Конспект уроку з математики у
2 класі
підготувала:Члек О.В.
Тема: Таблиця ділення на 6. Розв’язування задач, які включають ділення на 6. Творча робота над задачею (№№756-764).
Мета:Ознайомити учнів з таблицею ділення на 6; формувати вміння застосовувати випадки табличного ділення на 6 до обчислення виразів та розв’язування задач, складати задачі за поданим розв’язанням; розвивати логічне мислення; виховувати почуття патріотизму,поваги та любові до козацької спадщини.
Хід уроку
Доброго ранку! Мовлю за звичаєм.
Доброго ранку зичу я вам.
Доброго дня вам, діти, бажаю,
Днем добрим гостей я вітаю.
Всі усміхніться у відповідь, люди,
Бо добрі слова для кожного любі!
До нас сьогодні завітали гості. Так, як український народ привітний і гостинний, за українським звичаєм привітайтесь з нашими гостями.
Доброго ранку, доброго дня,
Доброго вчора, сьогодні, щодня!
Миру бажаємо кожній родині,
Щастя, здоров’я кожній людині!
Діти, подивіться один на одного – посміхніться. І цим промінчиком добра, що заіскрився на ваших обличчях, ми і розпочнемо наш урок – урок творчості, натхнення, радості за наші успіхи.
Відгадайте загадку.
Хто пройде сотню доріг.
Бій пізнає не із книжки,
Мітко хто стріляє в ціль,
Кому цукор, йому – сіль.
Хто поборе всі пригоди,
Хто здолає всі негоди,
Хто ушкварить гопака,
Аж іскрить з-під каблука?
Не порушує закон –
Зветься мужньо – (Козаком.) Слайд 2.
К – кмітливі
О – охайні
З – здорові
А – активні
К – креативні
Слайд 3.
Завдання.
Сума чисел 10 і 12.
Частка чисел 30 і 5.
Різниця чисел 13 і 4.
Добуток чисел 6 і 5.
Частка чисел 24 і 3.
Виконання завдань на карточках.
Перевірка. Слайд 6.
Козаки у козацькі часи писали Слайд 7. за допомогою пера і чорнила і робили вони це охайно і каліграфічно, щоб їхні листи могли прочитати. Ви, діти, народилися і живете у часи, коли для вашого навчання і каліграфічного письма є всі умови і козаки вам, напевно, позаздрили б. Отож зараз докажіть козакам, що ви пишете, як вони. Відкрийте зошити, запишіть число, Класна робота.
І виконаємо завдання хвилинки-каліграфинки від козаків.
Iряд пише число 3;
IIряд – число, яке у 6 разів більше ніж I ряд.
III ряд – число, яке у 2 рази менше, ніж II ряд.
Робимо це каліграфічно!
Слайд 8. Випишіть з ряду чисел тільки ті, що є відповідями таблиці множення на 6.
Слайд 9. Перевірка
Чайка 4. Козацька фізкультхвилинка.
Звучить козацька музика. Діти виконують пісню «Таблиця множення на 6» Слайд 10.
6∙1=6;
6∙8=48;
6∙9=54;
6∙10=60.
Чайка 5. Складання таблиці ділення на 6. Слайд 11.
6∙2=12 6∙3=18
12:6=2 18:6=3
Відкрийте підручники на с. 115. Чайка 6.
Розгляньте впр.757.
Складіть і запишіть таблицю ділення на 6 із поясненням.
12:6=2, тому що 6∙2=12
18:6=3, тому що 6∙3=18.
і т.д.
Виконайте впр. 758.
Перші 3 приклади біля дошки, інші – самостійно (перевірка).
7. Чайка Слайд 12 (Усно).
- З якого добутку складено рівність?
42:6=7 ________ 6∙7=42
36:6=6 ________ 6∙6=36
12:6=2 ________ 6∙2=12
18:6=3 ________ 6∙3=18
8 Чайка. Робота над задачею. Слайд
Козаки дуже любили варити кашу. Головна їхня страва-куліш. Врили її із різних видів круп. Для приготування кулешу козакам потрібно для всього куреня 18 кг пшона, а вівса у 3 рази менше, ніж пшона. Скільки всього кг пшона і вівса потрібно козакам для приготування кулешу?
Запишіть задачу у зошит.
Слайд 14.
Творча робота над задачею.
9 Чайка. Знайди периметр трикутника і заштрихуй. Слайд 15.
У вас на партах трикутники. Знайдіть їх периметр. Але спочатку пригадайте, як знайти периметр?
Р=6+6+6=18см.
або 6∙3=18см.
Прапори були різних кольорів, різної форми. Заштрихуйте технікою графіки, будь-яким кольором свої трикутники і на мить уявіть себе козаками.
Для козаків кожен колір був символічним:
Малиновий – могутність, хоробрість;
Голубий – боротьба за свободу, море, воду;
жовтий – сонце, світло; стигле колосся.
Синій – чисте небо, мир і спокій.
Зелений – колір надії на перемогу, життя і достаток;
Червоний – вогонь, гнів, боротьбу.
Оранжевий – успіх;
Фіолетовий – мрія про перемогу;
Білий – чистоту, молитву за перемогу.
Чорний – таємничість.
Фізкультхвилинка.
Ми веселі завзяті діти України,
Дуже любимо співати пісню солов’їну.
Гей, хто любить, наш козацький край,
З нами пісню дзвінко заспівай!
Музична фізкультхвилинка «Україно».
Слайд 16. Логічна задача.
У трикутника відрізали три кути. Скільки кутів залишилось?
(Демонстра
ція.)
Чайка 10. Повторіть таблицю ділення на 6.Слайд 17.
Слайд 18.І отримуєте від козаків конверт із задачками цікавинками та завдання додому. С. 116 №763-764, вивчити таблицю ділення на 6.
За сьогоднішній урок козаки вам дякують і вручають подяку і медалі (золоті -10,11,12, срібні-9,8,7 і бронзові-6,5,4, а також відзнаки тим, хто відвідав наш урок.
Що ми вивчали на сьогоднішньому уроці?
Чим сподобався вам урок?
Про що ви розкажете батькам після сьогоднішнього уроку?
Я вірю,що козацькому роду-нема переводу,нема і ніколи не буде! За сьогоднішній урок козаки вам дякують і вручають подяку і медалі-золоті -10,11,12, срібні-9,8,7 і бронзові-6,5,4, а також відзнаки тим, хто відвідав наш урок.
Дякуємо за увагу!
Діти, хто правильно скаже, виходить і стає з буквою біля дошки.
Пісню заспівали.
Ще 7 козаків прибігло,
Скільки їх співало? (13- М)
Спіймали по 5 рибин кожен.
Скільки разом рибин
Принесли до куренів козаки?(30 –О)
Пливло по 4 козаки в шапках.
Скільки разом їх пливло-
Вам підказки не дамо. (20-Л)
По 2 шаблі при собі усі вони мали.
Це вам друзі вже не сміх,
Скільки шаблів було всіх? (14-О)
А 6 козакам, скільки вийде порцій? (2-Д)
Скільки коней разом у 10 козаків, хто знає? (20 -Ц)
7 шапок загубили.
Скільки шапок привезли додому?(20-І)