади їх вряд і прочитай слово. (Молодці!)
VII. Підсумок уроку.
1.Гра «Мікрофон» .
– Як називаються числа при додаванні?
– Яку дію виконуємо, шукаючи суму?
– Скільки десятків і одиниць у числі 86?
– Яку дію виконуємо, якщо зменшуємо число на одиницю?
2. Гра «Продовжте речення».
і зеленого, якщо «ні».
Обчислювати приклади на додавання і віднімання в межах ста.
3. Рефлексія.
Слово вчителя .
Що сказати хочу, друзі,
Як сказав один поет:
Виростайте, пізнавайте,
А не знаєте – вивчайте
Знань у скриньку наховайте.
Вони в світі найдорожчі
І не купиш їх за гроші.
Ви, малята, молодці,
Працювали від душі.
1