Конспект уроку з математики у 2 класі

Про матеріал
Конспект уроку з математики у 2 класі за темою "Таблиця множення числа 2. Переставна властивість множення. Розв’язування задач".
Перегляд файлу

Тема уроку: Таблиця множення числа 2. Переставна властивість множення. Розв’язування задач.

Мета: Формування ключових компетентностей :

вміння вчитися –організовувати своє робоче місце, планувати свої дії; доводити роботу до кінця;

загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;

соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі; здоров’язбережувальної- володіти навичками особистої гігієни і самообслуговування;

предметних компетентностей:  формувати обчислювальні навички табличного множення; актуалізувати розуміння сутності арифметичної дії множення,  розуміння переставного закону множення; дослідити складену таблицю множення числа 2; вчити застосовувати табличні результати під час виконання вправ на обчислення; формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу, класифікації під час виконання завдань; стимулювати інтерес до математики, формувати дружні взаємини у класному колективі, викликати відчуття радості пізнання.

Матеріали та обладнання: презентація, картки для роботи в парах і групах; картки для самооцінювання, цеглинки лего.

                                                             ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент. (Слайд   )

Налаштування  позитивного  настрою  у  дітей.

       -  Сьогодні  ми на уроці математики  будемо  фантазувати, уявляти,  тому  зараз  створимо  собі  настрій  на  урок, щоб  успішно  вивчити  новий  матеріал.

       -  Уявіть, що  ви - яскраве  сонечко, лагідно  посміхаєтесь  людям,  посилаєте  їм  свої  теплі  промені  і  зичите  «Доброго  дня».

  А щоб досягти УСПІХУ на уроці, треба бути:

У – уважними

С – старанними

П – працьовитими

І – ініціативними

Х – хорошими учнями.

ІІ. Актуалізація опорних знань. (Слайд   )

  1. Усний рахунок

1) Гра «Допоможи знайти приклади, які не можна замінити дією множення».

7 + 7 + 7 + 7

2 + 2 + 5 + 2 + 2

3 + 3 + 3 + 4 + 3 + 3 + 3

6 + 5 + 7

5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5

  1. + 9 + 8
  1. Замінити приклади на додавання прикладами на множення й обчислити.

2 + 2 + 2 + 2 + 2=

4 + 4 + 4 =

6 + 6 + 6 + 6 =

  1.  Замінити приклади на множення прикладами на додавання й обчислити.

5 · 6 =

3 · 4 =

8 · 3 =

2) Скласти 3 прикладів з відповіддю 4.

4. Опитування

    -   Яку  нову   дію  ми  вивчили  на  попередніх  уроках? ( Множення)

    -  Що  таке  множення? ( Додавання   однакових  доданків)

    -  Чи  можна  замінити  дію  додавання  множенням  і  навпаки?

  • Як називаються числа при множенні? (Слайд    )
  • Що показує перший множник? (який доданок повторюється)
  • Що показує другий множник? (скільки разів він повторюється)
  1. Самооцінювання

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (Слайд    )

На минулих уроках ми познайомилися із дією множення. З назвами компонентів цієї дії та дізналися, що дію множення можна перевіряти дією додавання. Та не завжди зручно кожного разу у повсякденному житті так перевіряти свій рахунок, тому сьогодні на уроці ми складемо таблицю множення . Ці знання дуже важливі, адже саме таблиця множення допоможе нам швидко рахувати, розв’язувати задачі і приклади. Для цього таблицю слід вивчити напам’ять.

ІУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Людство пройшло довгий шлях, доки з’явилися числа. Число постійно переосмислювалось та вивчалося людиною. За допомогою чисел людина пізнає навколишній світ.  Сьогодні починаємо вивчати таблиці множення. А чи знаєте, що таблиці множення були відомі ще цивілізації стародавніх греків?  Таблиця множення має ім’я давньогрецького філософа Піфагора. Він жив більш як 2500 років тому і був не тільки відомим математиком, ученим, філософом, а й учителем. 

Отже, сьогодні ми починаємо пізнавати секрети таблиці Піфагора з великою повагою до цієї видатної людини і до науки математики, яка була сенсом його життя.  (Слайд    )

V. Хвилинка каліграфії з логічним навантаженням.

  • Знайдіть закономірність, продовжте  ряд чисел і запишіть каліграфічно:

2, 4, 6, 8 і тд

4. Вправи для очей. Відпочинемо. Уявимо, що в нас перед очима літає комашка сонечко. Як ми можемо водити очками за нею?

УІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Пояснення вчителя перших прикладів у таблиці множення 2. (Слайд   )
  2. Перегляд таблиці множення у підручнику  № 552.
  3. Вивчення таблички під музику (відео)
  4. Самооцінювання

VІІ. Ознайомлення з переставною властивістю множення

1. Практична робота

2. Застосування переставного закону множення і утворення таблиці множення на число 2. (Слайд   )

3. Самооцінювання

4. Первинне закріплення.

Завдання 553

Самооцінювання

VІІІ. Розвиток математичних знань

  1. Розв’язування задачі 555, 556
  2. Самооцінювання

УІІІІ. Закріплення вивченого. Додаткове завдання

— Йшли 4 віслюки,

Кожен ніс по 2 мішки

Скільки всіх було мішків

В чотирьох цих віслюків. (6,8)

–Кролик вуха нашорошив-

В нього дуже добрий слух.

Хто ж тепер нам скаже точно:

В двох кролів є скільки вух? (5,6,4)

–В кожну миску 2 котлети

Клала лиска Віолетта,

Мисочок у лиски 6

А котлет? Хто відповість? (10,11,12)

–Двоє вулицею йдуть,

По 5 саджанців несуть.

Скільки ямок треба,діти,

Щоб ті саджанці садити? (11,12,10)

–На столі-4 миски,

В кожній з них по 2 сосиски.

Скільки всіх сосисок там

Знати хочеться котам.(4,6,8)

–Дві лисички,дві сестрички,

Заплели по дві косички.

Скільки разом у лисичок

Є заплетених косичок? (3,5,4)

–У лісочку на горбочку-

Три тополі,три дубочки,

Три берізки,три кленочки.

Скільки,друзі,на горбочку

Всіх дерев росте в лісочку? (10,13,12)

 

Самооцінювання

VIII. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності. (Слайд    )

  • Про що ви дізналися на уроці?
  • Які випадки таблиці множення на 2 ви запам’ятали?
  • Підсумки самооцінювання

   IX. Пояснення домашнього завдання. (Слайд    ) 

     вивчити правило, № 558, 559.

doc
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
26 січня 2022
Переглядів
1416
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку