Математика(урок №___)
Тема уроку. Запис і розв’язання задачі виразом
Мета уроку.
Формувати в учнів ключові компетентності, а саме:
- вміння вчитися – самоорганізуватися до навчальної діяльності у взаємодії, планувати свої дії, доводити роботу до кінця; вчитися контролювати свої дії;
- загальнокультурну компетентність – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлювати свою думку;
- соціальні компетентності – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, виявляти ініціативу, використовувати різні ролі й функції в колективі;
- громадянську компетентність – бережливо ставитися до природи;
- здоров’язбережувальну компетентність – усвідомлювати здоров’я як вищу життєву цінність.
Формувати в учнів предметні компетентності:
- удосконалювати навички додавання і віднімання чисел в межах 100.
- актуалізувати знання назв математичних виразів — сума і різниця, вміння читати й записувати математичні вирази, що містять дужки, знаходити значення математичних виразів;
- розвивати навички розв’язування простих і складених задач,
- ознайомити учнів із записом розв’язання задачі виразом
- розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість.
Хід уроку:
І. Організація класу. Перевірка готовності до уроку.
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він зимовий та цікавий,
Тож гостей зібрав чимало.
Повернімося обличчям до гостей,
Усміхнімося і промовим : «Добрий день!»
II.Мотивація навчальної діяльності.
1.Налаштування на урок.
- Тож налаштуємося на урок і промовимо із заплющеними очима вислови:
Я - учень.
Я ходжу до школи.
Мене вчать вчитися.
Я все розумію.
Я хочу все знати.
2. Ознайомлення з девізом.
А тепер девіз згадаймо
І урок наш починаймо!
А девіз нашого уроку:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Сьогодні я подарую вам урок, на якому ми продовжуватимемо розв’язувати складені задачі, будемо записувати розв’язок задачі виразом і продовжимо вдосконалювати обчислювальні навички.
ІV. Актуалізація опорних знань.
1.Число, класна робота
Яка у нас сьогодні дата?(2 грудня). Це початок…(зими)
Сьогодні до нас на урок завітала чарівна Зима. Вона прийшла не сама,а з ялиночкою. Але ялиночка ця сумна, тому що вона хоче бути чарівною. А стати ялиночка зможе чарівною тільки тоді коли буде вся в прикрасах. А де ж нам взяти прикраси ? В цьому нам допоможе Зимонька. Якщо ми виконаємо всі її завдання, то ми отримаємо новорічні іграшки. За кожне правильно виконане завдання ви будете отримувати наліпки. В кого буде найбільше – той першим почне прикрашати ялиночку. Я бажаю вам успіхів.
2.Хвилинка каліграфії
Сьогодні у нас 2 число,отже і запишіть каліграфічно перше число 2. А кожне наступне число збільшуємо на 2 і записуємо.
- Молодці, ви впорались із завданням.
3. Бліц-опитування
-Як називаються числа при додаванні?
-При відніманні?
-Як знайти невідомий доданок?
-Як знайти невідоме зменшуване?
- Від’ємник?
-А щоб дізнатися на скільки одне число більше, або менше від іншого, треба…(від більшого-менше)
- Яка послідовність дій при розв’язуванні виразів ?
4. Усний рахунок «Цеглинки».
Будуємо башенку з цеглинок.
5. Актуалізація вміння обчислювати значення виразів на дві дії.
Робота з підручником. Самостійна робота( 1 варіант- 1верхній рядок; 2 в. – 2 нижній рядок). Взаємоперевірка.
V. Вивчення нового матеріалу.
- А тепер давайте пригадаємо ,з яких частин складається задача ? (із умови і запитання,розвязок,відповідь)
- Що таке умова? (це те , що відомо в задачі)
- Що таке запитання задачі? (це те, що треба знайти в задачі)
- Про що має запитуватись у задачі, щоб це була задача на знаходження суми?
- Наведіть приклад простої задачі на знаходження суми .
- Про що має запитуватись у задачі на знаходження різниці?
- Наведіть приклад простої задачі на знаходження різниці.
2. Робота над задачею з презентації (сл..11-13)
3. Фізкультхвилинка (рухлива). «Танцюй завзято, щоб вірус прогнати»
4.Робота з підручником.( слайд 16-17)
Розгорніть підручник на сторінці 53 і уважно читаємо завдання №2
VI. Закріплення обчислювальних навичок.
VIІ. Домашнє завдання. Обчисли вирази на сніговичках і розфарбуй)
VIІI. Підсумок уроку.
Сьогодні на уроці було цікаво___________________
Я запам’ятав (запам’ятала)_____________________
Я навчився (навчилась)________________________