Конспект уроку з математики для 2 класу + презентація на тему "Додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток"

Про матеріал
Уміння учнів застосовувати прийоми усного додавання двоцифрових чисел у процесі розв’язування задач, обчислення виразів, творчо працювати над задачею; розвивати логічне та критичне мислення, вміння узагальнювати, математичну грамотну мову;продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату.
Перегляд файлу

Результат пошуку зображень за запитом "цибуля"Результат пошуку зображень за запитом "сало копчене"

 

 

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "солодка паприка"Результат пошуку зображень за запитом "морква"

 

 

 

 

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "мясо свинини"Пов’язане зображення

 

 

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "страва бограч рецепт"

 

 

 

 

Перегляд файлу

Результат пошуку зображень за запитом "сало копчене"

Результат пошуку зображень за запитом "цибуля"

Результат пошуку зображень за запитом "солодка паприка"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "мясо свинини"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "страва бограч рецепт"

Результат пошуку зображень за запитом "морква"

Пов’язане зображення

 

 

 

 

 

 

Перегляд файлу

2 клас

Тема. Додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток.

Очікувані результати: розуміє сутність прийомів усного додавання й віднімання чисел: частинами, порозрядно;

застосовує в обчисленнях правила додавання числа до суми, суми до числа, у межах 100 з переходом через розряд;

коментує свої дії під час виконання обчислень;

володіє обчислювальними навичками додавання  з переходом через розряд у межах 100;

перевіряє правильність виконання додавання  відомими способами.

 

Мета. Формування предметних компотентностей: актуалізувати вміння учнів застосовувати прийоми усного додавання двоцифрових чисел у процесі розв’язування задач, обчислення виразів, творчо працювати над задачею; розвивати логічне та критичне  мислення, вміння узагальнювати, математичну грамотну мову;

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися:    розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні  дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників ; формулювати здатність досліджувати математичні явища, робити висновки, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;

громадської: розширити знання учнів про страви, виховувати повагу один до одного

 Форма проведення: математичне кафе

 Тип уроку:  узагальнення і систематизації знань              

Обладнання. Презентація до уроку, відео-фізкультхвилинка,  роздатковий матеріал: картки, серветки, сертифікати, дитячий кухонний гарнітур, головні убори повара, ревізорів.

 

Перебіг уроку

І. Організація класу до уроку. Слайд №1

1.Привітання з учнями та створення сприятливого психологічного комфорту.

Вчитель. Готуючись до уроку, я приготувала незвичні подарунки. Ви не зможете забрати їх додому, комусь подарувати, але на душі у вас стане тепліше. Приготуйте праву долоньку для подарунків .

   Я дарую вам щиру посмішку,  любов,  доброту, здоров’я, мир і добро. Затисніть подаруночки у правій долоньці. А тепер приготуйте ліву. У цю долоньку я вам поставлю увагу, кмітливість, старанність, акуратність – усе те, що вам необхідне на уроці. А для того, щоб у наших гостей теж був хороший настрій - привітайтесь і поділіться своїм подарунком з правої долоньки.(«повітряний поцілунок»).

     Сьогодні у нас випала незвичайна нагода відвідати «Математичне кафе». Слайд №2

Тільки у цьому кафе ми матимемо змогу скуштувати апетитні задачі,  відчути неповторний смак виразів. Надіюся, що у вас уже розгорівся апетит до знань? Тому розпочинаймо.

  1. Перевірка готовності робочих місць до уроку.
  • Чи всі готові до уроку математики. Чудово!

Але спершу приготуймо стіл до вживання страв.

  • Який зараз місяць?
  • Яке сьогодні число?

Запишіть сьогоднішню дату. Слайд № 3

  • Гарного вам апетиту до навчання і успіхів у вивченні математики!

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 Сьогодні у нашому кафе вечірка присвячена додаванню двоцифрових чисел з переходом через десяток. Слайд № 4

 План  уроку Слайд №5

Кожен заклад харчування має меню. Є воно і у нас.

- Отже,  меню нашого уроку. (зачитати)

 

Закуски

 

 

 

Усний рахунок

Математичний диктант «Ідеальна шарлотка»

Хвилинка

ерудита

Основні страви

Фірмова страва із невідомих інгредієнтів

Танець «Якщо ти щасливий»

Робота дослідників

Десерт

Гра «Зустріч з ревізором» 

Нагородження

 

ІII. Контроль,  корекція знань, закріплення знань.

1. Усний рахунок Слайд №6

- Отож, розпочнемо наш урок з усного рахунку. Якщо ви обчислите вирази, то дізнаєтесь режим роботи нашого кафе.

 

29 – 20 = 9;  14 + 6 =20;  50 – 40 = 10; 17 – 16 – 1= 0; 15 +5 – 20=0

 - Отже, кафе працює з 9 години 20 хв, до 10  год 00 хв. Слайд №7

А зараз будьте уважні.

  1. Математичний диктант. «Ідеальна шарлотка» Слайд №8

    В Україну цей десерт, прийшов із Франції, став популярним. І назва шарлотки пов'язана з ім'ям королеви Шарлотти.

Будете цифрами красиво, каліграфічно записувати.

 

1 дес.6 од. – яєць; 3 дес. 7 од. – яблук; 8 дес. 4 од. - муки;  2 дес. 5 од. – цукрової пудри; 4 дес. – вершкового масла; 2 дес. 3 од. - сметани; 1 дес. 4 од. - крохмалю; 4 дес. 5од. – мелених сухарів; 1 дес.2 од. - кориці

( 16, 37, 84, 25, 40, 23, 14, 45, 12 )

Давайте перевіримо ці числа.  Самоперевірка. Слайд №9

Каліграфічна хвилинка (Хвилинка ерудита)

-Охарактеризуйте числа:

- Напишіть каліграфічно число 12. Слайд №10

  1. Обчислення виразів зі змінними. Робота в парах (на дошці таблиця)

ФІРМОВА СТРАВА З НЕВІДОМИХ ІНГРЕДІЄНТІВ Слайд №11

На ваших столах є серветки. Прошу розгорнути їх і виконати завдання.

Знайти значення виразу 18+а, якщо а = 25;          (43)

Знайти значення виразу 36+а, якщо а=29             (65)

Знайти значення виразу а+43, якщо а=19             (62)

Знайти значення виразу а+69, якщо а=15;            (84)

Знайти значення виразу а+в, якщо а=36, в=47;    (83)

Знайти значення виразу а+в, якщо а=48,в=48.     (96)

Знайти значення виразу 20+30                                (50)

Кожне отримане число відповідає  якомусь інгредієнту, яке зображено у вас на серветці. Якщо, ви його виконали то зачитуєте вираз і записуєте вірну відповідь під інгредієнтом.           (Учні зачитують вирази та підписують інгредієнти) Слайд №12

  • Ось саме з таких інгредієнтів складається наша фірмова страва, а називається вона – «Бограч». Це угорський диво-суп з різними видами м’яса, з солодкою паприкою.
  • А як ви думаєте, чому на слайді зображено казанок? Невже це теж інгредієнт?

Так, справжній бограч готують у казанку на вогні. Він тоді набагато смачніший ніж той, що приготовлений на плиті.

  1. Фізкультхвилинка

  У кожному кафе є танці і ми зараз з вами трішки відпочинемо.

   Бесіда. (поділення на групи, картки із посуду, та побутової техніки)

  • Діти, ми знаємо, що кожна кухня у кафе, ресторані, будинку не може обійтися без посуду та побутової техніки, для того щоб приготувати смачні страви.

 

  • А, що ви хотіли б подарувати своєму другові із цих предметів? Виберіть будь ласка на картках. Тільки не забувайте, даруйте другу те, що ти хотів би собі? 

         (5 предметів зеленого, 5 предметів оранжевого кольору) 

А, тепер розташуйтеся по групкам за кольорами.

      4. Робота в групах (повторення правил роботи в групі, подавання сигналів

 Слайд №13

     (Картки із завданнями)

  • Діти, у вас є картки із завданнями ознайомтеся із ними
  1. Завдання: Порахуйте скільки всіх учнів у нашій школі в початкових класах?

(42 учні)  

Діти, нашому комірнику, Світлані Володимирівні потрібно на нашу шкільну їдальню закупити чашки, дівчаткам рожевого кольору, хлопчикам синього.

  1. Завдання (1 групі): Скільки всього чашок потрібно дівчаткам? (22)
  2. Завдання (2 групі): Скільки всього чашок потрібно хлопчикам? (20)
  • Діти, зараз на вулиці дуже прохолодно, і всім вам потрібні вітаміни. А ви знаєте, що вітаміни містяться у фруктах.
  1. Завдання: Вам зараз потрібно вичислити скільки яблук і бананів потрібно всім учням початкової школи? (84)
  2. А зараз на звороті аркуша написано скільки всіх учителів у нас в школі, додайте до цієї останньої відповіді і скажіть мені результат. (99)

        V. Узагальнення і систематизація отриманих знань.

  1. Обчислення виразів з коментуванням

Зустріч з ревізором (Оля Фреймут – Діана, Микола Тищенко Ігор) Слайд №14

  • А чи хочете ви перевірити, чи на належному рівні працює кафе? Пропоную вам побувати  у ролі ревізорів  дівчатка - Олі Фреймут , а хлопці -  Миколи Тищенка.
  • А я зіграю роль повара. Ласкаво прошу вас оглянути моє робоче місце і перевірити на правильність обчислені вирази, які знаходяться у посудинах. (Діти і вчитель одягають головні убори. Діти – бахіли, вчитель – шапку повара. Підходять до дитячої кухні, витягують з посудин вирази і обчислюють коментуючи. Кажуть чи вірно приготовлена страва, чи ні. )

З5+27=62  (так 62)

23+69=91 (ні 92)

29+29= 48 (ні  58)

17+18=35 (так)

75+17=92 (так)

35+15=50 (так)

62+19=83 (ні 81)

35+16 = 51 (так)

37+33 =  71(ні 70)

33+29 = 62 (так)

VI. Підсумок уроку. Слайд №15

  • Шановні відвідувачі кафе. Прийшов час зачиняти наш заклад. Скажіть, яка страва вам смакувала найбільше? Чи хотіли б ви ще сюди завітати?
  • Діти, нам щойно прийшов лист від ревізорів Ольги Фремут та Миколи Тищенка, вони прислали нам таблички, що Ревізор рекомендує наше кафе. Але їх тут дуже багато. Візьміть собі табличку зеленого кольору, якщо ви вважаєте що чудово справилися із всіма завданнями. Візьміть жовтого кольору, хто вважає що він працював не на повну силу.

    На завершення нашої зустрічі хочу побажати вам хорошого апетиту до вивчення математики. Адже набуті зараз знання і вміння вам обов’язково знадобляться у житті. Дякую за співпрацю. Урок завершено.

     VII. Домашнє завдання (за вибором) Слайд № 16

       Виберіть блюдо яке вам більше сподобалося, а на звороті  завдання, яке вам потрібно виконати дома.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 клас

Всього      учнів

12

Дівчаток

5

Хлопчиків

7

2 клас

Всього      учнів

10

Дівчаток

                4

Хлопчиків

                 6

3 клас

Всього      учнів

13

Дівчаток

               10

Хлопчиків

                 3

4 клас

Всього       учнів

7

Дівчаток

                3

Хлопчиків

                 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Знайти значення виразу 18+а, якщо а = 25;

Знайти значення виразу 36+а, якщо а=29

Знайти значення виразу а+43, якщо а=19

Знайти значення виразу а+69, якщо а=15;

Знайти значення виразу а+в, якщо а=36, в=47;

Знайти значення виразу а+в, якщо а=48,в=48.

Знайти значення виразу 20+30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Чудово всім настрою!!!Успіхів на уроці!!!

Номер слайду 2

Номер слайду 3

13 листопада Класна робота

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Меню Закуски Усний рахунок. Математичний диктант «Ідеальна шарлотка» Хвилинка ерудита Основні страви Фірмова страва із невідомих інгредієнтів. Танець «Якщо ти щасливий» Робота дослідників Десерт Гра «Зустріч з ревізором» Нагородження

Номер слайду 6

Усний рахунок 29 – 20 = 14 + 6 = 50 – 40 = 17 – 16 – 1= 15 +5 – 20=9201000

Номер слайду 7

Ми працюємо: З 9 год. 20 хв. до 10.00 год.

Номер слайду 8

Ідеальна шарлотка

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Фірмова страва з невідомих інгредієнтів Знайти значення виразу 18+а, якщо а = 25;Знайти значення виразу 36+а, якщо а=29;Знайти значення виразу а+43, якщо а=19;Знайти значення виразу а+69, якщо а=15;Знайти значення виразу а+в, якщо а=36, в=47;Знайти значення виразу а+в, якщо а=48,в=48. Знайти значення виразу 20+30

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Пригадаємо правила роботи в групі *Перед початком оберіть командира.*Уважно прочитайте завдання.*Говоріть по черзі, вислуховуйте думку кожного.*Презентуйте виконану роботу.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Меню Закуски Усний рахунок. Математичний диктант «Ідеальна шарлотка» Хвилинка ерудита Основні страви Фірмова страва із невідомих інгредієнтів. Танець «Якщо ти щасливий» Робота дослідників Десерт Гра «Зустріч з ревізором» Нагородження

Номер слайду 16

Домашнє завдання(за вибором учнів) Виберіть блюдо яке вам більше сподобалося, а на звороті завдання, яке вам потрібно виконати дома.  

zip
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 лютого 2020
Переглядів
1126
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку