МАТЕМАТИКА 1 КЛАС
Тема: Повторення вивченого матеріалу. Узагальнення і систематизація знань учнів. Підсумок за рік.
Мета: Узагальнювати навички додавання та віднімання чисел, поняття числа і натуральної послідовності чисел. Вправляти учнів у розв’язуванні задач вивчених видів, розвивати логічне мислення, мовлення; працювати над розвитком уваги, спостережливості. Виховувати естетичні смаки, любов до природи, чуйність, доброту, старанність, гуманне ставлення до усього живого.
Обладнання: картки для усної лічби, демонстраційні таблиці, предметні малюнки, лічильний матеріал, діапроектор.
Тип уроку: урок-узагальнення знань.
Хід уроку:
(учні вітаються, повернувшись до присутніх)
Всі сідайте тихо, діти,
домовляємось не шуміти,
руку гарно підіймати,
на уроці не дрімати,
а знання всім показати.
Мудра Сова просить нас про допомогу: повернути лісових школярів на уроки. Адже вони не можуть потрапити до лісу. Для цього потрібно виконати завдання Чаклуна.
А щоб допомогти Сові, нам потрібні:
Уважні
Розумні
Організовані
Кмітливі, дружні і веселі діти
Тому девізом нашого уроку є:
Думай, працюй, встигай!
Розум, вміння, проявляй!
Активним і уважним будь
І про кмітливість не забудь!
Сьогодні у нас незвичайний урок. Нам доведеться розчаклувати лісових мешканців, які потребують нашої допомоги. Ми будемо виконувати завдання Чаклуна. А для цього нам потрібно повторити вивчений матеріал, узагальнити і систематизувати наші математичні знання, здобуті протягом навчального року.
То ж гаразд, часу не гаєм
І урок вже починаєм.
А. Каліграфічна хвилинка.
Урок продовжимо без зупинки
з каліграфічної хвилинки.
Приготуйтесь до письма:
Сядем рівно,
Спинка прямо,
Зошит з нахилом кладем.
Цифри старанно ведем.
Б. Математичний диктант.
Він маленький і вухатий,
Попелястий, волохатий.
Високо стрибає і спритно тікає,
Дуже куций хвостик має.
(Зайчик)
Усний рахунок з використанням Lego (на екрані)
МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ
(Перевірка диктанту: 15,1,3,16,6,20
В. Математичні ігри.
«Кубування». Теорія на гранях куба.
Завітав сьогодні в клас
на урок знову до нас
кубик, діти, непростий,
кубик, діти, чарівний.
На гранях куба: - назвати числа при додаванні;
Гра «Вгадай число».
У цього числа: 1 десяток, 3 одиниці;
1 десяток, 0 одиниць;
2 десятки, 0 одиниць;
1 десяток, 7 одиниць.
Гра «Я задумала число».
Гра «Футбол» (з використанням м’якої іграшки м’ячика)
(назвати наступне, попереднє число, сусіди чисел)
Ви молодці, впорались із завданнями Чаклуна і Зайчик повертається до «Лісової школи».
А. Розв’язування математичних виразів.
- Ось і ще одно звірятко просить допомогти йому потрапити до лісу.
Це: Руденька і хитренька,
Невелика й немаленька.
Вона- вовчику сестричка,
Здогадались- хто ? (Лисичка).
(На екрані з’являються вирази)
8+2 11 7+0 10 8-0 8
16-6 10 18-8 11 47-7 50
13-3 9 22-2 20 66-6 60
Діти самостійно розв’язують поданні завдання. По закінченню роботи, по одному учневі з свого варіанту, виходять по черзі до дошки і маркером у пропущеній клітинці ставлять знак рівності- «більше», «менше», «дорівнює».
(-Хто поставив інший знак?)
Ви молодці, впорались із завданням Чаклуна і Лисичка теж повертається до «Лісової школи».
Б. Розв’язування задач.
- А хто це до нас поспішає?
Що за дивна непосида
На стежинку шишки кида.
З гілки скік та скік на гілку
Ви впізнали хто це?
(Білка)
- Білочка теж не може потрапити до лісу.
Щоб допомогти Білочці, нам потрібно виконати наступне завдання:
(на екрані з’являється скорочений запис задач)
білих грибів – 10
лисичок – 4
скільки разом грибів?
- За малюнком складемо умову задачі.
Аналіз задачі:
- Задача про що? (про гриби)
- Скільки білих грибів знайшла Білочка?
- Скільки лисичок знайшла Білочка?
- Що питається в задачі? Що означає слово «разом»?
- Як будем розв’язувати?
(запис розв’язку задачі учнями в зошиті, 1 учень- біля дошки).
- Давайте до умови цієї задачі, запитання перебудуємо так, щоб задача розв’язувалась дією віднімання.
(На скільки більше Білочка знайшла білих грибів?) Розв’язуємо усно.
Час настав для відпочинку- проведено фізкультхвилинку.
(на екрані з’являються жабки)
Дві веселі жабки рахували лапки:
- В тебе п’ять і в мене п’ять
Ми умієм рахувать.
Вийшов бусол з комишу:
- Вас до школи запишу!
Жабки миттю до води
Поховались хто куди.
- І чого було тікати?
- Бо не вмієм рахувати.
(відео супроводжується на екрані)
2 задача
(на екрані з’являється умова другої задачі)
Було -10 л меду
У діжці – 7 л
У банці - ? л
За малюнком складемо умову задачі. (діти складають задачу)
Аналіз задачі:
(запис розв’язку задачі учням в зошиті, 1 учень – біля дошки)
Ви молодці, впорались із завданням Чаклуна і Білочка теж повертається до «Лісової школи».
В. Віршовані задачі.
А ось і ще одне звірятко поспішає за допомогою:
Він влітку медом ласував,
Досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг
Позіхнув і спати ліг.
Бачив, чи не бачив сни,
А проспав аж до весни.
(Ведмідь)
Щоб допомогти йому, нам потрібно виконати наступне завдання Чаклуна:
Робить вулики ведмідь.
Він зробив їх тільки 7 –
На два менше, ніж хотів.
(9)
2) Заєць вуха насторожив-
Ліс шумів із всіх кінців.
Хто сказати мені може
Скільки вух у трьох зайців?
(6)
Ви швидко впоралися із цими задачами Чаклуна і Ведмедик теж повертається до «Лісової школи».
Г. Побудова відрізків.
А ось між листями і гілками
По вузькій доріжці
Біжить клубок з голками
На коротеньких ніжках.
(Їжачок)
(на екрані з’являється завдання)
Накреслити два відрізки.
Довжина першого відрізка -7 см
Другий відрізок - на 5 см довший.
(діти в зошитах креслять 2 відрізки, 1 учень- коментує розв’язок)
Ви молодці, швидко впорались із завданням Чаклуна, Їжачок теж повертається до «Лісової школи».
Ґ. Розпізнавання геометричних фігур.
і з нетерпінням чекають на урок.
Але нема ще кого?
(Сови)
(на екрані з’являються геометричні фігури, діти називають їх)
Ви молодці, перемогли Чаклуна і допомогли мешканцям лісу потрапити додому.
Гра «мікрофон»