Урок математики
Клас: 1
Підручник: Н.Листопад
Тема тижня: Транспорт
Тема уроку: Назви чисел від 40 до 50. Утворення чисел, запис чисел, читання чисел. Перетворення іменованих чисел. Обчислення виразів. Розв'язування задач
Мета: ознайомити учнів із назвами чисел від 40-50, їх утворенням, записом, читанням; вчити обчислювати вирази, розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати пізнавальний інтерес до транспорту.
Предметні компетентності: учень називає та записує числа від 40-50; розв'язує задачі та обчислює вирази.
Ключові компетентності: вміння вчитися – учень дотримується організації робочого місця, співпраці в груповій роботі; інформаційно-комунікативна- знаходить завдання в підручнику, орієнтується на сторінці зошита; загальнокультурна- дотримується правил поведінки на уроці; здоров’язбережувальна – в учня правильна постава, бере участь у хвилинках відпочинку; соціальна- учень дотримується чистоти робочого місця.
Обладанання: підручник, ноутбук, дошка, картинки, авто-смайлики, записи на дошці, іграшковий транспорт, фліп-чарт.
Тип уроку: комбінований
Вид уроку: інтегрований
Хід уроку:
1. Організація класу.
Вірш
Сядьте, діти, всі рівненько.
Усміхніться всі гарненько.
Настрій на урок візьмемо
й працювати розпочнемо.
2. Робота над чистомовкою. (фронтальна робота)
Ій-ій-ій — за кермом сидить водій
ак-ак-ак — в небі синьому літак
ай-ай-ай — ми сіли у трамвай
ири-ири-ири — всі ми пасажири.
-Сьогодні ми відчуємо себе пасажирами, а може й водіями деяких видів транспорту, а яких ви дізнаєтесь виконуючи завдання. Поїхали.
3. Усний рахунок. Гра «Потяг»
- По одному називаємо ім'я, торкаємось обома руками однокласника і не відпускаємо його, проговорюємо число, а йому слід назвати наступне число.
33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40.
- Який вид транспорту ми утворили? (Потяг)
- Для чого він потрібний?
4. Робота з підручником с.94.
- Скільки бананів у одній купці? (10)
- Скільки таких купок? (4)
- Скільки це десятків? (4)
- Скільки бананів окремо? (3)
4 дес.+ 3 од. = 43
4 дес.+ 4 од. = 44
4 дес.+ 5 од. = 45
5. Робота з LEGO (робота в групах)
- Побудуйте вежу з кубиків лего в порядку зростання.
40 — 50.
- Прочитайте, що утворилось?
Загадка
Від села і до села,
де дорога пролягла,
перевозив дім людей: і дорослих , і дітей.
- Для чого потрібний автобус?
6. Письмо в зошиті (робота в групах)
- Напишіть цифри у зошит від диктовку.
І гр. - 27, 66
ІІ гр. - 41, 82
ІІІ гр. - 74, 34
ІV гр. - 59, 95
_ І Т А К (літак)
- Для чого потрібний літак?
7. Пальчикова гімнастика.
- пограйте на фортепіано.
- розімніть пальчики.
- проїдьте потягом по рейсах.
8. Обчислення виразів (групова робота)
- Запишіть слово “Приклади”.
- Обчисліть по 3 вирази в зошит.
- Запишіть розв'язки на світлофорі.
- Складіть з частинок вид транспорту. (трактор)
-Для чого він потрібний?
9. Задача.
17 шоколадних фігурок.
10 — чорний фігурок.
? - решта білих фігурок.
- Яка умова задачі?
- Яке запитання задачі?
- Який розв'язок задачі?
17-10 =7 (б.)
“Що зайве?”
Велосипед мотоцикл автомобіль
- Для чого служить автомобіль?
10. Руханка “Угадай звук транспорту” (включити звуки в ноутбуці)
- Кожна група має свою назву, якщо вона чує свій звук, то присідає 5 разів та сідає за парту.
11. Гра “Геометричні фігурки”
- Діти складіть з цеглинок “LEGO” (називаю фігурки).
12. Гра “Перетворення”
15 см = _ дм _см
14 см = _ дм _см
10 см = _дм _см
19 см = _дм _см
13. Нерівності (робота в зошиті з ДО).
56 і 60 61 і 63
64 і 57 55 і 65
14. Креслення відрізків.
5 см, 9 см., 1 дм.
15. Мій настрій.
- Назвіть числа від 40 - 50.
- Які види транспорту ми сьогодні пригадали? Які вам ще відомі?
- Позначте свій настрій на транспорті.
- Покажіть.
1