Конспект уроку з математики
для 2 класу
(Урок- мандрівка до лісової школи)
на тему:
«Вирази з дужками на дії різних ступенів. Вимірювання і порівняння довжин відрізків. Вправи на запам’ятовування таблиці множення числа 3»
Підготувала:
Бордюг Світлана Іллівна,
вчитель початкових класів
ОЗ «Новоаврамівський ліцей»
Хорольської міської ради
Лубенського району
Полтавської області
Урок- мандрівка до лісової школи
Тема: Вирази з дужками на дії різних ступенів. Вимірювання і порівняння довжин відрізків. Вправи на запам’ятовування таблиці множення числа 3. (Автори підручника: Наталя Будна, Марко Беденко).
Мета:
Навчальна:
Розвивальна:
Виховна:
Компетентності, що формуються:
Очікувані результати:
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку:
- Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Ми помандруємо з вами до лісової школи, в якій навчаються звірята. Під час подорожі та гостин нам треба розв’язати багато прикладів і задач. Візьмемо із собою розум, спостережливість, кмітливість, а також знання. Для подорожі слід обрати транспорт. Ми будемо їхати на потязі. Дозвіл на проїзд матиме тільки той, хто правильно розв’яже приклади. Кожен виконує лише одну дію.
ІІІ. Усна лічба:
10-6+3 4+6-8 8-8+15 67-42+3 47-7+31 25-6-7
10-4+7 1+8+8 2-0+7 25+34-8 15-9+4 18+7-5
ІY.Актуалізація опорних знань:
- На нас зустрічає Лісовичок. І як гостинний господар приготував нам гостинці: кому – печиво, а кому – бублик.
- На які геометричні фігури вони схожі? На попередньому уроці ми почали знайомство з цими фігурами. Тож пригадаємо.
Робота в групах
- У кожної групи є картка. Потрібно з’єднати початок з продовженням:
Коло – замкнена лінія,… обмежена колом.
Круг – це частина площини… яка є межею круга.
Радіус – це відрізок, що сполучає… дві точки кола і проходить через центр
Діаметр - це відрізок, що сполучає… центр кола з будь-якою точкою на колі
Y. Засвоєння навчального матеріалу:
- І ось ми прийшли до лісової школи. Хто в ній є учителем, відгадайте?
Вдень спить, вночі літає,
Мишенят малих лякає.
- Сови поширені по всій земній кулі. В Україні водиться 12 видів. Це пугач, біла сова, сич, сова бородата та інші. Довжина тіла від 17см до 74см, маса від 50г до 3кг 250г. Голова велика, з круглим «лицьовим диском». У кладці від 2 до 9 яєць. Насиджує самка 25- 35 діб. Живиться гризунами та комахами. Сова за місяць з’їдає 85 гризунів.
- Ось ми потрапили на урок математики до лісової школи. Та що це? Хтось плаче?
Я – вухастий ваш дружок,
В мене сірий кожушок,
Куций хвостик, довгі вуса.
Я усіх-усіх боюся. (Заєць).
- А плаче він тому, що не може розв’язати задачу. Допоможемо йому.
В Олиного батька довжина «ліліпутського» кроку 3 дм. Тато зробив сім кроків. Яку відстань він подолав?
Фізкультхвилинка
Один, два, три, чотири,
У лісочок ми ходили,
Зайця сірого зустріли.
Зайчик прудко так стрибає,
Пташка весело літає,
Швидко лис десь пробіжить,
Вовчик у кущах сидить.
Посиділи і ми трішки,
Щоб спочили ручки й ніжки.
Всі веселі, от чудово!
До роботи станем знову.
2) - Зайчика нагодували. Погляньте, якими жалісними оченятами дивиться інше звірятко.
Котиться клубочок,
Зовсім без ниточок.
Замість ниточок
Триста голочок. (Їжак)
- Їжачок просить булочку. А щоб її одержати, потрібно розв’язати задачу.
Розв’язування задачі № 568(2).
2) Якою ногою (лівою чи правою) тато зробив перший крок? останній крок?
3) – А для цієї модниці ми приготували стрічки до вбрання. А, оскільки, зараз зима, то найкращими стрічками для неї буде новорічний дощик.
Прийшла кума із довгим віником
На бесіду із півником.
Схопила півня на обід,
Та й замела мітлою слід. (Лисиця).
Розв’язування задачі № 569.
Оленка намалювала 4 квадрати, а кругів — у 3 рази більше. Скільки кругів намалювала Оленка?
4) По гілках вона стрибає.
Хоч сама мала на зріст,
Як намисто оченята.
Хто це, спробуй відгадати! (Білка)
- Вона все літо і осінь збирала грибочки на зиму і ховала у різні дупла. Нам треба полічити, скільки грибочків у кожному дуплі. Для цього розв’яжемо приклади з коментуванням.
Розв’язування прикладів № 570.
- На урок до лісової школи поспішав оцей герой:
Хоч у нього шуба є,
Та як холод настає.
Він не їсть тоді, не п’є,
І не ходить, не гуляє,
А у лігво залягає.(Ведмідь).
- Але запізнився, засмутився, бо проспав. По дорозі скільки гілочок зламав. І сам того не помітив, як геометричну фігуру утворив. А яку саме? Підкажіть, діти.
Ламана лінія – це…
6) Мандрівка наша закінчилась. І повертатись нам пора. Ми дякуємо лісовим мешканцям за цікавий урок математики. Гостинці в кожного в нас є. А що подаруємо ми Лісовичку? Він дав нам бублики і печиво. А ми йому - борошенця, щоб він нам спік ще чогось смачненького. А скільки ми дамо Лісовичку борошна? Про це дізнаємось, розв’язавши задачу № 572. Одержана відповідь і є кількістю кг борошна.
YІ. Підсумок уроку:
- Чи задоволені ви мандрівкою?
- Що повторили?
- Чого навчились?
YІІ. Рефлексія.
Оберіть відповідну цеглинку LEGO