Розробка інноваційного уроку з використанням технології SmartKids.
Тема. Повторення ділення на 1, ділення рівних чисел, ділення 0. Неможливість ділення на 0. Складання і розв'язування задач. Розв'язування рівнянь.
Мета: формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з випадками ділення числа на одиницю і діленням рівних чисел, з випадками ділення нуля; розвивати вміння розв'язувати задачі на три дії; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної : докладати власних зусиль для досягнення спільного результату.
Завдання уроку: формувати вміння використовувати правила при розв’язанні виразів, задач, рівнянь; вчити застосовувати випадки ділення числа на одиницю та ділення рівних чисел. Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, творчі здібності дітей. Виховувати почуття товариства і взаємодопомоги.
Тип уроку: комбінований.
Форми роботи: індивідуальна, колективна, самостійна.
Методи викладання: інтерактивний, ілюстративний, пошуковий.
Обладнання: підручник з математики для 3 класу, картки з завданнями, ЕОІР педагогічні ігри «Розумники» .
Плановані результати: уміння використовувати розподільну властивість множення, як зручний спосіб обчислення.
Етап використання ЕОІР: сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу, закріплення та узагальнення знань, умінь і навичок учнів.
Мета використання ЕОІР: активізувати пізнавальну активність учнів; ознайомити з новим матеріалом; закріпити вивчений матеріал; формувати ІК-компетентність учнів.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
1. Перевірка готовності до уроку.
2. Психологічний настрій.
Учні торкаються однойменних по черзі пальців рук свого сусіда, починаючи з великих пальці і кажуть:
- Бажаю (стикаються великими пальцями)
-Успіху (стикаються вказівними пальцями)
-Великого (стикаються середніми пальцями)
-У всьому(стикаються безіменними пальцями)
- І всюди (стикаються мізинцями)
- Вітаю! ( дотик всією долонею).
ІІ. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань учнів.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми і мети уроку
1.Підготовка до вивчення нового матеріалу
Потрібно поставити такі арифметичні знаки, щоб рівності були правильними.
0 [ ] 5 = 5 7 [ ] 0 = 0
0 [ ] 5 = 0 7 [ ] 0 = 7
2. Робота з підручником.
-Давайте виконаємо завдання № 739 у підручнику (усно). Нам потрібно з кожного прикладу на множення та його значення скласти приклад на ділення.
- Маємо приклад 0·3, давайте складемо приклад на ділення
- У нас виникла проблема. Чи можна поділити 0 на 0 ( 0 : 0 = ? ) Чому?
- Чи має сенс приклад 3 : 0 ?
- Ділити на нуль неможливо! Не можна 3 поділити на нуль, бо немає такого числа, при множенні якого на 0 дістали б число 3.
3. Повідомлення теми і завдань уроку.
ІV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу
1. Засвоєння нового матеріалу.
(Робота з ЕОІР «Математика, 3 клас», частина 1, модуль 12, завдання 7.)
|
|
(Робота з ЕОІР «Математика, 3 клас», частина 1, модуль 12, завдання 8)
|
|
(Робота з ЕОІР «Математика, 3 клас», частина 1, модуль 12, завдання 9)
|
|
Коментоване та самостійне виконання завдання № 740.
V. Закріплення та узагальнення знань, умінь і навичок учнів
(Робота з ЕОІР «Математика, 3 клас», частина 1, модуль 12, завдання 10)
|
|
(Робота з ЕОІР «Математика, 3 клас», частина 1, модуль 12, завдання 5)
|
|
Робота з підручником.
Задача 741. За літо господиня виростила 208 птахів (курей, гусей і качок). Курей і качок було 129, а качок і гусей — 115. Скільки курей, гусей і качок окремо виростила господиня?
Розв'язання:
1 спосіб.
208 – 129 = 79 (г.) – гусей виростила господиня;
115 – 79 = 36 (к.) – качок виростила господиня;
129 – 36 = 93 (к.) – курей виростила господиня.
2 спосіб.
08 – 115 = 93 (к.) – курей виростила господиня;
129 – 93 = 36 (к.) – качок виростила господиня;
115 – 36 = 79 (п.) – гусей виростила господиня.
3 спосіб.
129 + 115 – 208 = 36 (к.) – качок виростила господиня;
129 – 36 = 93 (к.) – курей виростила господиня;
115 – 36 = 79 (г.) – гусей виростила господиня.
Відповідь: 36 качок, 93 курки, 79 гусей.
VІІ. Підсумок уроку. Оцінювання учнів.
—Чи справдились ваші очікування. Покажіть смайликами результат вашої роботи на уроці.
— я працював з інтересом і захопленням;
— я працював у нормальному режимі;
— я працював без інтересу, мені було нецікаво.
—Добре попрацювали на уроці та отримали високий результат - …
—Я задоволена роботою таких учнів - …
—Дякую всім за співпрацю.
VІІІ . Домашнє завдання
с. 118, № 746 (розв’язати задачу); № 747 (обчислити вирази).
1