Криворізький державний педагогічний університет
Психолого-педагогічний факультет
Кафедра початкової освіти
КОНСПЕКТ УРОКУ З МАТЕМАТИКИ
В 2-б класі
На тему:
Знаходження невідомого множника. Задачі на конструювання геометричних фігур
Підготувала:
студентка-практикантка
групи ПНП-15
Желізняк Ю.В.
Методист:
Онищенко І.В.
______________________
(оцінка, підпис)
Учитель:
Горшкова Л.В.
______________________
(оцінка, підпис)
Кривий Ріг – 2019
Тема: Знаходження невідомого множника. Задачі на конструювання геометричних фігур
Мета: ознайомити учнів з правилом знаходження невідомого множника; закріпити знання табличних випадків ділення на 4; навчати застосовувати їх під час розв'язання прикладів і задач; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, довільну увагу, пам'ять, мовлення; виховувати інтерес до математики.
Обладнання: танграми, презентація.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Клас: 2.
Дата проведення: 27.02.2019
Місце проведення: КПГ №24, каб.301
Хід уроку
I. Організація класу
1. Привітання
Пролунав дзвінок –
Починаємо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці.
2. Перевірка готовності до уроку
– Уважно перевірте, чи є у вас на парті підручник та зошит.
II. Актуалізація опорних знань
1. Усна лічба
1.1. Гра «Не скажу!».
За завданням учителя учні лічать, наприклад, від 1 до 40, а замість чисел, які діляться на 4, говорять «Не скажу!». Ці числа учитель записує на дошці. З’являється запис: 4; 8; 12; 16; 20 і так далі. Потім з кожним із записаних чисел учні називають приклади: 16 : 4 = 4; 20 : 4 = 5 і так далі.
1.2. Математичний диктант( нагадати у,в, на)
Запис в зошит 27 лютого Класна робота Математичний диктант
• Частку чисел 18 і 3 збільшити на 6.
• Суму чисел 9 і 15 поділити на 3.
• Добуток чисел 6 і 2 поділити на 3.
• Добуток чисел 6 і 2 зменшити на 3.
Відповіді: 12, 8, 4, 9.
1.3. Відновлення рівностей.
2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням
Запис числа, Класна робота
27 лютого
Класна робота
4 8 12 16 20 24 28 32 36.
– Запишіть лише відповіді то таблиці множення на 4.
III. Повідомлення теми і мети уроку
– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як знайти невідомий множник.
Оголошення додаткового завдання ( 12 балів)
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 118-119)
Завдання 709. Коментоване розв'язування прикладів
Один учень біля дошки розв’язує і пояснює, якою властивістю він скористався.(від перестановки множників добуток не змінюється)
4*5=5*4=20
4*7=7*4=28
4*9=9*4=36
Завдання 710
Учні з місця складають приклади за таблицею і розв’язують їх.
Висновок: щоб знайти невідомий множник, потрібно добуток поділити на відомий множник.
3*7=21
4*3=12
6*3=18
8*3=24
Завдання 711. Коментоване розв'язування рівнянь на дошці
Учні пригадують, як знайти невідомий множник.
Запис в зошиті Рівняння 711
Х*3=12 4*х=16
Х=12:3 х=16:4
Х=4 х=4
Х*4=16 4*х=20
Х=16:4 х=20:4
Х=4 х=5
Завдання 712
Запис в зошиті Задача 712
Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язання задачі.
– Що нам відомо з задачі?(Софійка вирізала 12 кольорових прапорців, а Славко – в 4 рази менше).
– В 4 рази менше – це яка дія?
– Про що питається в задачі?
– Отже, що ми будемо шукати першою дією?
– А другою?
Запис «План»
План
1) Скільки прапорців вирізав Славко?
2) Скільки прапорців вирізали діти?
Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити.
Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.
– Щоб знайти, скільки прапорців вирізав Славко, що нам потрібно зробити?(12:4)
– А чому саме «:»?
– Щоб знайти, скільки прапорців вирізали діти що треба зробити?(3+12=15)
Завдання 713. Самостійна робота
Завдання 714. Колективне виконання завдання
Робота з екранчиками
– Подумайте, як ми можемо отримати 2 тикутника?
– Та ще 1?
Завдання 715. Практична робота
– Якими способами ми можемо поділити квадрат на 4 рівні частини?(горизонтально/вертикально; по діагоналях)
– Чи можемо ми скласти з чотирьох рівних частин 2 квадрати, якщо поріжемо таким способом (Діти доходять висновку що ні)
– А якщо ми поріжемо по діагоналях, чи можемо ми скласти 2 квадрати (так)
Завдання 716
– Набираємо в посудину 7 літрів.
– Відливаємо 2 л в іншу посудину.
– Виливаємо з посудини 2 л.
– Відливаємо з посудини(7л)(там залишилося 5) 2 літри в посудину.
– В більшій посудині залишається 2 л.
7 – 2 – 2 = 3 л.
2 л |
7 л |
0 |
7 |
2 |
5 |
0 |
5 |
2 |
3 |
2. Фізкультхвилинка
Руки в сторони
Та в гору.
На носочки піднялись,
Подивись на долоньки вгору
Та донизу поклонись.
Повертаємося вправно, гарно
Все виконуємо справно.
Вліво, вправо повернулись
Та сусіду усміхнулись.
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Розв'язування і порівняння задач
По ? кг 2 кор., 4 кг
По 4 кг 2 кор., ? кг
– Чим схожі задачі? Чим різняться?
(У магазин привезли 2 коробки печива загальною масою 4 кг. Скільки важить одна коробка?
У магазин привезли 2 коробки печива, по 4 кг в кожній. Яка маса всіх коробок?)
2. Робота з танграмами
Завдання по рядах ( 1 ряд – заєць, 2 ряд – пес, 3 ряд – кіт)
Діти які впоралися із завданням переходять до розв’язання виразів (по варіантах)
3. Розв'язування логічної задачі
У змаганнях з бігу Іванко, Павлик і Дмитрик посіли перші три місця (1-ше, 2-ге, 3-тє). Яке місце посів кожен з хлопчиків, якщо Павлик посів не друге і не третє місце, а Дмитрик – не третє?
Відповідь:
|
Іванко |
Павлик |
Дмитрик |
1 |
- |
+ |
- |
2 |
- |
- |
+ |
3 |
+ |
- |
- |
VI. Підсумки уроку
– Як називаються числа при дії множення?
– Як знайти невідомий множник?
VII. Домашнє завдання
С. 119, завдання 717; 718.